Топ 10 Bbin Казино Во Живо

Има нешто за азиско казино со дилери во живо. Таквата платформа ветува возбудливи игри прилагодени на публиката во регионот на Далечниот Исток. Нема подобар снабдувач на такви игри од BBIN, еден од врвните провајдери на софтвер што ја контролираат коцкарската индустрија во Кина, Јапонија, Малезија, Тајланд, Виетнам, Индонезија и Кореја. BBIN нуди уникатен спој на искуство со игри во живо и квалитет што е тешко да се најде меѓу другите даватели на софтвер за казино во живо. Брендот, кој држи чекор со пазарот во развој во последните две децении, е добро познат по своите различни наслови. Овој пост ги разгледува уникатните карактеристики и производи што BBIN ги презентира на најдобрите казина во живо.

За BBINУникатни карактеристики на BBINBBIN StudiosНајпопуларните игри BBIN
За BBIN

За BBIN

Софтверот за дилери во живо BBIN со седиште во Филипини беше лансиран во 1999 година од страна на BBIN Group. Приватната компанија го задржа престижниот статус на азискиот пазар благодарение на вредностите насочени кон клиентите. Има лиценца од Gaming Laboratories International и поддржува оператори за коцкање на осум јазици.

Компанијата iGaming соработува со над 500+ слични ентитети во секторот за коцкање, вклучувајќи ги TC Gaming, Gtigaming, Big Gaming, Mega7, Doctor Gaming и FdSi Gaming. На меѓународната сцена, BBIN учествува во добротворни проекти и иконски изложби. Компанијата спонзорираше различни спортски и војни настани, со што се проектира поширока перспектива на индустријата iGaming.

За BBIN
Уникатни карактеристики на BBIN

Уникатни карактеристики на BBIN

Досега компанијата успеа да вработи над 1.000 професионалци и соработува со над 200 развивачи на игри. Еве други причини зошто многу оператори за коцкање сакаат да соработуваат со BBIN.

Награди

Услугите на ББИН во казина во живо се рангирани толку високо што компанијата беше номинирана повеќе пати за Азиските игри за игри, вклучително и во 2017 година провајдери на казино софтвер, BBIN не само што обезбедува софтвер, туку и дава технички насоки за отворање нови веб-страници за коцкање. Како благодарност, гигантот iGaming беше почестен со IGA (International Gaming Awards) во април 2022 година, што се одржа во Лондон. Претходно во 2018 година, фирмата се појави како најдобар придонесувач за ООП и снабдувач на технологија фокусирана на Австралија/Азија.

АПИ интеграција

Казината во живо на BBIN користат унифициран API што обезбедува пристап до целосна библиотека со производи за коцкање од лидери во индустријата, како што е GamingSoft. Секој оператор на казино кој штотуку започнува или сака да го обнови својот софтвер за игри може да ја постави својата веб-страница игри во живо за неколку дена. Сеопфатен API е совршен за локација за коцкање со свој тим за развој. Откако ќе ги добијат сите производи од BBIN, интегрирањето ќе биде многу полесно со најсовремениот API. Тоа заштедува и време и пари.

Единствени квалитети на софтверот BBIN

Групацијата BBIN се стреми да им даде модерни и возбудливи решенија на азиските казина кои сакаат да понудат игри со преноси на веб-камери. Софтверот за игри од оваа корпорација доаѓа со:

 • Повеќејазична поддршка
 • Исклучителна графика и квалитет на видео
 • Високо интерактивен интерфејс
 • Високи решенија со бела ознака
 • Различни начини на плаќање
 • Верзии на демо игра
 • Додаток за интеграција на трети лица
 • Повеќевалутна платформа со Биткоин
 • Сеопфатна правна поддршка
 • Меѓуплатформски интерфејс за кој било оперативен систем
Уникатни карактеристики на BBIN
BBIN Studios

BBIN Studios

BBIN прво ги емитуваше нивните казина во живо од своето седиште во Манила, Филипини. Сè уште е главната казино студио во живо и нуди околу 35 ексклузивни дилери. Студиото исто така игра важна улога за време на настани надвор од индустријата за коцкање и iGaming. Иако BBIN работи во други азиски земји, компанијата нема други студија во тие места. Во последно време, брендот покажа голем интерес за кинескиот пазар и создава производи погодни за Кина. BBIN се чини дека нема никаков план за излез од азискиот пазар.

