Топ 10 AG software Live Casino

Овозможено од најиновативниот провајдер за игри во живо во Азија, AG во живо казина нудат повеќе од 100 игри на маса, видео покер и слотови. Asia Gaming е сертифициран од Gaming Laboratory International и First Cagayan, со што гејмерите се уверуваат во производи со висок квалитет. Развивачот на софтвер за казино беше првиот што го олесни пред-делењето на шест картички и интерактивниот Bid Baccarat.

Зошто AG софтвер казина се толку популарни

Зошто AG софтвер казина се толку популарни

Водени од мотото Само импресивно искуство, AG Software се издвојува во развивањето на целосно одговорни онлајн казина со дилери во живо. Приспособливите соби за игри и лоби ги карактеризираат овие платформи. Како такви, операторите на казино во живо се слободни да ги изберат своите теми.

Азија Gaming во живо казино игри често прикажуваат прекрасни азиски актери како дилери. Играчите можат да очекуваат исклучителни услуги со дополнително визуелно уживање како кај дилерите од прва класа. Операторот на казиното добива најмалку две приспособливи табели за да одговараат на целокупната тема. Повторно, позадинската сала на дилерот може да биде брендирана со логото на казиното.

Казината AG исто така го имаат софтверот AGIN дизајниран според највисоките стандарди и имплементиран со најновата технологија за игри за да обезбеди импресивно искуство со игри. Покрај тоа, тие обезбедуваат сеопфатни пакети за игри на маса во живо.

Друга работа што ги издвојува AG Software Casinos е редовните промоции на собите за игри. Најдобриот дел е што казината на AG не треба да се грижат за застарените игри бидејќи уживаат во интеграцијата на API што ги додава најновите верзии на игри, наслови и промоции. Инвеститорот оди повеќе за да обезбеди темелно анализирани предлози за промоции и бонуси на различни игри и производи.

Зошто AG софтвер казина се толку популарни
Уникатни карактеристики на AG Software Games

Уникатни карактеристики на AG Software Games

Еве што да очекувате од врвните софтверски игри за казино AG:

Игри со HTML5
Asia Gaming нуди HTML5 игри, кои се играат на сите мобилни платформи. Со стабилен и брз мобилен интерфејс, играчите можат да уживаат во секојдневни игри во движење и од која било локација. Апликацијата AG го прави играњето уште попријатно на паметните телефони со Android и iOS со прифатливи и иновативни дизајни. Оние кои не сакаат да преземаат апликации можат удобно да играат на нивните мобилни прелистувачи без одложувања кога се префрлаат на друга игра.

Бонуси и повеќе линии за плаќање
Многу игри на софтверот AG вклучуваат бонус за игри за тестирање во живо пред да играте во онлајн казино за вистински пари. Играчите повремено добиваат бесплатни вртења од некои од партнерските слот игри на XIN Gaming. На пример, „Legend of the Dragon“, слот игра со тема боречка уметност инспирирана од Брус Ли, има бесплатни бонуси за вртење и 20 линии за плаќање. Натпревар од 3 расфрлани ја активира бонусната рунда. Некои симболи на награди ќе паѓаат на макари во средината на играта. Ако три симболи се совпаѓаат, играчот ги добива сите награди како што е наведено на ролните. Многу повеќе слотови од AG Software го имаат овој формат, што ги прави идеален избор за нови играчи.

Пренос во живо од Classy Upscale Studios
„Asia Gaming“ е познат по тоа што пренесува игри од врвни студија. Играчите ќе најдат пет лобија на платформата за казино во живо: VIP, BID, AGQ, Multiplay и AGIN. Секоја сала има паѓачка листа на достапни наслови, ограничувања за обложување, јазик на масата, статистика на играта, број на играчи и слика на дилерот. Иако доводот во живо има многу информации, тоа не се меша со видливоста на табелата или играта.

Уникатни карактеристики на AG Software Games
Најпопуларните игри на Asia Gaming

Најпопуларните игри на Asia Gaming

Слотовите од Asia Gaming предизвикуваат животно искуство и очигледни слики од далечната Азија. AG Software соработува со AGIN и други реномирани програмери. Не е ни чудо што на казината во живо на AG никогаш не им недостасуваат одлични титули како Dragon Tiger, Sic Bo, Baccarat, Bull, Roulette и Multiplayer.

  • Рулет во живо: Доаѓа со една нула (Европски рулет). Играчите го зумираат видеото и ги прикажуваат тркалото и дилерот пред да обложуваат на дигитални маси.
  • Бакара во живо: Се состои од осум палуби со дигитални картички и позиции за осум играчи. Страничните облози за Baccarat во живо вклучуваат големи/мали, бонус змеј играч/банкар и пар банкар/играч.
  • BID Baccarat: Уникатната варијација на Baccarat има можност за стискање. Домаќини се две дами (водителката/навивачката и дилерот). Постојат два шеми за обложување, имено странични облози и облози за здружување. Кога масата е полна, играчите можат да ставаат само странични облози. Кога се празни, тие играат со облози за придружување.
  • Злобниот змеј: Игра со кинеска тема со 24 линии за плаќање и распоред 3x3. Тоа е игра со ниска нестабилност, која им овозможува на играчите да добијат од мали облози. Нејзиниот RTP е 96,48% за секој облог од 100 долари на долг рок.
  • Жив тигар од змеј: Овој слот има сличен распоред на Baccarat во живо. Овде, дилерот извлекува две карти (за тигарот и змејот). Играчите ќе ја предвидат повисоката картичка помеѓу двете.
  • Во живо Sic Bo: Се одликува со три коцки протресени во механички сад. Облозите се засноваат на различни исходи. Посебните тројки можат да дадат исплата до 150:1.
Најпопуларните игри на Asia Gaming