Топ 10 Allbet Gaming Казино Во Живо

Allbet Gaming е релативно нов развивач на софтвер кој се фокусира на обезбедување решенија за казино игри во живо. Овој азиски програмер главно се фокусираше на азискиот пазар во неговите рани години. Сепак, наскоро се прошири во Европа за неколку години за да го искористи потенцијалот што го нуди европскиот пазар за игри во живо.

Клучна движечка сила зад успехот на Allbet Gaming во круговите на игри во живо е способноста на програмерите да иновираат решенија. Овој развивач се одликува меѓу најдобрите провајдери на игри поради квалитетот и функционалноста на неговите производи, кои се дизајнирани да ги задоволат потребите на клиентите и играчите.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
За Allbet Gaming

За Allbet Gaming

Allbet Gaming е основана во 2014 година во Манила, главниот град на Филипините, од група експерти за бакара кои сакале да создадат подобра платформа за казино во живо отколку што некогаш користеле. Сите нивни наслови на казино во живо се лиценцирани и сертифицирани од различни регулаторни органи, вклучувајќи ја корпорацијата за забава и игри на Филипините, Органот за игри на среќа во Малта и Комисијата за коцкање на ОК. Тие, исто така, имаат сертификати од организации за тестирање од трети страни, вклучително и Gaming Labs International.

Allbet Gaming, исто така, нуди различни пакети со решенија за казино на своите клиенти. Клиентите можат да ги користат пакетите делумно или целосно. Преку својот API интерфејс, давателите на казино можат да ги поврзат своите постоечки платформи со Allbet Gaming за да ги прошират своите пазари и да им понудат на своите обложувачи подобри искуства. Англискиот е единствениот поддржан јазик за Allbet Gaming во моментов. Сепак, нивната официјална веб-страница е достапна на три јазици.

За Allbet Gaming
Единствени карактеристики на Allbet Gaming

Единствени карактеристики на Allbet Gaming

  • Промоции и бонуси

Allbet Gaming нуди некои од најатрактивните и единствени стимулации за играње. Бонусите се структурирани да привлечат обложувачници, од кои корист имаат и операторите на казино и играчите. Сепак, казино-операторите одлучуваат за износите на бонус, па дури и можат да ги повлечат понудите за бонуси. Сите редовни и популарни бонуси се исто така вклучени во игрите, вклучувајќи ги и бонусите за добредојде.

  • Услуги за поддршка на клиентите

Allbet Gaming нуди некои од најдобрите услуги за поддршка на клиентите во индустријата. Сите прашања или прашања презентирани до тимот за поддршка на клиентите се навремено и ефективно за да се осигура дека клиентите ќе доживеат најмалку непријатности. Клиентите можат да контактираат со операторите за поддршка на корисници преку е-пошта и телефон. Прилично неконвенционална алтернатива е Skype, кој им овозможува на клиентите да комуницираат со претставниците на корисничката поддршка преку видео повици.

  • Мобилна компатибилност

По воведувањето на HTML5, мобилните игри во казино во живо станаа главен тренд. Во текот на тој тренд беше кога Allbet Gaming се префрли на развивање на целиот свој софтвер за дилер во живо користејќи HTML5 за да им овозможи на обложувачите да ги играат своите омилени наслови од нивните мобилни уреди. Нивните понуди се компатибилни со речиси сите модерни мобилни уреди. Играчите не треба да преземаат или инсталираат ништо за да пристапат до игри во живо, без оглед на мобилниот уред.

  • Интеграција на паричник

Allbet Gaming поддржува и интеграција на паричникот. Тоа значи дека операторите на казино не треба да се грижат за платните системи кога ги нудат производите и услугите на компанијата. Тие овозможуваат интеграција за речиси сите популарни начини на плаќање во Азија и Европа.

Единствени карактеристики на Allbet Gaming
Allbet Gaming Studios

Allbet Gaming Studios

Allbet Gaming има само еден студио во живо, лоциран во PBCom во Макати CBD. Студиото се простира на површина од приближно 1500 метри квадратни. Поделен е на шест карактеристични сали, од кои секоја има различни карактеристики и функции за да ги задоволи различните потреби на клиентите и обложувачите.

