Топ 10 Live Bet on Poker Казино Во Живо

Залог во живо на покер е популарна варијација на покер игра со една палуба Texas Hold'em. Играта е достапна во повеќето мејнстрим казина во живо, што ја прави лесно достапна за обложувачите на глобално ниво. Способноста на играта да прими бесконечен број играчи во исто време е несомнено една од нејзините најимпресивни атрибути. Тоа значи дека обложувачите не треба да се грижат дали ќе најдат отворени маси за покер за да им се придружат кога сакаат да играат. Играта се игра само против дилерот во живо наместо против други обложувачи, како што е вообичаено со другите игри во живо покер.

Што се однесува до естетиката, обложувањето во живо на покер не е ништо помалку од импресивно. Има неверојатни визуелни и графички решенија кои даваат извонредно искуство. Крупиите се исто така пријателски расположени, познавања и професионални.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Како да се игра облогот во живо на BetConstruct на покер

Како да се игра облогот во живо на BetConstruct на покер

Секој обложувач над 18 години може да игра обложување во живо на покер. Покер играчи се заинтересирани за ова покер во живо насловот треба само да се најде и да се регистрирате во казино во живо што ја нуди играта. При изборот на казино во живо, обложувачите мора да ги ограничат своите опции на лиценцирани казина. Тие исто така можат да земат предвид и други работи како што се ограничувањата на јурисдикцијата, достапните начини на плаќање и користениот јазик. Локално со седиште казина во живо обично се посоодветни за повеќето обложувачи бидејќи нудат бројни погодности. Тие вклучуваат употреба на локалниот јазик и валути.

Како да се игра облогот во живо на BetConstruct на покер
Правила за обложување во живо на покер

Правила за обложување во живо на покер

Рангирањето на Live Bet on Poker's hand ги следи официјалните правила за рангирање на покер во Texas Hold'em. Од највисоко до најниско, рангирањето е кралски флеш, стрејт флеш, четири од еден вид, целосна куќа, флеш, стрејт, три од еден вид, два пара, пар и висока карта.

Картичките секогаш се дистрибуираат една по една во насока на стрелките на часовникот. Тоа помага да се стандардизира играта и да се спречи каква било можна манипулација.

Играчите мора да ги стават своите облози пред крајот на рундата за обложување. Како таков, софтверот за игри не прифаќа доцни облози.

Нешто што треба да се забележи е дека играчите можат да ја сменат раката на која се обложуваат во текот на рундата откако ќе бидат откриени некои заеднички карти. Исто така, нема повици за покачување или преклопување, како што е вообичаено со копнениот покер Texas Hold'em.

Играње

Целта во ова игра во живо е да се направи најдобрата покер рака која се состои од две дупнати карти и кои било три карти од заедничките карти. Пред да започне играта, обложувачите можат да се обложуваат. Облозите може да бидат ранг на картичката што ќе ја има победничката рака или која рака ќе победи. Играта започнува со тоа што крупието дели по две дупнати карти на секоја позиција за играње. Потоа се случува круг на обложување, каде што секој обложувач на преносот во живо може да се обложи на која било позиција за играње.

Потоа се делат три флоп карти истовремено и започнува уште едно обложување. Другата рунда за обложување е по картата за вртење. Обложувањето станува поостро после секој круг бидејќи шансите се менуваат во реално време. Откако ќе се стават сите облози, крупието ја дели речната карта за да ги комплетира петте заеднички карти и да ја заврши играта. Сите обложувачи кои се обложуваат на победничката рака победуваат, а нивните добивки се кредитираат на нивните сметки за игри.

Правила за обложување во живо на покер
Обложување во живо на исплати покер

Обложување во живо на исплати покер

Во оваа игра во живо од Betconstruct, исплатите варираат во зависност од рангирањето на победничката рака. Односот на исплата за победничка рака со кралски флеш, стрејт флеш или висока карта е 100:1. Шансите за четворица, полна куќа и флеш се 80:1, 8,7:1, 8,7:1 и соодветно. Стрејт, три од еден вид и пар имаат 5,7:1, 6,8:1 и 5,8:1 соодветно, при што два пара имаат најниски коефициенти 3,1:1. На RTP стапката е 97%.

Максималниот дозволен износ за обложување по играч е 4.800 евра по круг, а минималниот е 1 евра. Сепак, тоа може да варира од едно казино во живо до друго. Играчите можат да ги исплатат своите добивки со повлекување преку која било од опциите обезбедени од користеното казино. Повеќето казина во живо обично нудат различни опции за повлекување за да обезбедат обложувачите да можат да пристапат до нивните добивки на најзгодниот можен начин. Во повеќето случаи, обработката на повлекување обично трае до три работни дена.

Обложување во живо на исплати покер