Ова студио во Манила владее над Источна Азија со тоа што е специјализирано за наслови што им се допаѓаат на играчите од овој регион. Обложувачите ќе најдат содржина на нивните омилени јазици како што се тајландски, корејски, кинески и јапонски.

Студиски камери со висока технологија

Студијата BBIN користат камери од високата класа за да ја доловат играта од различни агли. Ова им овозможува на играчите да имаат подобар поглед и поавтентично чувство на околината за игри. Тие, исто така, можат внимателно да ја следат секоја акција на масите и целокупниот дизајн благодарение на OCR (Оптичко препознавање на камерата). Оваа технологија има поставување на мала латентност што спречува прекини од околните мрежи.

OCR камерите се клучни елементи на игрите со дилери во живо бидејќи тие делуваат како очи и на играчите и на дилерите. Иако се мали по големина, тие се толку моќни што можат да фатат пренос во живо во секоја микросекунда за време на сесија на вртење. Студиото има најмалку три камери. Едниот е фокусиран на стриминг снимките од тркалото и масите, додека вториот проектира прикази од слика до слика. Последната камера го олеснува погледот од птичја перспектива на поставувањето на масата.

Поставки за казино слични на животот

За разлика од редовните студиа за игри, казината во живо што се пренесуваат од студијата BBIN нудат совршен амбиент за игри на маса. Тие успеаја да создадат симулации на тркалата со тули и малтер. Сензорите на тркалата автоматски ги испраќаат резултатите од облозите до облакот, па оттука дилерите и играчите не треба рачно да ги потврдуваат информациите. Изгледа дека на играчите им се допаѓа ентузијазмот што продолжува во студијата BBIN. Крупиерите покажуваат позитивна енергија со оптимистичка музика во позадина, а понекогаш и светли блесоци на строб светла.

BBIN Studios
Најпопуларните игри BBIN

Најпопуларните игри BBIN

Покрај нејзиниот раст, Групацијата BBIN покажа желба да соработува со други индустриски лидери како BetConstruct, Evolution Gaming и Pragmatic Play. Ова објаснува зошто овие провајдери на софтвер за коцкање испорачуваат портфолио од повеќе од 100 наслови за игри спакувани со акција. Тие се достапни во широк спектар на облози, соби за натпреварување и различни пласмани на облози. Уникатната содржина е претставена преку стримови на веб-камери во деноноќен режим. Интерфејсот за забава во казино во живо напојуван од BBIN има четири главни делови, имено, дилер, главен панел, блиску до карти/тркало и историја на обложување.

BBIN игри со дилер во живо

На дел за дилер во живо е најпримамливиот дел од казиното BBIN. Играчите се добредојдени на масите од добро облечени крупиери 24/7. Областа се состои од игри со азиска тематика како што се:

 • Фантан
 • iWenzhou 9 картичка
 • Змеј тигар
 • Фан-Тан
 • Сик Бо

Љубителите на покер и љубителите на класичната маса имаат можност да си ја пробаат среќата на Тексас покер и класичните игри на маса. Четири од најпрометните маси вклучуваат.

 • Рулет во живо
 • Блек џек во живо
 • Бакара во живо
 • Тексас Холдем

Исто така постои и друга категорија на малку познати наслови како што се:

 • Види Умри
 • Риба-рачка-рак
 • БулБул
 • 3 Лице

Како и сите други реномирани провајдери на софтвер за казино, BBIN го цени искуството на играчите. Како такви, тие обезбедуваат непречено функционирање на секоја игра за да донесе сензационална забава. Секое казино со овозможено BBIN ја почитува правичноста во сите игри за играчите да можат да играат без резервации. Некои игри како онаа на Live Sic Bo се едноставни - сè што е потребно е да се обложите, да чекате дилерот да ја стави матрицата и да ги гледате резултатите. Со демо-режим, секој може да експериментира со овие игри пред да ги ризикува своите пари.

