Топ 10 Betconstruct Казино Во Живо

Обезбедувачите на софтвер за казино во живо изобилуваат во индустријата за коцкање и некои беа поуспешни од другите. На пример, BetConstruct развива наградуван софтвер за врвни казино сајтови во живо, иако името на брендот не го има истиот статус како врвните компании за игри како Evolution. Ерменскиот провајдер продава хардвер и софтвер за коцкање, така што е специјализиран и за копнени и за онлајн казина. Нејзините производи се движат од бинго, VR игри, игри со вештини, покер, еСпорт, фантастични спортови и спортско обложување.

За BetConstructBetConstruct StudiosПортфолио на BetConstruct
За BetConstruct

За BetConstruct

Betconstruct е глобален развивач и давател на онлајн и офлајн услуги за игри. Наградуваната компанија е со седиште во Ерменија и има канцеларии во САД, Латвија, Перу, Јужна Африка и Малта. Моментално е лиценциран од три субјекти; органот за игри на Малта, Комисијата за контрола на коцкањето во Алдерни и Комисијата за коцкање во Обединетото Кралство. Развивачот на игри обезбедува широк спектар на производи од обложување спортски книшки, софтвер за игри, решенија за довод на податоци, алатки за back-office и малопродажба, до маркетинг решенија.

Компанијата не разочарува кога станува збор за онлајн решенија за копнени казина. Софтверот за коцкање што го нуди Betconstrust го има дилерот во живо кој зборува неколку јазици од англиски, персиски, турски, ерменски, украински и руски. Обложувачите од сите страни на светот имаат корист од повеќејазичниот интерфејс со HTML5. Ова значи дека игрите може да се играат на повеќето уреди, вклучувајќи ги Android и iOS.

Играчите можат да избираат помеѓу режимите на пејзаж и портрет на игра штом ќе го стартуваат лобито на играта. Мобилната опција во живо е фантастичен интерфејс со икона од едно мени што дава пристап до поставките, мини лоби, ограничувањата на масата и разговорот во живо. Контролите за обложување се наоѓаат на дното во режим на портрет. Тие можат да се поместат надесно кога паметниот телефон лежи хоризонтално. Секој играч кој сака приказ со повеќе камери, вистински игри во реално време и Full HD стриминг, обложувалницата на Betconstruct ќе ја смета за неодолива.

Различни органи за коцкање и одбори за контрола на игри и доделија на компанијата 39 лиценци и сертификати за коцкање. Меѓу основните регулатори се Романската национална канцеларија за коцкање, Spelinspektionen (Шведска управа за коцкање), UKGC и MGA. И покрај неговата популарност во индустријата за спортско обложување, многу коцкари не се свесни за неговата моќ во обезбедувањето игри на маса во живо во казино. Во овој преглед на BetConstruct, читателите ќе добијат подлабоко разбирање за позадината на програмерите, нивните студија, портфолиото за игри и софтверските карактеристики.

За BetConstruct
BetConstruct Studios

BetConstruct Studios

Главното студио е со седиште во Ереван, Ерменија и служи на светската публика од нејзиното лансирање во 2011 година. Првично, фирмата беше посветена на снабдување софтвер за коцкање на VBET (еден од брендовите на Betconstruct). Сепак, другите играчи во индустријата дадоа позитивни повратни информации за нивните производи, па проширувањето на нови пазари стана приоритет за компанијата.

BetConstruct има сопствено дизајнирано студио поставено во копнено казино за пренос на светски познати игри. Тој е спакуван со сета потребна опрема и софтвер, вклучувајќи монитори, HD камери, дама и картички. Зад сцената е голем тим кој го олеснува програмирањето и техничката поддршка.

Дилерите во живо во студиото BetConstruct се специјално обучени да работат со виртуелни играчи. Одделот за грижа за корисници и техничкиот персонал работат 24/7 за да обезбедат управување со ризикот за казина во живо и клиентите. Ерменското студио претставува игри со висок степен на ангажираност на 7 јазици: англиски, ерменски, арапски, руски, турски, шпански и фарси.