Сите сали личат на вистински копнени казина, секоја со професионални дилери во живо на различните достапни маси за игри. Секоја од салите има уникатни теми. Партнерите на Allbet Gaming можат да ги приспособат темите за да одговараат на нивните посебни потреби, вклучувајќи ги барањата за брендирање и маркетинг. Подолу е белег на салите за игри Allbet Gaming.

Змејска сала

Змеј салата има неколку маси за игри, со секоја управувана од живи крупиери. Достапните наслови во таа сала се варијанти baccarat, BullBull, Pok Deng, sic bo, dragon tiger, рулет и камени ножици за хартија. Интерфејсите, поставките и контролите за масите во овие сали се погодни за корисникот и се погодни за сите обложувачи во живо, вклучувајќи ги и почетниците.

Сала за повеќе игри

Салата Multi-Play е погодна за обложувачници кои сакаат да набљудуваат повеќе табели истовремено. Тоа им овозможува на обложувачите да ги најдат најдобрите можности за обложување на која било маса. На пример, обложувачите можат да спојуваат табели со најдобри ленти за трчање и истовремено да се приклучат на повеќе од една табела.

ВИП сала

Како што сугерира името, ВИП салата нуди врвни искуства со игри во живо за елитните обложувачи. Најдобрите дилери во живо управуваат со масите, а обложувачите имаат пристап до ексклузивни услуги. Границите за обложување и чипови за играње се исто така повисоки отколку во другите сали. Салата е погодна за обложувачници кои бараат престиж и оние кои сакаат да ставаат големи облози.

Други сали за игри на Allbet ја вклучуваат салата See Card Baccarat, која е ограничена на бакара игри, секси сала со возбудливи аудио и визуелни елементи и брзата сала, погодна за обложувачи кои бараат наслови на казино во живо со брза брзина.

Allbet Gaming Studios
Најпопуларните игри на Allbet Gaming

Најпопуларните игри на Allbet Gaming

Една од работите со кои може да се пофали Allbet Gaming е широката разновидност на наслови во живо. Казино оператори кои ги користат нивните провајдер на игри во живо можат да бидат сигурни дека нивните клиенти ќе имаат широк избор на опции за разгледување, што е одлично за нивниот бизнис. Програмерите, исто така, се фокусираат само на најпопуларните наслови за да привлечат повеќе обложувачи. Нивното портфолио вклучува игри погодни за играчи од сите нивоа, почнувајќи од почетници до експерти.

Сите понудени наслови во живо се фер и транспарентни. Сепак, сите тие имаат различни шанси за победа или рабови на куќата. Ивицата на куќата, исто така, може да варира во различни маси или сали за одредена игра.

Бакара

Бакара во живо е најпопуларната игра во колекцијата Allbet Gaming. Тоа е прилично логично со оглед на тоа што основачите на компанијата беа стручни играчи на бакара. Двете најпопуларни варијации на играта се без провизија и стандарден бакара во живо, и двете користат осум палуби и имаат неколку странични облози.

Змеј тигар

Allbet Gaming е меѓу ретките даватели на казино во живо кои нудат во живо Змеј тигар. Повеќето обложувачи сметаат дека играта е дериват на бакара и покер, во кои победничките компоненти се само поени, без оглед на костумите и моделите. Играчот со најмногу поени во една рака победува. Една од причините зошто играта е популарна е едноставноста на правилата.

Рулет

Рулет во живо е генерално една од најпопуларните казино игри во светот. Рулет играта на Allbet Gaming има неколку дополнителни функции кои ја прават уште подобра, што објаснува зошто е толку популарна. Рулетот е претежно игра на среќа каде обложувачите се потпираат исклучиво на среќата. Тој е едноставен и брз, што го прави забавно да се игра.

Сик Бо

Во живо Sic bo, позната и како Big Small, е уште една популарна игра во колекцијата на Allbet Gaming. Популарен е поради едноставноста на неговата игра. Играчите се обложуваат на тоа дали резултатите од фрлањето коцки ќе бидат големи или мали.

