Топ 10 Authentic Gaming Live Casino

За гејмерите кои бараат возбуда во живо од казино рулет, има голем избор на пазарот. Многу веб-локации им нудат на своите играчи конкурентни зделки за вртења на рулет, поткрепени со возбудливите дигитални средини што ги прават игрите во казино во живо толку привлечни за многумина. Но, овие игри мора да доаѓаат од некаде - зад секоја игра со рулет во казино во живо, развивач и стример го прават тоа да се случи.
Ова е она што Authentic Gaming го обезбедува на меѓународниот пазар на iGaming. Специјалистите за рулет со дилер во живо ги напојуваат игрите од некои од водечките провајдери, обезбедувајќи софтвер, казино и стриминг во студио потребни за да се задржат ангажираните клиенти. Прочитајте за да дознаете повеќе за автентичните игри и понудите за рулет во живо што им ги даваат на гејмерите.

За автентичните игри

За автентичните игри

Authentic Gaming е основана во 2015 година и е со седиште во малтешкиот град Слиема, каде што е домаќин на казино студио во живо. Од своето основање, компанијата порасна и стана еден од водечките добавувачи на софтвер за казино во живо и услуги за стриминг низ Европа, како и на други локации низ светот.

Со тим од 200 лиценцирани професионалци за игри, Authentic Gaming се надева дека ќе ја зајакне својата позиција на глобалниот пазар на iGaming во наредните години. Ова значи додавање на списокот на своите клиенти и развивање на услугите за играње во живо за да се задоволат потребите на клиентите кои се развиваат на пазарот. Во моментов, компанијата има канцеларии во Малта, Грузија, Словачка, Шпанија и Обединетото Кралство.

Повеќе од 200 веб-локации моментално обезбедуваат производи за автентични игри на своите клиенти. Некои од најистакнатите во светот онлајн казина во живо и провајдерите на обложување се меѓу овие клиенти.

Уникатни карактеристики на автентични игри

Authentic Gaming има за цел да обезбеди уникатни предности за давателите на игри и уникатни искуства за крајните корисници. Дознајте повеќе за некои од карактеристиките на Authentic Gaming, вклучувајќи го следново:

 • Специјализиран е во полето за рулет во живо на казино, концентрирајќи ги своите ресурси и енергија на создавање низа игри со рулет за клиентите
 • Работи со студиа за игри во живо во Малта и Романија
 • Обезбедува искуства за игри на казино во живо од физички казина на повеќе различни локации
 • Ужива во партнерства со многу водечки провајдери на коцкање, вклучувајќи ги Betway, Tipico, 888 Casino и LeoVegas, меѓу другите
 • Се најде во потесниот избор за голем број различни награди - повеќе за овие подолу

Награди за автентични игри

Автентичните игри со текот на годините се препознаваат во многу различни категории. Погледнете некои од престижните награди за кои Authentic Gaming освои номинации.

 • Потесен избор за најдобар провајдер на казино во живо на наградите за игри на среќа во Јужна Европа за 2019 година
 • Потесен избор во категориите Добавувач на казино во живо на годината, иновации во RNG казино софтвер и софтвер за мобилни игри на 2018 EGaming Review Business to Business Awards
 • Потесен избор во наградата за дигитална иновација на годината на Глобалните награди за игри за 2017 година
 • Потесен избор за најдобар добавувач на казино во живо на годината на EGaming Review Business to Business Awards 2017
За автентичните игри
Автентични софтверски студиа за игри

Автентични софтверски студиа за игри

Authentic Gaming обезбедува голем број различни игри со казино рулет во живо на играчи од целиот свет, сите желни да го реплицираат искуството од казино рулет преку сопствениот паметен телефон, компјутер или таблет уреди. Многу од овие игри се испорачуваат од специјализирани студија на давателот.

Посветени автентични студиа за игри

Повеќето од студиото на Authentic Gaming во живо доаѓаат од една посветена локација. Ова е специјално дизајниран простор за казино лоциран во островската држава Малта во Средоземното Море. Играчите треба да забележат дека ова е животна средина од реален живот, но симулиран казино - тоа не е физичко казино што е отворено за јавноста, иако сите игри се одвиваат во живо во ова студио и се пренесуваат до корисниците ширум светот во вистинско време.

Сепак, ова не е единственото студио на Authentic Gaming. Развивачите на софтвер нудат и преноси во реално време од Романија во нивното студио на казино. Романското студио се наоѓа во работно казино - казиното Платинум во главниот град Букурешт. Игрите се пренесуваат во живо во средина слична на физичко искуство во казино.

Стриминг во живо на казино од автентични игри

Не сите понуди на игри во живо на Authentic Gaming се емитуваат во живо од студио. Некои од нивните игри се пренесуваат директно од казина ширум светот, вклучувајќи ги и физичките казино подови во САД, меѓу другите места.

Овие живи, физички искуства во казиното им овозможуваат на играчите да се поврзат со возбудата на казиното во живо. Не сите играчи го бараат ова, се разбира, а некои можеби претпочитаат поконтролирани и предвидливи фиксни игри што ги нудат посветените студија. Играчите може да уживаат и во производите за авто-рулет на Authentic Gaming, кои се автоматизирани маси без дилери лично, претставени во живо онлајн казино.

Сепак, за оние кои бараат поискрено искуство во казиното, преносот во живо на казиното може да го обезбеди она што им треба.