На казино студио во живо решенијата доаѓаат во четири димензии, имено технологии од земја до живот, генерички табели, посветени решенија и довод на податоци. Наменските решенија вклучуваат:

 • Посветени сали со уникатни игри

 • Специјално дизајнирани маси и опрема

 • Брендирани сали и маси

 • На операторите им е дозволено да станат различни даватели на игри

  Овие клучни карактеристики се поддржани од неколку технологии како што е опишано подолу.

Roba Robot Diler

BetConstruct изработи робот-крупие кој обезбедува автоматизација и контрола на квалитетот за да обезбеди непречено искуство во игрите Baccarat и Dragon Tiger. Инвеститорот нуди дилер на Roba дизајниран по нарачка со посветена сала и поставување на маса за да одговараат на различни локации за казино.

Технологија за управување со ризик (RMT)

RMT обезбедува сеопфатна евалуација и управување со ризик што им помага на операторите на казино автоматски да детектираат какво било ризично однесување на играчите. Како резултат на тоа, ги спречува проблемите како лов на бонуси, арбитражни обложувања и измами.

BetConstruct Studios
Портфолио на BetConstruct

Портфолио на BetConstruct

BetConstruct разви генерички табели за популарни казино игри во живо како што се блек џек, рулет, покер и тигар од змеј. Многу варијанти се достапни во нивните игри, што ги прави уникатни. Интерфејсот за игри претставува забавни звучни ефекти, прекрасни анимации и функција за разговор во живо за комуникација со продавачот и другите обложувачи. За секоја табела во играта, има над 30 странични облози, софистицирана статистика и различни граници. Механиката за прегледување на повеќе игри го олеснува истовременото проследување на неколку игри на еден екран. Има и hi-tech приказ со повеќе камери што им овозможува на учесниците да ја следат играта од различни агли за пореална перспектива на казино во живо.

Блек Џек во живо

BetConstruct нуди два вида блек џек во формат во живо: стандарден блек џек и блек џек прекинувач. Во стандардниот блек џек во живо, на играчите им е дозволено да избираат бонус облози на секоја маса, т.е. Perfect Pair, Honey Bonus и Lucky 7. Blackjack Switch користи осум палуби со 52 карти, а единствениот аспект е што има повеќе шанси да се направи 21-рака благодарение на картичката прекинувач.

Рулет во живо

Рулетот во живо на BetConstruct доаѓа со режим за градење облози и обложувачите можат да ги зачуваат своите омилени облози. Има широка колекција на специјални облози, вклучително и црвени/црни поделби, облози со црвена/црна змија и Finale en Plain. Со механизмот „Интелигентно обложување“, играчите можат да се обложуваат во рамките на поставените граници на табелата.

Друга варијација на играта е Swift Roulette која е исклучително брза (нема време за обложување). Играчите имаат пристап до повеќе облози на стандардни позиции за обложување. Но, тие мора да се придржуваат до минималните и максималните облози.

Казино Холдем

Казино Холдем со повеќе играчи е уште една варијација на покер со опција за автоматско повикување. Играчите можат да комбинираат бонус облози за време на брзите кругови.

Обложување во живо на покер

Таа е една од најпрофитабилните покер игри со четири рунди по сесија и 18 позиции за обложување (кутии). Секоја кутија за обложување содржи неограничен број на обложувачи.

Во живо змеј тигар

Тоа е брза игра со бројни странични облози и ограничувања на табелата што може да се конфигурираат за секој обложувач. Учесниците уживаат приспособлив интерфејс и флексибилно брендирање.

Руски покер

Рускиот покер се состои од еден шпил од 52 карти каде што може да учествуваат неограничен број обложувачи. Највисоката рака е Ројал Флеш, додека кралот или Асот се сметаат за најниска рака. Можно е да се освојат двете раце кога се прават две покер комбинации. Двојна добитна комбинација плаќа 10:1 и играчите може да се одлучат за осигурување.

