Најдобрите Live Casino во Соединети Држави

Со казина во живо кои продолжуваат да растат во светот, коцкањето во живо во САД е комплицирано. И федералните и државните закони одредуваат дали е дозволено коцкање во живо, при што некои држави имаат ограничени закони за казина во живо. Играчите наоѓаат начини да се коцкаат во различни држави, што им овозможува да уживаат во нивните омилени игри во живо. Има некои работи што треба да ги имате на ум при изборот на казино во живо, затоа во следниов текст, можете да најдете некои поважни информации за казина во живо во САД и како да ги најдете најдобрите казина во живо на кои им се безбедни и доверливи.

Најдобрите Live Casino во Соединети Држави

Бонуси

Прикажи повеќе.. >

Методи за депозит

Прикажи повеќе.. >
Казина во живо во САД

Казина во живо во САД

За жал, законите во врска со онлајн коцкањето воопшто во САД се малку комплицирани, бидејќи и федералните и државните закони одредуваат дали се дозволени онлајн коцкањето и казина во живо. Најважното нешто што прво треба да се знае е дека не е федерално нелегално американските обложувачници да играат во живи казина во САД.

Многумина веруваат дека воведувањето на Законот за извршување на коцкање од 2006 година забранува казина во живо, но тоа не е така, така што секоја држава во САД е слободна да го регулира сопствениот пазар за коцкање преку Интернет.

Во последниве години, многу држави во земјата одлучија да го регулираат пазарот на онлајн коцкање и да направат казината да живеат во САД целосно легални, додека други воведоа многу рестриктивни закони кои забрануваат казина во живо.

Значи, главно зависи од тоа во која држава е обложувачот, но уште подобрата вест е дека иако некои држави велат дека операторите не можат да добијат лиценца да нудат услуги во живо на казино таму, ништо не ги спречува обложувачите од таа држава да пристапат до други казина во живо што работат. во различни држави.

Иако државите каде што казина во живо се нелегални се обидуваат да ги стават овие страници на црната листа, тие досега имаа ограничен успех и немаше случај кога некој играч е кривично обвинет за коцкање во казино во живо.

Се очекува во блиска иднина сè повеќе држави да го легализираат коцкањето преку Интернет, па бројот на казина во живо во САД уште повеќе ќе се зголеми. Во моментов, казина во живо се целосно легални во Њу Џерси, Пенсилванија, Западна Вирџинија, Делавер и Мичиген.

Казина во живо во САД
Историја на коцкањето во САД

Историја на коцкањето во САД

САД имаат многу долга историја кога коцкањето е во прашање, како доказ за некои облици на обложување и коцкарски активности на нивната територија од векови наназад. Ситуацијата е малку посложена кога станува збор за онлајн коцкањето.

Иако може безбедно да се каже дека онлајн коцкањето постои неколку децении во САД, легалното онлајн коцкање има многу пократка историја. Сојузните законодавци не се многу пријателски расположени кон изгледите за онлајн коцкање, па затоа е оставено на самите држави да го регулираат пазарот како што им одговара на нивната територија.

2010-тите се клучни кога станува збор за онлајн коцкањето во САД. Како и да е, прво, треба да се спомене Законот за незаконски интернет игри во 2006 година и тој ги направи сите активности на онлајн коцкање во САД целосно нелегални.

Меѓутоа, со текот на времето, се чинеше дека законодавството е повеќе како реклама отколку вистински закон што ќе се спроведува, па Невада стана првото државно легализирано спортско обложување во 2010 година. Набргу потоа, Делавер и Њу Џерси го следеа примерот, и тие станаа први државите да ги легализираат онлајн казина на територијата на САД.

Следно, треба да се спомене закон кој беше наречен Закон за заштита на професионални и аматерски спортови од 1992 година, или ПАСПА. Според него, сите држави освен Невада би можеле да ги легализираат коцкарските активности и тоа е многу непопуларно за јавноста.

Следеше судски спор во 2018 година, каде ПАСПА на крајот беше разрешена од Врховниот суд, кој откако ги сослуша аргументите одлучи со 6-3 гласови за разрешување на ПАСПА бидејќи сметаше дека тоа е директно кршење на Десеттиот амандман.

Значи, онлајн коцкањето е легално во само неколку држави во САД, но тоа не ги спречува обложувачите од државите каде што е нелегално да се коцкаат на такви локации. Се чини дека федералната влада е против идејата за интернет коцкање, но тоа може да се промени во блиска иднина.

