Топ 10 Live Dragon Tiger AGQ Vegas Asia Gaming Казино Во Живо

По успехот на AGIN, AGQ е следната платформа, која нуди сличен избор на најдобрите казино игри во живо. Производот се грижи за сите типови играчи и е широко дистрибуиран низ различни табели. Asia Gaming е меѓу добро познатите развивачи на софтвер за игри за казино во живо со силно присуство на пазарот во и околу Југоисточна Азија.

Играчите кои сакаат да си ја пробаат среќата во казино игрите во живо ќе го ценат тоа што ги гледаат азиските агенти како главни дилери отколку типичните Европејци. Asia Gaming повторно го измисли сегментот до точка каде што веб-страницата сега ги отвора очите во однос на казина во живо и испорака на други производи за коцкање на огромниот азиски пазар. Најдобрите казина во живо на денешницата во голема мера се потпираат на игри обезбедени првенствено од нивните развивачи.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Што е Dragon Tiger AGQ Vegas?

Што е Dragon Tiger AGQ Vegas?

Играта Live Dragon Tiger AGQ Vegas е од Азија, поточно Камбоџа. Се смета дека потекнува од таму, но оттогаш се шири низ Азија и пошироко. Dragon Tiger AGQ, како baccarat, користи шест или осум палуби со карти. Секоја рунда е натпревар со две раце една против друга. Круговите се брзи без одвраќање од основната тема на играта.
Многумина во живо дилер онлајн казино провајдери зачинете го со странични облози. Азија игри, сепак, ја одржува едноставноста и традиционалниот концепт на играта.

Ова е меѓу наједноставните игри достапни во реномирани казина со дилери во живо. Онлајн поставувањето е толку добро направено за да го истакне чувството на физичко казино од тули и малтер. Неговата едноставност и привлечност го прават погоден и за аматери и за искусни играчи.

Што е Dragon Tiger AGQ Vegas?
Како да се игра Dragon Tiger AGQ Vegas

Како да се игра Dragon Tiger AGQ Vegas

Кога во живо казино игра се вчитува, известување го известува играчот да избере место покрај другите играчи. Live Dragon Tiger AGQ Vegas има маса со осум седишта и огромен простор за обложување. На Улогата на дилерот на казино во живо е да ја води играта во име на казиното; тие не учествуваат во вистинското играње/натпреварување. Крупието не прави ништо повеќе од тоа што ги разделува картите и потоа го објавува победникот на крајот од секоја рунда. На масата Змејот и Тигарот се натпреваруваат за по една карта. Играчите погодуваат која картичка открива поголема вредност или дали ќе бидат еднакви откако ќе бидат откриени.

Постојат три можни облози: победа на змеј, победа на тигар и нерешено. За да се разбере рангирањето на картите, играчите прво треба да разберат дека кралот има највисока вредност на поени. Вредноста на кецот е нула, што го прави најниско рангирана карта. Играчите треба да ги стават своите облози во рок од 25 секунди. Дилерот потоа ја објавува картичката што и припаѓа на секоја рака.

Победа од која било рака дава дури и пари. Облозите за врзување, од друга страна, се исплаќаат со коефициент 1:8. Ако играчот се обложи на победа на Змејот или Тигарот и се случи нерешено, тој добива половина од својот облог назад.

Правилата на змејот тигар AGQ Вегас

Дилерот извлекува две карти во секоја рунда. Целта е да се предвиди која карта ќе добие повисок резултат: Змеј или Тигар. Ако некој играч верува дека Змејот ќе победи, може да се обложи на плоштадот Змеј. Слично на тоа, ако веруваат дека Тигар ќе победи, тие се обложуваат на десната страна позиционирана на плоштадот Тигар. Достапни се и вратоврска и соодветен облог со вратоврска.

Како да се игра Dragon Tiger AGQ Vegas
Змеј тигар AGQ Вегас исплати

Змеј тигар AGQ Вегас исплати

Оптималната RTP за главниот облог Змеј/Тигар е 96,27 проценти. Во играта, играчите можат да стават четири различни облози:

  • Повисоки/пониски облози може да се стават на Dragon High и исто така и на Tiger High. Ако 8-картичката е поделена, играчот добива Dragon High и Tiger High. Ако се дели 7 или пониска, тие губат. Тие исто така можат да се обложуваат на Dragon Low кој оди со Tiger High. Ако се дели 6, тие добиваат ниско ниво на змеј и високо ниво на тигар. Ако им се поделат 7 нагоре, тие се надвор.

  • Тај-облог: дополнителен страничен облог што играчот на казино во живо може да го стави на картата и ќе го има Змејот или Тигарот за да има ист ранг, без разлика за каков одговара. Ако рундата на играта заврши нерешено додека тие го ставиле истиот облог, тие ќе добијат 50% од нивниот првичен облог назад. Во овој случај, нерешениот резултат резултира со исплата 11:1.

  • Соодветен облог за нерешено: Друг дополнителен спореден облог што. Направено е картичките Змеј и Тигар да имаат ист ранг плус одело.

  • Ако некој играч ставил соодветен тај-облог и тој попушти, тој ќе добие 50% од својот облог назад. Соодветниот тај-облог плаќа 50:1 во овој случај.

Змеј тигар AGQ Вегас исплати