Топ 10 7mojos Казино Во Живо

Казино игрите со дилери во живо брзо го преземаат секторот за онлајн коцкање. Играчите сега ја користат различноста што ја нудат иновативните провајдери на казино софтвер како 7Mojos. Услугите на бугарскиот програмер се интегрирани во некои одлични веб-локации препорачани и прегледани од Live CasinoRank. Иако 7Mojos не е нов во индустријата, тој е тешко достапен во САД, Канада и ОК. Но, за разлика од многу европски даватели на софтвер за казино во живо, 7Mojos ги прифати влијанијата од други неевропски земји. Пристапот со отворен ум на компанијата и овозможува да биде прикажан во најдобрите казина во живо низ целиот континент.

За софтверот 7Mojos7 Mojos Studios7Mojos Најпопуларните игри
Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
За софтверот 7Mojos

За софтверот 7Mojos

7Моџос е а развивач на софтвер за казино со седиште во Варна, Бугарија. Приватното друштво е основано во 2015 година од Николај Желев, кој е и актуелен извршен директор. Тоа е подружница на Win Models LTD и Zariba Group, која е нашироко позната по производство на производи за игри HTML-5. Некои наслови понудени од Zariba Group се високо рангирани на App Store и Google Play со 0,75 милиони активни претплатници. Win Models управува со приватни табели за врвни провајдери на софтвер како Vivo Gaming и Ezugi. Со силна поддршка од овие две корпорации, 7Mojos успеа да испорача решенија за iGaming од следната генерација со сеопфатно портфолио на казино игри.

Освен локалната дозвола од Државната комисија за коцкање, која е регулирана од Министерството за финансии на Република Бугарија, 7Mojos поседува лиценца од Органот за игри на среќа на Малта. Примарните пазари за 7Mojos се Латинска Америка, Турција, Источна Европа, државите од ЗНД, Индија и Југоисточна Азија. За ова прашање, сајтовите 7Mojos се специјализирани за различни јазици: англиски, бугарски, индиски, португалски, турски и така натаму.

Единствени карактеристики на 7Mojos

Со помош на експерти за игри, 7Mojos произведува решенија со клуч на рака за казина во живо од наслови на HTML-5 до системи за поддршка на задната канцеларија. Нивното портфолио на игри во живо е подготвен за инстант интеграција во нова или веќе постоечка веб-локација. Современите софтверски решенија на компанијата се со највисок квалитет за да се обезбеди извонредно корисничко искуство. 7Mojos не остава ништо на случајноста, дозволувајќи им на сајтовите за коцкање да ги остварат своите идеи од соништата.

Повеќе теми

Играчите кои сакаат разновидни теми ќе бидат воодушевени од производите што ги нуди 7Mojos. Инвеститорот може да ги олесни сите видови поставки на сцената за казино со дилери во живо, на пр. бајки од исток, древниот Египет, дивиот запад, овошје, морето и нордиската митологија.

Мобилни игри

Делот за дилери во живо на платформата 7Mojos е вистинско ремек дело со способност да работи на сите мобилни оперативни системи. Квалитетот на игрите на маса останува ист без разлика дали се проектирани на мал или на голем екран.

Уникатен спој на титули

Добра работа за платформите 7Mojos е тоа што тие не се премногу зафатени. Наместо да собере сè на едно место, давателот избра специфична ниша која содржи уникатна комбинација на класични европски игри со азиски култни класици. Има многу малку случаи кога развивачите на казино од Европа прават нешто вакво. Сепак, 7Mojos им дозволуваат на обложувачите да се обложуваат на кул азиски производи како што се Тин Пати и Андар Бахар. Гејмерите кои сакаат да пробуваат различни содржини ќе имаат доволно опции за да ги забавуваат. Уште подобро, таквите игри се достапни на мајчин јазик.

За софтверот 7Mojos
7 Mojos Studios

7 Mojos Studios

Првиот казино студио во живо од 7Mojos е основана во крајбрежниот град Варна, Бугарија. Исто како и во соседната земја Романија, бугарските студија имаат ниски режиски трошоци. Тие исто така имаат предност што се блиску до клучните европски пазари за обложување. Објектот 7Mojos е управуван од Win Model Ltd, кој ги снабдува масите и дилерите додека нуди техничка поддршка во студиото. Неговиот внатрешен дизајн е толку привлечен што играчите се чувствуваат како да се во Лас Вегас веднаш по отворањето на лобито. Во моментов, студиото работи 12 часа дневно, но може да се сврти кон 24-часовна услуга како повеќе казина во живо дојди на одборот.