Коцкање во денешно време во САД

Едно од најголемите прашања околу онлајн казиното во живо во САД е каде може да се најде и каде е легално? Федералниот закон наведува дека секоја држава може да го регулира коцкањето преку Интернет како што ѝ одговара, а има и голем број од оние каде што казина во живо се целосно легални.

Њу Џерси, Пенсилванија, Западна Вирџинија, Делавер и Мичиген се државите каде обложувачите можат да уживаат во казина во живо во САД и да ги играат своите омилени игри, но добрата вест за остатокот од американските обложувачи е дека тие исто така можат да пристапат до овие страници речиси без да се соочиме со какви било реперкусии.

Државите каде казина во живо се нелегални да имаат механизми за да ги спречат обложувачите да се коцкаат преку Интернет, но не секогаш се успешни. Некои држави воопшто не успеале во овие поими, па играчите можат да уживаат во своите омилени игри, се додека казиното во живо во САД прифаќа играчи од таа конкретна држава.

Сè на сè, пазарот на онлајн коцкање во САД е многу комплициран, во најмала рака, и постојат противречности меѓу државите и федералната влада кога станува збор за регулирање на секторот на казино во живо.

Историја на коцкањето во САД
Иднина за казина во живо во САД

Иднина за казина во живо во САД

Секторот за онлајн коцкање во САД се шири со многу брзо темпо, а некои истражувања покажуваат дека целата индустрија би можела да достигне повеќе од 92 милијарди долари до 2023 година, што е неверојатна бројка. Новите технологии и иновации го погодуваат пазарот на онлајн казино ширум светот, а американскиот нема да биде исклучок.

Се проценува дека индустријата ќе напредува, а САД треба да бидат таму за да го задржат чекорот со остатокот од светот. Сепак, законодавството сè уште е проблем во земјата, бидејќи не секаде онлајн казината се сметаат за легални.

Има само неколку држави кои ги легализираа онлајн казина, а другите се чини дека се прилично задоволни со моменталната ситуација. Како што споменавме погоре, федералната влада, исто така, навидум е против идејата за легализирање на онлајн коцкањето, така што државите каде што тоа е нелегално имаат целосна федерална поддршка.

Ова значи дека би можело да биде многу тешко нешто да се промени драстично во блиска иднина, бидејќи тука се во игра многу компоненти. Разбирливо е зошто има толку голем притисок врз државите и федералната влада да го легализираат коцкањето преку Интернет, бидејќи придобивките што доаѓаат со него се огромни.

Коцкањето преку Интернет е многу популарно во САД, и ако пазарот стане целосно легализиран, тогаш државите и федералната влада ќе бидат таму за да ги искористат придобивките. Може да се наметнат даноци за онлајн казината, би следеле повеќе вработувања во секторот, а играчите ќе се коцкаат во многу побезбедно опкружување, без да имаат пристап до меѓународните сомневања за онлајн казина.

Ситуацијата во врска со онлајн коцкањето во САД на крајот ќе се промени и се очекува дека во одреден момент онлајн казината ќе бидат целосно легални во земјата, така што играчите можат да почнат да играат во нивното најдобро казино во живо во САД, но има работа да се направи да се случи тоа.

Мобилни игри

Мобилното играње е уште еден тренд кој најверојатно ќе ја обликува иднината на казината во живо ширум светот, а САД не можат да бидат исклучок од ова. Американците трошат сè повеќе време завршувајќи ги секојдневните активности на своите мобилни телефони, па се навикнаа да ги ставаат облозите на ист начин.

Казината во живо беа доволно мудри за да го забележат овој тренд, а во денешно време, секој реномиран сајт има целосно функционална мобилна апликација која може да ја користат корисниците на Android и iOS. Мобилните игри ќе растат уште повеќе во блиска иднина, па секој треба да внимава на ова - игрите ќе бидат направени специјално за употреба на мобилни телефони, а играта сигурно ќе биде возбудлива.

Иднина за казина во живо во САД
Дали казината се легални во САД?

Дали казината се легални во САД?

Ситуацијата со коцкањето во САД е многу комплицирана и важи и за копнено и за онлајн коцкање. Федералниот закон остава секоја држава посебно да одлучи дали ќе ги легализира двата аспекта на коцкањето.

Ситуацијата е малку порелаксирана кога станува збор за копнените казина, а моментално тие се легални во 18 држави во САД. Коцкањето е многу популарна активност меѓу граѓаните на САД и се смета за добро хоби, така што овие установи се секогаш полни со посетители.