Други игри од Betconstruct

 • Игри слични на лотарија (на пр. Кено и Талисман)
 • Игри со карти (на пример, Big Hi-Lo и Super Six Baccarat)
 • Игри со коцки (на пр. Farkle)
 • Игри со вештини (на пр. Табла и покер на Кина)
 • Игри со гребење со карти (на пр. Огвил)
 • Игри со победнички број за обложување (на пр., напаѓач)
 • Игри со топови (на пр., Blast)
Портфолио на BetConstruct

Најнови вести

BetConstruct ќе го забрза инкорпорирањето на FTN во индустријата за коцкање
2023-08-18

BetConstruct ќе го забрза инкорпорирањето на FTN во индустријата за коцкање

BetConstruct, иноватор на најсовремени решенија во индустријата за казино во живо, најави соработка со 360DevPro. Ова е призната група за маркетинг услуги специјализирана за промовирање на iGaming компании.

BetConstruct го лансира покерот Pai Gow во живо
2020-11-03

BetConstruct го лансира покерот Pai Gow во живо

Само што беше објавено дека BetConstruct лансираше нов казино во живо игра, Паи Гоу покер, така што всушност може да ја максимизира опцијата, а исто така и вредноста на животниот век на играчот за своите партнери. Pai Gow е игра со многу бавно темпо и е специјално прилагодена на деловните потреби и на операторите и на играчите.

Што има да понуди партнерството на Vivo Gaming и BetConstruct
2019-09-10

Што има да понуди партнерството на Vivo Gaming и BetConstruct

Сè може да се случи во бизнисот. Изненадување за некои, договорот помеѓу BetConstruct и Vivo Gaming е еден од најновите случувања во онлајн игрите. BetConstruct е етаблиран играч во iGaming сцената. Додавањето на Vivo Gaming во равенката несомнено ќе ги подобри нивните деловни изгледи.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Дали BetConstruct казино игрите во живо се достапни за публиката во САД?

Инвеститорот се погрижи за американските оператори и играчи со специјални понуди. На пример, некои бонус пакети се наменети за играчи на казино кои депонираат со начини на плаќање ориентирани кон САД.

Како BetConstruct им дава на копнените казина присуство во живо на интернет?

Давателот имплементира технологии од земја до живот за физички операции на казино. На копнените претпријатија едноставно им требаат вистински табели; потоа, развивачот доаѓа со ексклузивни софтверски решенија за покривање на поставките и конфигурациите во живо.

Кои наменски решенија се достапни во Betconstruct?

Инвеститорот воведува брендирани сали и маси во казина и професионална опрема, во зависност од потребите на операторот.

Што е RTP за блек џек прекинувачот на Betconstruct?

RTP зависи од тоа дали играта го следи правилото на Русија или Лас Вегас во кој случај е 99,8% и 99,42%, соодветно.

Дали казината во живо напојувана од BetConstruct обезбедуваат покер?

Да, сајтовите нудат различни варијации на покер, вклучувајќи го Казино Холдем (во живо верзија на Texas Hold'em), руски покер и Bet on poker.

На која основа BetConstruct одредува џекпот?

Софтверот користи Jackpot Engine кој по случаен избор генерира џекпот за множество игри, без разлика дали тие се домашни или од трети лица провајдери.

Кои валути се прифаќаат во казината во живо на Betconstruct?

Софтверот е развиен на начин што може да се прилагоди за прифаќање на која било валута од која било земја.

Кои се идните перспективи на Betconstruct?

Инвеститорот ги истражува решенијата за коцкање управувани со вештачка интелигенција. Некои од неговите главни напори вклучуваат асистент за коцкање активиран со глас познат како Hoory, алатка за извидување во живо (AJNA) и систем за управување со ризик овозможен со вештачка интелигенција за откривање на нездрави навики за обложување.

Дали има VR игри во казина во живо на BetConstruct?

Компанијата сè уште експериментира со виртуелната реалност. Платформата во моментов нуди VR игри без коцкање.

Дали освоиле некакви награди?

Да, BetConstruct беше препознаен повеќе од неговото лансирање. Конкретно, беше прогласен за давател на технологија/добавувач на годината за 2019 година на IGA (International Gaming Awards). Исто така, во 2019 година, наградите на SBC го признаа Хори како иновација на годината во спортските книги и казиното.