Играјте ги овие популарни игри во американските казина во живо

Соединети Држави

2021-10-26

Ethan Tremblay

Коцкањето е популарна занимална активност во САД. Во оваа земја, гејмерите, во своите толпа, уживаат во американските казина во живо и копнените места за обложување. Дури и не е ни чудо што САД се дом на Лас Вегас, мека за коцкање за повеќето посетители на казино.

Играјте ги овие популарни игри во американските казина во живо

Назад на денешната агенда, најдобрите американски казина во живо им подаруваат на гејмерите широка колекција на игри на маса во живо. Значи, без разлика дали е почетник или искусен гуру во казина во живо во САД, оваа листа има некои игри за играње.

Блек Џек во живо

Блек џек во живо е класична игра на маса која веројатно најчесто се игра во најдобрите казина во живо. Тоа е затоа што оваа игра може да се пофали со едноставни правила за игра, а играчите можат да користат стратегии за обложување како броење карти и сортирање на рабовите за да ја добијат играта.

Исто така, блек џек во живо доаѓа со привлечно ниски граници за обложување, почнувајќи од 1 $ по рака. И тоа не ги спомнува програмерите како Evolution, Playtech и VIG, кои ја совладале уметноста на обезбедување беспрекорна гејмерска акција. Значи, за да имате целосна контрола врз вашите сесии за игри со куќен раб помал од 0,5%, играјте блек џек во живо.

Рулет во живо

Значи, зошто рулетот е толку популарен меѓу играчите на казино во САД? Пред сè, американското тркало ги следи своите корени на американско тло. Откако европските доселеници го воведоа рулетот во Северна Америка во 19 век, овој распоред беше откриен за да се спречи неконтролираното мамење. Исто така, во 2004 година беше легализиран Калифорнискиот рулет кој користи картички наместо слотови.

Но, тоа не е единствената причина зошто рулетот е популарен во САД. Играњето на оваа игра е едноставно како броење 1-2-3, што ја прави совршена за почетници. Покрај едноставноста, играта може да се пофали со повеќе облози внатре и надвор за да ги зголеми шансите за победа. Сепак, не играјте на американското тркало, бидејќи работ на куќата е речиси двојно поголем од оној на европското тркало.

Казино Холдем

Чекај, зошто наместо тоа да не играш профитабилен Texas Hold'em или Jacks or Better? Па, вашите грижи можеби се валидни, имајќи предвид дека овие две се најиграните онлајн покер игри денес. Овие примамливи игри им нудат на играчите предност од помалку од 0,53% со работна стратегија.

За жал, средбата со повеќе од десет играчи на масата во Тексас Холдем не е нешто што повеќето играчи го сакаат. Значи, повеќето играчи претпочитаат да се соочат со дилерот во многу поедноставниот Casino Hold'em. Сепак, работ на куќата овде е значително повисок со 2,16% со стандардни правила за игра.

Бакара во живо

И на крај, играјте една од „големата четворка“ на САД - бакара во живо. Првично резервиран за високи ролки (благодарение на филмовите за Џејмс Бонд), бакара сега е омилен на фановите меѓу просечните играчи. Оваа игра на среќа е едноставна за учење и игра, и не содржи повеќе опции за обложување како рулет и блек џек.

Но, главните продажни точки на бакара се облозите на банкарот и играчот. Тие се карактеризираат со низок раб на куќата од 1,06% и 1,24%, соодветно. Облогот нерешено има стапка од 9,5%. Не треба да ви се каже дека ова се некои од најпријателските цени за играчите на сцената со онлајн игри. Но, не заборавајте дека провизијата од 5% за куќата се применува на сите добивки на облози на банкар.

Заклучок

Без оглед на вашите вештини и силни страни, сега знаете каде да ги изберете вашите борби во најдобрите американски казина во живо. Но, ако сè уште се мачите да изберете, тогаш блек џекот и покерот се најдобри бидејќи овие игри им овозможуваат на играчите да применуваат вештини и стратегии.

Овие игри им овозможуваат на играчите да применуваат математика наместо да гледаат и чекаат за исходот од играта. Сепак, испробајте ја вашата рака на повеќето од овие игри и видете кои од нив работат најдобро за вас. Никогаш не знаеш; среќата може да биде ваша работа.

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости