Топ 10 Live Super Six Казино Во Живо

BetConstruct е провајдер на софтвер познат по тоа што обезбедува голем број казино игри со дилери во живо. Интересно е што давателот има поинаков пристап кон популарните казино игри во живо, поради што има толку многу различни варијанти на игри.

Покрај традиционалната верзија на бакара во живо, давателот ја нуди таканаречената Live Super Six, популарна игра во Азија и пошироко.

И додека Super Six е најдобро одговара за високи ролери, аматерите се добредојдени да си ја пробаат среќата. Доаѓа со многу уникатни карактеристики, кои го издвојуваат од другите игри со бакара. На пример, играчите приспособуваат до 16 странични облози на врвот на ставањето редовни облози.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Како да се игра Super Six во живо на BetContstruct

Како да се игра Super Six во живо на BetContstruct

Пред да играте Super Six во живо, едно нешто што треба да запомните е дека ги има многу живи казино сајтови кои ја нудат оваа игра. Како такви, играчите мора да бидат претпазливи при изборот на казино.

На CasinoRank, играчите можат да најдат широк опсег на препорачани казина во живо Super Six кои се внимателно избрани врз основа на квалитетот на преносот, библиотека за игри, и поддршка, меѓу другите карактеристики. Оттука, играчите нема да згрешат со ниту една од овие страници.

Друга важна работа што треба да се запамети е дека не постои стратегија која одговара на сите што ќе помогне да се победи во живо Super Six. Сепак, постојат некои одлуки кои играчите можат да ги донесат за да ги минимизираат загубите. На пример, бидејќи Банкер има најнизок раб на куќата (нешто повеќе од 1%), играчите ќе изгубат помалку пари ако се обложуваат на тоа.

Како да се игра Super Six во живо на BetContstruct
Правилата на Live Super Six

Правилата на Live Super Six

Во однос на играта, Super Six baccarat е многу едноставна игра што следи стандардни правила за бакара. Играчите се обложуваат или на раката на играчот или на раката на банкарот, исто како и во другите варијанти на бакара.

Секоја рака може да има само најмногу три карти во оваа игра. Дополнително, играчите можат да се обложуваат на врски. Идеално, целта на играчот е да предвиди дали играчот или банкарот ќе добијат подобра рака или дали играта ќе заврши нерешено.

Други правила на играта велат дека сите асови вредат по еден поен, а сите десетици и слики вредат нула. Исто така, сите двојки до девет вредат нивната номинална вредност.

Правилата на Live Super Six
Други правила

Други правила

Дополнителни картички не се извлекуваат ако Играчот или банкарот има вкупно 8 или 9 со првите две картички. Ова е познато како природна рака. Ако резултатот на играчот е пет или помал, му се дели трета карта.

Раката на банкарот ќе стои на шест или погоре ако играчот не земе трета картичка, земајќи трета картичка на пет или пониска. Банкарот мора да го следи правилото за трета картичка врз основа на потегот на Играчот или она што тој (Банкарот) го поседува.

Други правила
Играње

Играње

Super Six не е стандардна бакара игра. Вообичаено, тоа е брза игра која ги става на тест вештините на играчот за донесување одлуки. Времетраењето помеѓу рундите е многу кратко, а играчите имаат само 10 секунди за да облогат. Сепак, тие можат да ги користат опциите „Повторно обложување“ или „Исчисти“ за да играат трик. Оттука, тие имаат шанса да ги поправат грешките, доколку ги има.

Играње
Исплати во живо за Super Six

Исплати во живо за Super Six

Се исплати да се разберат исплатите и предностите на секоја казино игра. Ова помага да се донесат правилни одлуки за време на играта, зголемувајќи ги шансите на играчот за победа.

Со Враќање на играч од 96,7%, Super Six во живо дефинитивно не е играта со највисок RTP, но не е ниту премногу лоша. Во однос на рамномерни исплати на пари, банкарот и играчот плаќаат со 1:1 (дури и пари). Ако Банкарот победи со 6, казиното плаќа половина од облогот на 1:2. Облогот за нерешено плаќа 8:1

Покрај основните облози, има три странични облози, вклучувајќи ги Супер 6, Змеј 7 и Панда 8. Ако раката на банкарот е 6 поени, облогот Супер 6 се исплаќа. Ако Банкарот има рака со три карти и постигне седум поени, облогот Змеј 7 победува. Конечно, облогот на Panda 8 се исплаќа ако играчот има рака од 8 поени со 3 карти.

Исплати во живо за Super Six