Топ 10 Live Switch Blackjack Казино Во Живо

Не е тајна дека пазарот на коцкање пука од добавувачи на софтвер за казино во живо. Некои се попопуларни од другите кога станува збор за развојот на блек џек во живо. Како пример, BetConstruct е наградуван развивач на софтвер за игри во казино во живо. Но, името на брендот не ја зема истата круна како врвните компании како Visionary iGaming. Иако е едно од најпопуларните имиња во индустријата за спортско обложување, многу фанови на казино во живо не знаат за тоа. BetConstruct е лиценцирана од MGA и UKGC за да обезбеди интересна верзија на блек џек позната како Live Switch Blackjack. Тоа е едно од најдобрите изданија на компанијата со правила погодни за играчите и возбудлив пресврт.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Дефиниран блек џек со префрлување во живо

Дефиниран блек џек со префрлување во живо

Блек Џек Switch е блек џек варијанта од BetConstruct, во која играчот мора да стави облози на две раце. Како што имплицира името, играчите можат да ја менуваат или разменат комбинацијата на картички помеѓу рацете. Нејзините табели имаат три седишта и две кутии за симултано обложување по поединец. Во споредба со стандарден блек џек, оваа верзија нуди толку многу начини за интеракција. Дополнително, префрлањето нуди многу опции за обложување како во случајот со безбедниот облог на Супер натпревар.

Live Switch Blackjack ги привлекува и играчите почетници и ветерани. Неговите странични облози имаат поголеми шанси, што ги прави совршени за искусни обложувачи додека се зголемуваат казина во живоприход. Интерактивната игра им овозможува на операторите да задржат повеќе клиенти.

Дефиниран блек џек со префрлување во живо
Како да се игра Switch Blackjack

Како да се игра Switch Blackjack

Иако Switch Blackjack на BetConstruct го прифаќа општиот концепт на играње блек џек, тој може да биде повеќе од уживање што се случува еднаш во животот. Значи, од витално значење е да ги сфатите основите пред да го искористите.

Има 8 палуби кои ги продава дилер во живо во онлајн казино во две кутии. На секој играч, дилерот сече и меша две раце. Ако играчот ја смени својата втора картичка помеѓу раце, тие имаат поголема веројатност да постигнат блек џек. Сепак, префрлувањето има дополнителен трошок: исплатата се намалува на 1:1 за сметка на редовните 3:2.

Да претпоставиме дека дилерот ќе добие 22. Ова ќе биде притискање (вратоврска) наместо биста (што обично е нешто над 21). Потоа играта ќе продолжи со вообичаените правила за блек џек, со две раце за секој обложувач. Додека дилерот погодува мека 17, тој може да ѕирне за блек џек откако ќе го извлечат првиот Ас. Ниту еден учесник не може да игра освен ако нема слободно место меѓу тројцата. Сплит асовите добиваат една карта. Исто како и повеќето игри на маса во живо во казино, времето е од суштинско значење. Има временска рамка од 15 секунди пред да се премине во следната рунда.

Правилата на прекинувачот Блек Џек

Како што споменавме, ова казино во живо дилер игра содржи странични облози што може да се вложуваат истовремено. Еден од нив е страничниот облог на Супер натпревар, кој го предвидува исходот на првите четири карти. Играчот победува кога предвидува карти со иста вредност меѓу четирите. Другата страна е облогот Perfect 4, при што играчите погодуваат дали нивните почетни четири карти ќе создадат пар, Три-на-вид, Четири-на-вид или два пара.

Префрлување Објаснето

Трикот е во донесувањето добра одлука за префрлување. Ако нема добра причина за тоа, подобро е да се одложи. Почетниот прекинувач игра значајна улога во резултатите. Обложувачот има поголеми шанси да добие блек џек, па затоа е добро да се користат најдобрите стратегии. Повторно, поповолно е да се концентрирате на една рака како потенцијално победничко место. Важно е да се напомене дека опцијата за префрлување е достапна откако ќе се подмират сите странични облози.

Стратегијата за префрлување е корисна кога играчот сака да ја зајакне едната или двете раце. Кога дилерот ќе открие вредност од 6 или помала, играчот треба да бара шанси за удвојување или поделба на рацете во случај да мора да ги смени своите втори карти. Нема потреба да се префрлате ако веќе имаат можност да се поделат или удвојат.

Кога дилерот покажува вредност од 7 или поголема картичка, префрлањето може да не успее. Целта во овој момент е да се направи седумнаесет или повеќе.

Како да се игра Switch Blackjack
Исплати и RTP со блек џек во живо

Исплати и RTP со блек џек во живо

Во зависност од сличноста на костимите на картичките, исплатите се доделуваат на следниов начин.

 • Еден пар има веројатност 1:1

 • Тројца се фалат со коефициент 5:1

 • Четири од еден вид плаќа 40:1

  Според правилата во Лас Вегас, дилерите на казина во живо со Switch Blackjack мора да постигнат меки 17. Секој блек џек што произлегува од менувањето кариес 21 поен, во кој случај работ на куќата станува 0,58% (99,42% RTP) во оптимална стратегија. Според руските правила, RTP е 99,8% (0,2% куќен раб) со опција за предвремено предавање против кесот. RTP ќе се менува на следниве начини во некои сценарија.

 • Се зголемува за 0,30% кога дилерот во живо во онлајн казиното стои на софт 17

 • Се намалува за 0,02% кога играта започнува со 8 палуби

 • Се зголемува за 0,4% во случај на префрлен блек џек

 • Се зголемува за 0,21% по автоматска победа во блек џек.

  Во однос на RTP, страничните облози во најдобрите казина во живо ги наградуваат играчите на следниов начин:

 • Совршена 4: 1,72%

 • Супер натпревар: 98,54%

Исплати и RTP со блек џек во живо