Доверливо наспроти други начини на плаќање во казино 2024

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

При изборот на начин на плаќање во живо на казино, многумина би ги земале предвид карактеристиките како што се безбедноста, репутацијата и брзината на трансакцијата. Една опција за плаќање што ги привлекува повеќето играчи е Trustly. Со Trustly, играчите на казино во живо можат да прават брзи и сигурни депозити и повлекувања преку нивните банкарски сметки.

Но, искрено, казиното Trustly не е најраспространетиот банкарски метод. Што се однесува до прифатливоста, тој следи други опции за плаќање како PayPal, Skrill, Neteller, Visa и Mastercard. Значи, ако сè уште не сте одлучни за користење на Trustly во казиното, еве споредба помеѓу Trustly и некои од најбезбедните начини на плаќање за онлајн коцкање.

Доверливо наспроти други начини на плаќање во казино 2024

Што е Trustly?

Trustly е шведски метод за онлајн банкарство лансиран во 2008 година за да ги олесни плаќањата без готовина директно од вашата банкарска сметка. Со Trustly, можете да вршите брзи и безбедни плаќања на онлајн казино без нужно да ги давате деталите за вашата кредитна картичка. Со други зборови, Trustly делува како посредник помеѓу играчите на најдобрите казино сајтови во живо и нивните банкарски сметки.

Но, за да вршат Trustly плаќања, играчите на казино во живо мора да имаат онлајн банкарска сметка со компатибилна банка во 30+ европски земји, вклучувајќи ги ОК, Шведска, Шпанија и Италија.

Подолу се чекорите за плаќање на Trustly live казино:

  • Најди лиценцирано и шифрирано казино во живо што поддржува Trustly трансакции.
  • Изберете го овој начин на плаќање од страницата за наплата или благајната.
  • Казиното ќе ве пренасочи кон банкарска порта.
  • Најавете се на вашата Trustly и онлајн банкарска сметка за да ја завршите трансакцијата.

Добрите страни на играње во Trustly казина

Користење на Trustly да играјте казино игри во живо со вистински пари има неколку предности. Подолу се главните:

  • Брзи трансакции во казино: Trustly казина често поддржуваат инстант депозити преку овој начин на плаќање. Повлекувањата се исто така моментални, иако тоа во голема мера зависи од казиното. Но, генерално, казиното ги обработува повлекувањата на Trustly за помалку од 48 часа.
  • Безбедност и доверливост: Trustly е лиценциран од FSA (Финансиски надзорен орган) во Шведска и FCA (Управа за финансиско однесување) во Обединетото Кралство. Да се биде лиценциран и регулиран значи Trustly е сигурен начин на плаќање во живо на казино.
  • Трансакции со повеќе валути: Доверливо поддржува депозити и повлекувања во повеќе валути, во зависност од вашата банка или земја. Но, играчите не можат да плаќаат во американски долари, AUD, CAD и други универзални валути. Прочитајте ги Trustly T&C за да ги знаете поддржаните валути.
  • Нула такси: Повеќето играчи на казино често ги занемаруваат таксите за трансакции при изборот на начин на плаќање. Во споредба со другите опции како Visa и Mastercard, кои може да им наплаќаат на играчите за правење трансакции, плаќањата Trustly често се бесплатни. Сепак, прочитајте ја страницата за плаќања на казиното за да потврдите дали има такси за трансакции за Trustly.

Недостатоци на играње во Trustly казина

Како што се очекуваше, Trustly има и некои недостатоци за кои играчите на казино во живо мора да бидат свесни пред да извршат трансакција. Тие вклучуваат:

  • Ограничена достапност: Trustly не е универзален банкарски метод за казино. Како што беше кажано претходно, можете да го користите само во одредени европски земји, исклучувајќи ги повеќето играчи.
  • Подобност за бонус: Повеќето казина во живо ги наградуваат гејмерите со бесплатни вртења, натпревар награди депозит, и повторно вчитај бонуси. Но, за да ја побараат наградата, гејмерите мора да направат депозит користејќи квалификувана опција за плаќање. За жал, Trustly и некои популарни е-паричници може да бидат неподобни за промоции.

Trustly наспроти кредитни картички

Visa, Mastercard и American Express се некои од повеќето широко распространети опции за плаќање казино во живо. Овие алтернативи на Trustly нудат директна врска до вашата банкарска сметка, овозможувајќи ви да направите депозит или повлекување во казино без да обезбедите детали за кредитната картичка. Само поврзете ја вашата картичка со веб-страницата и одобрувајте ги плаќањата.