7Mojos во живо казина нуди три јавни маси и сите игри се физички, т.е. не користат технологија на зелен екран. Тоа значи дека сè што е проектирано на екранот на играчот (украси, заднини и дизајн на маса) е вистинското поставување во студиото. За да се обезбеди тематска конзистентност, некои табели се украсени со цвеќиња од лотос кои симболизираат повторно раѓање, чистота и просветлување кои се основни вредности на источната култура.

Единствени продажни места на 7Mojos Studios

7Mojos дава сајтови за коцкање со живи дилери шанса да се обезбеди автентична средина за игри со чист дизајн. Отсуството на трикови во студиото му дава на софтверот лесен интерфејс. Така, дури и кога ќе се воведе нова игра, таа непречено ќе биде пренесена на страницата за казино без разлика колку се сложени правилата. Едноставните звуци и беспрекорната графика се некои од причините за ниската латентност во стримингот на 7Mojos.

Карактеристиките што го издвојуваат студиото 7Mojos може да се сумираат на следниов начин:

  • Дилери кои зборуваат мајчин
  • Прилагодливи аудио и видео контроли
  • Брза приспособливост на нови табели
  • Симултана игра на повеќе маси
  • Прилагодливи дизајни на маси
  • Брзо распоредување на играта
  • Лесно превртување на дилерот
7 Mojos Studios
7Mojos Најпопуларните игри

7Mojos Најпопуларните игри

iGaming компаниите обезбедуваат нивните игри во живо да допрат до широка публика преку интегрирање со други врвни провајдери на софтвер. Од сега, 7Mojos има вградено решенија од индустриски гуруа како Absolute Live Gaming, BetConstruct и Vivo Gaming. Провајдерот на софтвер може да се пофали со 8 игри во живо во своето портфолио. Тоа се главно класици: бакара, блек џек, рулет, тигар од змеј и титули специфични за регионот како Андар Бахар и Тин Пати. Достапните наслови може да се играат во приватни соби и на јавни маси.

  • Андар Бахар: Традиционалната игра со карти со индиски пресврт има шпил од 52 карти. Стратегијата вклучува обложување на позицијата што ќе одговара на Џокер во секоја рунда. Нема временско ограничување; оттука, играта продолжува додека не се извлече соодветна карта. Овде, крупието ги дели картите Андар и Бахар наизменично додека играчот не извлече карта со соодветна вредност. Играта завршува таму и победникот е награден. Андар Бахар дозволува страничен облог со кој обложувачите предвидуваат колку карти ќе бидат извлечени пред да се забележи победа.

  • Тинејџерски Пати: Слично е на покер со три карти, но целта е да се победи дилерот со покер рака со 3 карти со поголема вредност. Тинејџерката Пети доаѓа со две странични облози што треба да се стават заедно со главната рака. Еден од страничните облози, 3+3 бонус, користи 6 карти против дилерот. Влогот од другата страна, познат како Парови, победува ако играчот држи пар или поголема вредност на картата во рака. Има и друга изменета верзија - Teen Patti Face-Off, каде обложувачите не само што играат против дилерот, туку и против колеги обложувачи.

Тоа не е се. 7Mojos нудат казина во живо живеат Неограничен Блек Џек тоа не го ограничува бројот на играчи на масата. Друг возбудлив избор е тигарот змеј, поедноставена форма на Baccarat.

7Mojos Најпопуларните игри
About the author
Nathan Williams
Nathan Williams

Натан „КивиКинг“ Вилијамс внесува допир на шмек на киви во глобалната казино арена во живо. Помешајќи го неговиот аналитички ум со заразната страст за играта, тој создава содржина што води, информира и забавува.