Сепак, станува малку позагрижувачки со онлајн коцкањето во земјата. Повторно, федералната влада остава државите одделно да одлучат дали ќе ги легализираат казина во живо, но досега има само неколку држави кои го направиле тоа.

Се чини дека федералната влада не е многу пријателски ориентирана кон онлајн коцкањето и ги поддржува државите што го направија нелегално. Играчите во САД имаат многу ограничен избор кога станува збор за казина во живо, но тие можат слободно да играат на странски страници што прифаќаат играчи од нивната земја, така што ситуацијата сепак не е толку мрачна.

Регулатива Закони и органи

Како што е наведено погоре, секоја држава во САД има слобода да го регулира сопствениот пазар на коцкање, а индустријата е многу различна од една држава до друга. Во Пенсилванија, HB 271 беше потпишан од гувернерот Том Волф во 2017 година, а овој закон ги направи казина во живо легални во државата. За да работат на пазарот и да играат од најбезбедното онлајн казино за играчите во САД, казината во живо во Пенсилванија треба да бидат лиценцирани, а за оние кои се од друга држава, треба да имаат локален партнер за нивната лиценца.

Кога станува збор за Западна Вирџинија, The House Bill 2934, кој е исто така познат како Закон за интерактивно обложување на лотаријата на Западна Вирџинија, наведува дека сите активности за коцкање преку Интернет се легални во државата, така што секој оператор може да аплицира за лиценца и да нуди услуги за казино во живо. на граѓаните.

Њу Џерси беше една од првите држави што го легализираше онлајн коцкањето, а тоа се случи во 2013 година кога гувернерот Крис Кристи го потпиша собранискиот нацрт-закон 2578, кој им дозволуваше на казината да нудат игри со дилери во живо на граѓаните во државата.

Мичиген стана најновата држава која ги легализираше казина во живо, а тоа се случи токму во 2021 година, па обложувачите сега можат да уживаат во игрите во живо од списокот на лиценцирани казина за дилери во живо во САД.

Делавер е исто така држава каде коцкањето преку Интернет е целосно легално, а секое од копнените казина во државата може да понуди и услуги за коцкање преку Интернет.

Дали казината се легални во САД?
Најдобри игри во живо на САД

Најдобри игри во живо на САД

Кога Американците ќе го најдат своето најдобро онлајн казино во живо во САД, тие можат да продолжат и да играат игри во живо. За среќа на Американците, ги има многу казина во живо од врвна класа кои нудат различни верзии на игри со дилери во живо, така што имаат добар избор во овој поглед.

 • Покер во живо
  Најпопуларната игра со дилери во живо меѓу Американците е покер во живо и може да се најде во многу варијанти во казина во живо. Покерот генерално е игра која бара и вештини и среќа за да излезе победнички, но исто така е игра која е прилично лесна за разбирање и учење. Отсекогаш бил популарен во САД, а тој тренд продолжи и со појавата на казина во живо.
 • Бакара во живо
  Live baccarat е игра заснована на вештини и доаѓа во многу различни верзии. Секој играч сигурно ќе најде верзија која ќе одговара на нивните преференции.
 • Блек Џек во живо
  Блек џек со дилер во живо во САД е популарна игра, а исто така игра заснована на вештини во казина низ САД. Кога станува збор за играње блек џек во живо со вистински пари во САД, коцкарите треба да внимаваат само да одберат сигурни и безбедни казина во живо.
 • Рулет во живо
  Рулетот во живо се заснова чисто на среќа, така што нивоата на возбуда го надминуваат покривот додека го играте.

Други игри за онлајн казино со живи дилери во САД

Иако игрите со дилерите во живо се омилени меѓу Американците, тие не се единствената категорија на игри што може да се најдат во казината во денешно време. Секој обложувач би сакал одвреме-навреме да ја смени сценографијата, а имањето на широк спектар на игри за избор е од витално значење за успехот на секое онлајн казино во САД во живо.

Овде треба да се споменат слотови, бидејќи веднаш по игрите со дилер во живо, тие се најиграната категорија на игри во САД. Тие доаѓаат во многу различни верзии, така што играта е различна додека ја играте. Бингото е исто така широко прифатено меѓу американските обложувачници, исто како и кено, и глупости, што е многу честа појава во американските казина.

Најдобри игри во живо на САД
Даватели на игри

Даватели на игри

На списокот на даватели на игри е уште една информација што секој обложувач треба да ја провери пред да одлучат да регистрираат сметка на страницата. Едноставно кажано – колку е подобар списокот на даватели на игри, толку е поголем квалитетот и квантитетот на игрите во казиното во живо.

Секое казино во живо во САД треба да ја има на располагање целосната листа на провајдери на својата почетна страница и големи имиња како што се:

 • Игдрасил
 • NetEnt
 • Еволуција игри
 • Играјте N GO
 • Microgaming

Овие даватели на игри се исто така познати по тоа што многу често објавуваат игри, а понекогаш и бонуси се прикачени на овие нови изданија. Овие провајдери на игри се лидери во индустријата, и секоја страница која е партнер со нив има игри од врвна класа.

Даватели на игри
Најпосакуван казино бонус во САД

Најпосакуван казино бонус во САД

Бонусите и промоциите се одличен начин за секое казино во САД во живо да привлече нови играчи, како и да ги задржи веќе постоечките на страницата. Некои од најдобрите американски бонус за онлајн казино

 • Бонуси за добредојде
  Првиот тип на бонус што ќе го добијат сите обложувачи е бонус за добредојде. Бонусите за добредојде се многу атрактивни и вообичаени на пазарот на казино во живо во САД, а секое казино во живо има различен пакет што може да им го понуди на своите новорегистрирани играчи. Некои нудат бонус без депозит, додека други ќе одговараат на првиот депозит направен од играчот.
 • Без бонуси за депозит
  Дополнително, уште еден популарен бонус за казино во САД е бонуси без депозит што може да им се додели на играчите подоцна во нивното патување со игри, и иако е многу редок вид бонус, тој е многу популарен меѓу играчите.
 • Повторно вчитајте бонуси
  Истата логика важи и за повторно вчитај бонуси, а само играчите што ќе се вратат ќе имаат право да ги бараат.
 • Бонуси за лојалност
  На крај, лојалност и ВИП програми треба да се спомене, што е начин казиното во живо да ги наградува своите најлојални играчи со различни награди. Вообичаено, ќе има скала за лојалност на која играчите ќе треба да се искачат, а колку повисоко одат, толку се поголеми наградите.

Како да ги барате овие бонуси

Кога играте во најдоброто онлајн казино за нас играчите, важно е да барате некои од најдобрите достапни бонуси. Секое казино во живо во САД ќе се погрижи да ги објасни своите бонуси и промоции со условите и условите под секој еден. Условите и правилата се многу важни и секој американски играч треба да ги провери пред да го побара бонусот.

Бонусите за добредојде имаат долги T&C и се разликуваат од една до друга локација. Како што споменавме погоре, некои сајтови ќе нудат бонуси за добредојде без депозит, додека други ќе понудат бонуси за добредојде за повторно вчитување. Она што е вообичаено е дека бонусите за добредојде се наменети за новорегистрирани играчи и тие можат да се бараат само еднаш.

Програмите за лојалност и ВИП се многу лесни за разбирање. Сè што треба да направат играчите е многу често да играат игри на страницата, а со тоа ќе се искачат на скалата за лојалност, по што ќе можат да бараат разни награди.

Најпосакуван казино бонус во САД
Начини на плаќање во САД

Начини на плаќање во САД

За да се коцка во онлајн казино во САД со вистински пари, коцкарот треба да направи депозит. Постои голем број на начини на плаќање што може да се најдат во казина во живо кои прифаќаат играчи од САД, а некои од нив се попопуларни од другите.

 • Кредитни/дебитни картички
  Кредитните/дебитните картички се многу вообичаен начин за американските играчи да вршат трансакции, бидејќи тоа е метод на кој тие се навикнале.
 • Visa и MasterCard
  Visa и MasterCard се најшироко прифатени и користени на американскиот пазар за онлајн коцкање и не е изненадување - овие опции за плаќање нудат безбедност, како и брзо повлекување. Играчите не треба да чекаат повеќе од 3-5 работни дена за да се заврши барањето за повлекување.
 • Е-паричници
  Други начини на плаќање што се појавија во последниве години се е-паричниците, и тие се здобија со толку голема популарност меѓу играчите во САД поради брзото време за повлекување.
 • PayPal, Skrill, Neteller полека стануваат омилени на американскиот пазар за онлајн коцкање.