Најпопуларните игри BBIN

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Зошто операторите на коцкање претпочитаат да ги лансираат своите казина со софтверот BBIN?

Софтверот BBIN ветува брза интеграција преку напредни технологии на API со отворен код. Ова им овозможува на операторите да го истражат пазарот на iGaming во најкус можен рок за да можат да ги приспособат своите страници на променливите барања за обложување.

Дали BBIN е глобален давател на казино во живо на iGaming?

BBIN главно работи на азискиот континент, но покажа интерес за европските земји. Компанијата е на пат да стане глобален провајдер во следните неколку години. Неодамна, корпорацијата ја лансираше својата тема за 2022 година - The Gaming Beat - која тврди дека BBIN ќе продолжи да нуди иновативни решенија и врвни услуги на своите партнери. Меѓународните партнерства ќе ја подобрат конкурентноста на брендот.

Кои уреди поддржува BBIN?

Сите BBIN игри се дизајнирани да работат на HTML5 платформи. Коцкарите можат да уживаат во овие производи преку нивните паметни телефони, таблети и десктоп компјутери. Без разлика дали се работи за оперативниот систем iOS или Android, типот на гаџетот не прави разлика. Сите популарни мобилни прелистувачи се исто така поддржани од софтверот BBIN.

Што е толку уникатно за BBIN платформите?

Повеќето наслови на игри за карти и игри на маса се посветени на азиската култура. Венжу и Фантан се само да споменеме неколку. Покрај тоа, содржината е ажурирана со сеопфатна база на податоци за готовински текови, давајќи им на казина во живо одличен план за управување со заднината. Компанијата со нетрпение очекува да примени анализа на големи податоци за да ги оптимизира перформансите. Другите функции, како што се различните банкарски методи, го олеснуваат животот на коцкарите.

Дали е можно казина со дилер во живо на BBIN да додаваат нови јазични ленти?

BBIN се истакнува во повеќејазичната поддршка. Софтверот поддржува различни интерфејси, така што операторите можат да интегрираат веб-страници на различни јазици и да додаваат нова опција за дијалект кога ќе оценат соодветно. Оваа флексибилност е достапна во делот за дилери во живо и други вообичаени секции за игри во казино.

Што значи крај на облогот во делот за дилер во живо?

Доколку не се потребни повеќе облози, живиот крупие ќе објави објава. Потоа, играчите треба да престанат да ставаат облози додека крупието не отвори уште едно коло.

Дали ББИН казината прифаќаат играчи од неазиски земји?

Да. Тие пречекуваат играчи од други континенти. Многу американски и европски обложувачи можеби не слушнале за BBIN поради неговата регионална предност. Но, вистината е дека казината развиени од оваа компанија не се гео-ограничени.

Со колку наслови емитувани во живо може да се пофали BBIN?

BBIN има повеќе од 14 наслови во делот за дилер во живо. Тие вклучуваат различни видови блек џек, бакара, рулет и егзотични решенија.

Дали игрите BBIN се тестирани за квалитет и правичност?

Производите за коцкање мора да бидат сертифицирани пред да бидат пуштени на потрошувачите. Обезбедувањето квалитет во BBIN го обезбедува Gaming Labs, независна компанија за тестирање и пазарен гуру. Тоа значи дека игрите на програмерите ги поминале индустриските стандарди во однос на механиката на играта, дизајнот и транспарентноста.

Колку веб-локации за коцкање имаат усвоено BBIN софтвер?

Бројни препознатливи казино брендови се партнери со BBIN. Студиото за игри во живо соработува само со безбедни и легални казино оператори наведени на веб-страницата Live CasinoRank.