Најпопуларните игри на Allbet Gaming
About the author
Nathan Williams
Nathan Williams

Натан „КивиКинг“ Вилијамс внесува допир на шмек на киви во глобалната казино арена во живо. Помешајќи го неговиот аналитички ум со заразната страст за играта, тој создава содржина што води, информира и забавува.

Send email
More posts by Nathan Williams

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Каде се наоѓа провајдерот на софтвер за казино во живо Allbet Gaming?

Седиштето на Allbet Gaming е на Филипините, каде што е основана компанијата. Сепак, има неколку канцеларии во други земји низ Азија и Европа. Исто така, планира да отвори повеќе канцеларии во други земји за да добие повеќе меѓународни клиенти.

Дали игрите на Allbet Gaming се безбедни и фер?

Праведноста и безбедноста никогаш не се проблем со сите понуди на Allbet Gaming. Сите наслови се лиценцирани и регулирани од реномирани органи, вклучувајќи ги PAGCOR, MGA и UKGC. Властите ги следат игрите за да се осигураат дека тие се фер во секое време. Независни организации од трети страни, како што е Gaming Labs International, потврдуваат дека секоја игра е фер.

Како обложувачите можат да играат игри во живо на Allbet Gaming?

Пристапот до насловите во живо на Allbet Gaming е прилично лесен. Секој обложувач може да пристапи до играта без разлика на националноста, под услов да е над 18 години. Тие треба само да се регистрираат во казино во живо што е клиент на добавувачот на софтвер и да ги исполнуваат релевантните барања на давателот на казино за да почнат да играат. Тоа обично вклучува депонирање средства на креираните сметки за игри.

Како клиентите можат да контактираат со услугите за поддршка на клиентите на Allbet Gaming?

Клиентите имаат три главни канали за контактирање со претставници на службата за поддршка на клиентите. Најчестиот е разговор во живо, кој е достапен 24/7. Релативно невообичаен канал е Skype, кој овозможува разговор и интернет повици. Клиентите можат да добијат помош и преку платформите на социјалните медиуми.

Дали Allbet Gaming се емитува од вистински казина?

Allbet Gaming не стримува од ниту едно вистинско казино. Сите негови понуди се пренесуваат од неговото студио, кое се наоѓа на Филипините. Сепак, студијата се дизајнирани на начин што личат на казина во живо.

Дали игрите на Allbet Gaming имаат бонуси и други промотивни понуди?

Повеќето од насловите во живо на Allbet Gaming имаат бонуси и други промотивни понуди. Сепак, давателите на казино се одговорни за одредување на износот на бонусот и дали да се вклучат дополнителни промотивни понуди. Со други зборови, различни казина кои пренесуваат наслови на Allbet Gaming имаат различни понуди за бонуси и промоција.

Кој јазик го користат дилерите во живо на Allbet Gaming?

Сите дилери во живо во Allbet Gaming Studio користат само англиски јазик. Сите снимени пораки што се користат за време на играта се исто така на англиски јазик. Сепак, корисничкиот интерфејс на софтверот може да се префрла помеѓу англиски и кинески јазик.

Дали игрите во живо на Allbet Gaming може да се пренесуваат на мобилни уреди?

Сите понуди на Allbet Gaming се компатибилни со скоро сите паметни телефони и таблети. Тие користат HTML5 технологија, што овозможува пренос на мобилни уреди без да се загрози квалитетот. Обложувачите не треба да преземаат или инсталираат мобилни апликации за да ги репродуцираат нивните омилени наслови.

Дали Allbet Gaming нуди ВИП услуги?

Allbet Gaming има посебна сала во нивните студија посветена на ВИП игри. Сите услуги и игри кои се нудат во таа сала се наменети за ВИП играчи. Тие нудат предности како што се повисоки граници за обложување и специјални странични облози.

Кои се најновите производи на Allbet Gaming?

Allbet Gaming обично објавува нови наслови и производи за игри во живо годишно. Нивните нови производи ги вклучуваат игрите Три слики и рок, хартија, ножици. Новите функции вклучуваат Брзо обложување и инстант репродукција.