Автентични софтверски студиа за игри
Најпопуларните игри на автентични игри

Најпопуларните игри на автентични игри

Authentic Gaming има за цел да им обезбеди на играчите возбудливо и воодушевувачко искуство додека играат. За разлика од другите живи развивачи на казино игри, тие не нудат широк список на различни производи. Наместо тоа, тие се специјализирани во една посветена област за играње казино - масата за рулет.

Ова значи нудење голем број различни искуства со рулет на играчите на казино во живо на Authentic Gaming. Давателите на софтвер се гордеат што работат со високо професионални дилери и голем број различни агли на камерата и висококвалитетно осветлување. Сето ова има за цел да го подобри искуството за играчите на казино во живо ширум светот.

Рулет во живо

Еден од водечките во Authentic Gaming во живо казино производи е во живо рулет — игра која ги комбинира возбудата и возбудата на рулетот со практичноста и леснотијата на онлајн игрите.

Играчите од многу различни локации низ светот можат да се приклучат на овие игри, проследени во реално време преку интернет конекција.

Други игри со рулет од автентични игри

 • Вистински рулет - игри со рулет во живо емитувани од вистински, копнени казина на локации низ целиот свет. Онлајн играчите играат рамо до рамо со играчите на казиното.
 • Студио рулет — Друга форма на играта во живо директно емитувана од студиото во живо на Authentic Gaming во Малта и маса во казиното Платинум во романскиот главен град Букурешт.
 • Автоматски рулет - Автоматските табели за рулет обезбедуваат брз и лесен пристап до игри за играчи од сите потекла и нивоа на искуство. Врската е сè уште во живо и во реално време, но ниту еден дилер во живо не управува со масата.
Најпопуларните игри на автентични игри

Најнови вести

Научните игри купуваат автентични игри за да влезат на пазарот на казино во живо
2022-03-10

Научните игри купуваат автентични игри за да влезат на пазарот на казино во живо

Деновиве, речиси сите развивачи на онлајн казино игри сакаат дел од тортата на казино во живо. Но, иако таквите како Evolution и Ezugi широко доминираат во индустријата, Authentic Gaming им овозможува да се кандидираат за своите пари. Поради умешноста на AG во индустријата за казино во живо, Scientific Games (SG) одлучи да го купи брендот за необјавена такса во ноември 2021 година. Значи, за што се работи?

Дебитира автентични игри MultiBet Baccarat – Детален преглед
2022-02-18

Дебитира автентични игри MultiBet Baccarat – Детален преглед

Програмерите на игри постојано иновираат во обид да останат на врвот на врвниот ред во индустријата за iGaming. Една таква компанија е Authentic Gaming (AG), која го објави MultiBet Baccarat кон крајот на минатата година. Оваа верзија на бакара во живо е забавна и наградувачка, благодарение на многуте странични облози за секоја зделка. Всушност, на оние кои играле MultiBet Блек Џек на компанијата не им треба вовед овде. 

Автентичните игри го прават големиот шпански влез
2021-12-23

Автентичните игри го прават големиот шпански влез

Authentic Gaming, водечки развивач на игри во казино во живо, го објави својот влез на шпанскиот пазар на 16 септември 2021 година. Ова е дел од стратегијата за проширување на својот глобален отпечаток на регулираните пазари. Значи, што треба да очекуваат шпанските пријатели на Authentic Gaming од ова лансирање?

Пет меѓународни казина кои стримуваат рулет во живо
2019-09-10

Пет меѓународни казина кои стримуваат рулет во живо

Се подразбира дека онлајн казино игрите стануваат сè попопуларни низ целиот свет. Додека рулетот во онлајн казино игрите е омилен, искусните коцкари на рулет сакаат автентичен рулет - тоа е рулет во живо. За разлика од рулетот на онлајн казино, рулетот во живо се пренесува од копнено казино.

Најчесто поставувани прашања

Се што треба да знаете за казината

Дали автентичните игри се емитуваат од вистински казина?

Да, производите за автентични игри се емитуваат од вистински казина, со дилери во живо, кои работат со игри во реално време.

Може ли да играм автентичен гејминг рулет на маси на мајчин?

Да, играчите од локации ширум светот можат да играат рулет за автентични игри на маси во Управувана од домородните Американци казина.

Дали Authentic Gaming нуди авто-рулет?

Да, Authentic Gaming обезбедува сопствени табели за авто рулет. Играчите имаат опција за два производи - Auto Roulette Classic 1 и 2.

Дали се безбедни сајтовите за автентични игри?

Authentic Gaming работи со безбедни, безбедни и целосно лиценцирани сајтови за игри, обезбедувајќи целосен мир на сите играчи.

Дали автентичните игри се емитуваат и од САД?

Да, Authentic Gaming обезбедува преноси од Соединетите Држави.

Дали табелите за автентични игри се појавуваат на многу локации за казино?

Автентични табели за игри се наоѓаат на многу од водечките светски казино сајтови, вклучувајќи ги и 888 Casino, Betsson, Mr. Green и многу други.

Може ли да играм блек џек во казина Authentic Gaming?

Да, Authentic Gaming им овозможува на клиентите искуства со блек џек игри.

Дали се достапни автентични игри за игри во ОК?

Да, игрите за автентични игри се регулирани низ Обединетото Кралство и низа други локации низ Европа - вклучувајќи ги и оние во и надвор од Европската унија.