Но, некои играчи претпочитаат плаќање Trustly бидејќи кредитните и дебитните картички бараат од нив да споделуваат детали како број на картичка, име, CVV и многу повеќе. Иако нема проблем да ги споделите овие детали на легално и безбедно казино во живо, Trustly нуди поанонимен начин за вршење банкарски плаќања. Изберете Trustly на благајната и најавете се на вашите онлајн банкарски сметки за да ги завршите плаќањата.

Trustly наспроти е-паричник

Многу онлајн коцкари претпочитаат плаќање преку е-паричници како PayPal, Скрил, Neteller, MuchBetter, итн. Со овие електронски паричници, играчите треба само да ги поврзат своите паричници со давање адреса за е-пошта. Со други зборови, не треба да го опремите казиното со витални детали за да извршите плаќања.

Во споредба со Trustly, депозитите и повлекувањата на електронски паричник честопати бараат исто време за обработка. Сепак, преносот на средства од Trustly на вашата банкарска сметка може да потрае уште неколку дена. Ова ги прави е-паричниците најсигурен начин на плаќање во казино за оние кои бараат инстант плаќања.

Trustly наспроти криптовалути

Криптовалутите или алткоините го обликуваат начинот на кој коцкарите вршат трансакции преку Интернет. Играчите можат направете инстант плаќања во казино со дигитални монети допаѓа Биткоин, Лајткоин, Етереум, и Тетер. Вообичаено, повеќето казина ќе обработуваат плаќања за крипто во рок од 24 часа, истото време колку што може да потрае времетраењето на повлекувањето на Trustly.

Но, криптовалутите имаат дополнителна предност. Овие дигитални монети се децентрализирани и користат блокчејн технологија, што значи дека сите плаќања се анонимни. Играчите нема да доживеат дополнителни банкарски трошоци или време на чекање со плаќања со алткоин. Ова ги прави пораспространети опции за плаќање, особено во региони каде што коцкањето е нелегално, како Северна Африка и Блискиот Исток.

Заклучок

Trustly е несомнено сигурна опција за плаќање. Идеален е за онлајн коцкање ако сте скептични за споделување банкарски податоци со страницата за казино како што би правеле со кредитни/дебитни картички. Trustly е исто така одлична алтернатива за играчи кои немаат е-паричник.

Но, за разлика од популарните опции за плаќање како PayPal, Neteller, Skrill, Visa и Mastercard, казината Trustly може да биде предизвик да се најдат, особено надвор од Европа. Исто така, преносот на средства од Trustly на вашата банкарска сметка може да потрае неколку дена. Сепак, тоа е сигурен начин на плаќање во казино.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Дали е безбедно да се игра со Trustly во казино во живо?

Да, Trustly е еден од најсигурните начини на плаќање преку Интернет за коцкање. Оваа опција за плаќање е регулирана во Европа за да обезбеди сигурни плаќања на онлајн трговците. Но, дури и со тоа, осигурајте се дека страницата за коцкање е лиценцирана и користи SSL шифрирање за обработка на плаќањата.

Дали казина во живо нудат бонуси за депозит Trustly?

Ова зависи од локацијата на казиното. Повеќето сајтови за коцкање ги наградуваат Trustly играчите со бонуси за депозит како што се депозити за натпревари, бонуси за повторно вчитување и бесплатни вртења. Секогаш читајте ги условите за бонус за да ги знаете исклучените начини на плаќање.

Колку долго трае повлекувањето на казиното Trustly?

Стандардното времетраење за исплатите на казиното Trustly е обично 48 часа. Но, некои казина го забрзуваат времето на повлекување до 24 часа или помалку.

Кои се најдобрите алтернативи за онлајн банкарство Trustly?

Повеќето казина нудат сигурни алтернативи за онлајн банкарство доколку немате сметка на Trustly. Играчите можат да користат Interact, iDebit и Instadebit за да вршат трансакции со казино преку нивните онлајн банкарски сметки.

Најдобри казина Trustly Pay and Play 2024

Најдобри казина Trustly Pay and Play 2024

Помина времето кога играчите мораа да се пријават за сметка во казино пред да ги играат нивните омилени казино игри во живо. Овие денови, гејмерите можат да играат без да се регистрираат во казино за плаќање и играње или казино без сметка. Но, пред да играте на овие сајтови за коцкање, мора да поврзете начин на плаќање за да направите депозит и да ја побарате понудата за добредојде. Значи, овој водич дискутира за сè за играње во казино pay n play Trustly и дали овие казина се безбедни.