10 Казина во живо што користат SticPay за сигурни депозити

За играчите на казино кои се растргнати помеѓу припејд картичка и е-паричник, SticPay би можел да биде нивната најдобра опција бидејќи ги комбинира двете од овие решенија за плаќање. Благодарение на широкиот опсег на финансиски услуги, овој метод одговара на речиси секој коцкар.

Сепак, SticPay е можеби една од најпотценетите платежни услуги и покрај сите поволности. Во она што се чини дека ја решава оваа неправда, овој целосен водич е создаден за да им помогне на играчите да научат сè за овој метод, вклучително и неговата безбедност, бонуси и поддржани земји и валути. Овој водич ги содржи и процедурите за депонирање и повлекување со SticPay во казина во живо.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За SticPay

SticPay е основана во 2018 година во Лондон, Англија, каде што се наоѓа неговото седиште. Ова метод за плаќање е лиценциран, регулиран и сертифициран за употреба во ОК, под т.н. FCA (Управа за финансиско однесување) и во ЕЕА (Европска економска област). Од своето деби, платежната услуга растеше експоненцијално, ширејќи ја својата мрежа на клиенти во над двесте земји. Поврзан со Google Pay и Apple, SticPay може да биде само реномирана компанија чии услуги се врвни.

SticPay можеби е млада компанија, но тоа не ја спречува да блесне. И фактот дека ја освои наградата за најдобри дигитални паричници во 2019 година (едвај една година по неговото деби) кажува се за давателот. Но, нејзиниот кабинет за награди не застанува тука. Во текот на истата година, фирмата ги освои наградите Future Digital Awards за Најдобри онлајн плаќања и награди за трговци за најдобра услуга во Сингапур. Ова е огромно достигнување за компанија на нејзината возраст, со оглед на фактот дека има многу индустриски гиганти кои обезбедуваат слични услуги повеќе од една деценија.

Опции за плаќање

Со SticPay, казино играчи во живо имаат пристап до различни начини на депонирање и повлекување, вклучувајќи банкарски трансфери, банкарски картички и криптовалути. Методот поддржува Mastercard, Visa и China UnionPay. Исто така, им овозможува на играчите да конвертираат фиат валути во крипто и назад, со најмалку 29 поддржани валути. Друга карактеристика на SticPay е нејзината припејд картичка, Stic Card, која може да се користи за подигање готовина на банкомати во јурисдикции каде услугата е прифатена, вклучувајќи ги Европа, Азија и Северна Америка.

Депонирање со SticPay во казина во живо

Депонирањето со Sticpay во кое било казино во живо е едноставно. Методот работи како и другите е-паричници, како што се Skrill и Neteller. Првиот чекор за корисниците на SticPay е да се осигураат дека имаат сметка со компанијата. Потребни се само неколку минути за да се создаде сметка на SticPay. Покрај основните лични информации на играчот, тие ќе треба да обезбедат два документи: Доказ за адреса и Доказ за правно постоење. Доказ за адреса може да биде извод од банка или сметка за комунални услуги издадени во последните три месеци. Од друга страна, Доказ за постоење може да биде официјална лична карта, како што се возачка дозвола, национална лична карта или пасош.

Откако сметката е одобрена, играчите можат да ги финансираат своите паричници со Mastercard, Visa или криптовалути. Играчите кои сакаат да користат банкарска жица исто така можат да го поврзат својот паричник SticPay со нивната банкарска сметка. Со пари во паричникот, вчитувањето на сметката за казино во живо е јасна процедура каде од играчот ќе се бара да се најави на својата сметка во казино, да отиде на банкарската страница, да кликнете на Депозит и да изберете SticPay од достапните методи за депозит. Ќе се појави нов прозорец со барање да се најавите во нивниот паричник SticPay и да ја внесете сумата што сакаат да ја префрлат.

Временски рамки и ограничувања

Како и повеќето е-паричници, SticPay ги обработува депозитите во казино веднаш. Оттука, играчите можат да се впуштат во нивното коцкање за кратко време. Сепак, важно е да се спомене дека финансирањето на паричникот SticPay може да потрае и до неколку дена, во зависност од фактори како што се методот што се користи и износот што се префрла. Границите на депозитите варираат од едно казино во живо на SticPay до друго. Вообичаено, повеќето казина поставуваат минимум помеѓу 2 и 20 долари, додека максималниот депозит е обично околу 3.000 долари.

Како да направите повлекување со SticPay

Повлекувањето со SticPay е исто толку лесно како и депонирањето. Сè што треба да направи играчот е да ја посети страницата на касиерот на нивното казино SticPay во живо, да кликнете на Повлечете и да изберете SticPay како начин на повлекување. Повторно, ќе се отвори прозорец и тие ќе треба да ги внесат акредитациите на својот паричник и износот што сакаат да го извлечат. Казината може да имаат свои ограничувања за повлекување, при што минималните и максималните повлекувања се околу $10 и $3.000, соодветно. Времето на повлекување може да варира од некаде помеѓу неколку часа до неколку работни дена.

Валути и земји поддржани од SticPay

Како што споменавме претходно, најмалку 200 земји поддржуваат користење на SticPay, од 2022 година. Значи, тие се премногу за да се наведат овде. Но, вреди да се споменат некои од најголемите пазари на решението за плаќање.

Тие вклучуваат:

 • Обединето Кралство
 • Холандија
 • Германија
 • Канада
 • Австралија

Неговото присуство на азискиот пазар е исто така значајно, со земји како што се:

 • Јапонија
 • Индонезија
 • Кина
 • Јужна Кореа
 • Сингапур
 • Филипини
 • Индија
 • Малезија Фактот што овој начин на плаќање не може да се користи во Соединетите Држави е можеби негово најголемо поништување, што се однесува до покриеноста на пазарот. На севернокорејците, Иранците, Либеријците и Кубанците исто така не им е дозволено да користат SticPay во нивните земји. Префрлувајќи ги брзините на поддржаните валути, SticPay прифаќа над 30 валути, вклучително и криптови како Bitcoin и Litecoin. Главните фиат валути вклучуваат:
 • американски долари
 • Британски фунти стерлинг
 • евра
 • канадски долари
 • Новозеландски долари
 • шведски круни
 • јапонски јен
 • Индиски рупии
 • австралиски долари
 • Кинески јуани

Топ казино бонуси за SticPay

Нема шанси некој да може играјте игри во казино во живо со дилер во живо на интернет и никогаш не наидете на бонус награди. Иако овие награди се маркетиншки алатки кои се користат за привлекување играчи и за стекнување на нивната лојалност, повеќето од нив вреди да се зграпчат бидејќи се корисни и за играчите. Значи, што ги чека играчите на казино во живо кои редовно користат SticPay? Па, пред сè, таму SticPay доаѓа со шема за враќање на готовина во Forex која може опширно да ги наградува корисниците. Но има и други бонус понуди, вклучувајќи го следново:

 • Добредојдовте бонус за казино SticPay: Често познат како бонус за депозит, бонус за добредојде може да биде двојно, па дури и тројно, почетниот депозит на играчот. Некои казина во живо на SticPlay исто така може да изберат да понудат бонус на вториот, третиот, па дури и четвртиот депозит. Бонусите за добредојде се доделуваат исклучиво на нови играчи.
 • Бонус без депозит: Ова не е многу вообичаено кај казина во живо, но тоа не значи дека не постои. Играчите можат да го добијат овој тип на бонус со едноставно создавање сметка во казино во живо и избирање на SticPlay како претпочитана услуга за плаќање.
 • ВИП зделки: Некои казина на SticPay може да им дадат посебен третман на нивните најважни играчи нудејќи им подобри ограничувања за депозит и повлекување, итн.

Зошто да депонирате со SticPay?

Можеби ќе бидат потребни многу години да се зборува за придобивките од депонирањето со SticPay, но тие, всушност, може да се скратат на неколку главни точки:

Добрите

 • Достапност во над 200 земји ширум светот
 • Инстант депозити
 • Процес на автентикација со два фактори, што го прави супер безбеден
 • Регулиран во ОК и Европската Унија
 • Поддржува најмалку 30 валути, вклучително и криптовалути како што се BTC и LTC

Конс

 • Потврдата на сметката на SticPay може да трае многу години
 • Сè уште има ограничен број на SticPay казина во живо на интернет
 • Играчите плаќаат такси кога ги финансираат нивните паричници SticPay

Безбедност и безбедност во казина SticPay

Без претерување, SticPay е едно од најбезбедните и најсигурни решенија за плаќање кога станува збор за игри во казино во живо. Затоа е достапен во повеќе од 200 земји, а неговото проширување сè уште оди според планот. Услугата има печат за одобрение од британската FCA, еден од најстрогите финансиски регулатори во светот. Ова значи дека играчите можат да бидат сигурни дека нивните интереси се во најдобри раце.

За да ги заштити чувствителните податоци на играчите, SticPay користи технологија за шифрирање SSL, која постојано се покажува како пресилна за хакерите. Компанијата исто така ги советува своите клиенти да користат силни лозинки и редовно да ги менуваат за да ги запечатат сите безбедносни дупки. Лозинката треба да содржи барем број, големи и мали букви и треба да биде долга помеѓу 8 и 16 знаци.

SticPay, исто така, бара од корисниците да постават 2FA кога ќе пристапат до нивните паричници за прв пат. Дополнително, оние што користат мобилна апликација SticPay мора да скенираат QR-код кога вршат плаќања. Вреди да се спомене дека сите корисници на Sticpay мора да бидат на возраст од 18 години и повеќе.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)