Други начини на плаќање во САД

Освен кредитни/дебитни картички и е-паричници, постојат и други, помалку користени начини на плаќање во живите казина од САД. Играчите го избираат својот начин на плаќање врз основа на тоа колку се брзи со барањата за повлекување, и додека горенаведените опции се солидни во тој поглед, има некои што играчите ги избегнуваат.

Припејд ваучерите се меѓу начините на плаќање што се избегнуваат. Иако се многу безбедни за употреба, тие се многу бавни во повлекувањето, така што речиси секогаш ги избегнуваат искусни обложувачи. Користење на Биткоин во живи казина во САД е уште еден одличен начин на плаќање.

Начини на плаќање во САД
Одговорно коцкање

Одговорно коцкање

За оние кои сакаат да прочитаат повеќе за одговорното играње или имаат потреба од помош со зависноста, посетете ги овие веб-локации подолу. Зависностите од коцкање може да биде тешко да се забележат, затоа Ве молиме погрижете се секогаш да се коцкате одговорно.

Одговорно коцкање

Најнови вести

Играјте ги овие популарни игри во американските казина во живо
2021-10-26

Играјте ги овие популарни игри во американските казина во живо

Коцкањето е популарна занимална активност во САД. Во оваа земја, гејмерите, во своите толпа, уживаат во американските казина во живо и копнените места за обложување. Дури и не е ни чудо што САД се дом на Лас Вегас, мека за коцкање за повеќето посетители на казино.

NetEnt дебитира на Divine Fortune Megaways во Пенсилванија и Њу Џерси
2021-05-18

NetEnt дебитира на Divine Fortune Megaways во Пенсилванија и Њу Џерси

Денес, NetEnt се рангира меѓу најистакнатите онлајн казино во живо развивачи на софтвер. Но, компанијата, исто така, направи ниша во создавањето на наслови за видео слотови за блокбастери, а добар пример е исклучително успешниот Divine Fortune Megaways. За жал, строгите законски рамки во САД ги спречија играчите во коцкарските држави како Пенсилванија и Њу Џерси да добијат чувство на оваа легендарна титула.

Најчесто поставувани прашања

Се што треба да знаете за казината

Дали казина во живо се легални во САД?

Ситуацијата во врска со онлајн коцкањето во САД е многу комплицирана, а има само неколку држави кои го легализирале: Мичиген, Њу Џерси, Пенсилванија, Западна Вирџинија и Делавер. Федералниот закон вели дека секоја држава може да го регулира сопствениот пазар на коцкање.

Дали копнените казина се легални во САД?

Ситуацијата е малку порелаксирана кога станува збор за копненото коцкање, а во моментов има 18 држави кои го легализирале.

Кои начини на плаќање може да се користат во казина во живо во САД?

Списокот на начини на плаќање е многу важен за секое казино во живо во САД, а оние од врвната класа внимаваат да ги интегрираат сите најрелевантни: Visa, MasterCard, Maestro, PayPal, Skrill, Neteller и ко.

Која игра со дилер во живо најмногу се игра во САД?

Покер е игра која е популарна со векови во САД, а тоа не се промени со воведувањето на казина во живо. Покер во живо е најиграната игра со дилер во живо на американскиот пазар за коцкање.

Колку време е потребно за да се завршат повлекувањата во казина во живо во САД?

Ова главно зависи од начинот на плаќање што играчот го избрал, но кредитните/дебитните картички и е-паричниците се познати по тоа што побрзо ги обработуваат повлекувањата од другите опции.

Која е законската возраст за коцкање во САД?

Играчите во САД треба да имаат најмалку 18 години за да учествуваат во коцкарски активности, и копнени и онлајн.

Дали новите играчи добиваат бонуси за добредојде при пријавувањето?

Да, сите новорегистрирани играчи во казина во живо во САД сигурно ќе имаат право да бараат бонус за добредојде, кој е различен на секоја локација.

Како да знаете дека казиното во живо е доверливо?

Секое угледно казино во живо ги има информациите за лиценцирање на подножјето на страницата, така што играчите треба да го проверат тоа пред да одлучат да се регистрираат.

Дали игрите може да се играат бесплатно во казина во САД во живо?

Повеќето казина во живо на американскиот пазар им нудат на играчите шанса да ги испробаат своите игри во демо-режим пред да обложуваат вистински пари.

Дали биткоинот може да се користи во казина во живо во САД?

Биткоинот е нов додаток меѓу опциите за плаќање во казина во живо во САД, така што да, тој е достапен за избор.