Send email
More posts by Nathan Williams

Најнови вести

Vivo Gaming и 7Mojos се партнери
2021-01-15

Vivo Gaming и 7Mojos се партнери

Vivo Gaming добредојде, со многу среќа, 7 Моџос како нивен нов член. Она што го прави 7Mojos е да создава решенија за забава од следната генерација, додека тие исто така нудат неверојатно портфолио на казино игри, кои можат целосно да се интегрираат во која било платформа и веб-локација што веќе постои или веќе е создадена. 7Mojos се MGA и исто така лиценцирани од Државната комисија за коцкање во Бугарија, што е дел од идниот план на Vivo Gaming за вистински влез на овие пазари, а исто така и низ целиот свет. Значи, ова е дефинитивно добар почеток. Vivo Gaming може да понуди неверојатно Дилер во живо Андар Бахар маса плус неограничен блек џек, кој е дел од портфолиото 7Mojos. Има и 22 слотови и многу други се развиваат.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

За кои производи се специјализирани 7Mojos?

Покрај игрите со дилери во живо, компанијата испорачува игри за вештини и популарни видео игри.

Кои се најдобрите игри со дилер во живо на 7Mojos?

Импресивен факт за библиотеката за игри 7Mojos е тоа што има толку многу на понуда. Сите стандардни верзии на бакара, рулет и блек џек се опфатени покрај индиските игри со карти, Тин Пати и Андар Бахар.

Каква е атмосферата во казиното студио 7Mojos?

Во зависност од играта во игра, позадината може да биде елегантна и мазна како вистинска куќа во казино. Друг впечатлив аспект на студиото 7Mojos се камерите на работа. Нивниот HD квалитет го олеснува непречениот процес на стриминг низ различни уреди.

Која е најдобрата класична игра 7Mojos за повисоки ролери?

Додека сите игри на 7Mojos со дилер во живо се волшебни, блек џек го зазема првото место меѓу играчите. Играњето блек џек во живо е толку луксузно искуство кога никој не му пречи на играчот со непотребни прашања. Повеќето обложувачи го сакаат поради неговата едноставност, особено како корисничкиот интерфејс се вклопува со поставките на табелата без да предизвика визуелно одвлекување. Ваквите карактеристики им се допаѓаат на високо-валјаците бидејќи не сакаат опструктивни елементи.

На кои јазици зборуваат дилерите во казината 7Mojos?

Дилерите на 7Mojos течно зборуваат англиски и други мајчин европски јазици. Бугарскиот и турскиот јазик се исто така популарни во казината 7Mojos. Индиските играчи може да најдат и агенти во живо кои можат да комуницираат на нивниот јазик.

Дали 7Mojos е доверлив развивач на софтвер?

Инвеститорот е во партнерство со две компании со докажано искуство. Нивната репутација значи многу и им дава до знаење на клиентите дека се тука да останат.

Како играчите плаќаат за облози во казина 7Mojos?

Сајтовите прифаќаат различни начини на плаќање кои се познати по врвна безбедност и практичност. Повеќето играчи претпочитаат банкарски методи кои не ги изложуваат нивните онлајн идентитети, како што се електронските паричници и криптовалутите. За среќа, софтверот 7Mojos е подготвен за крипто. Но, неколку клиенти користат директно банкарство, кредитни картички и плаќања со дебитни картички.

Дали 7Mojos нуди OTT игри?

Игрите OTT или Over the Table се специјализирани наслови кои се емитуваат директно од вистинско казино од тули и малтер. 7Mojos не пренесува OTT игри, туку од софистицирани студија во Бугарија.

Колку професионалци работат во студиата за игри во живо?

Освен што се домаќини на флота од професионални дилери, студиата за казино во живо ги водат и менаџери и персонал за поддршка. Има толку многу што се случува во студиото од мешање карти до вртење тркала. Овие искусни техничари работат напорно за да се осигураат дека ништо не тргне наопаку за време на сесијата за обложување.

Кои фактори влијаат на тоа како работат студиото за игри во живо?

Некои проблеми како интернет-врските, климатските услови и трошоците за водење опрема за игри може да влијаат на севкупната ефикасност на студиото. Северна Европа, на пример, има многу фарми за сервери и студеното време овозможува лесно одржување на високотехнолошките машини. Бугарските студија се опкружени со континентална клима која повремено преминува во влажна суптропска. Температурите не се екстремни, па студиските машини веројатно ќе траат подолго.