Топ 10 Betgames Live Casino

Фирмата за софтвер за казино B2B BetGames е основана во јануари 2012 година во Вилнус, Литванија. Брзо прерасна во голема организација со преку 100 вработени кои им служат на коцкарите во над 40 земји. Компанијата во приватна сопственост ја водат неколку ко-извршни директори, меѓу кои Андреас Коберл (главен извршен директор), г-дин Витаутас Качераускас, г-дин Саулиус Цереска, кој е и главен финансиски директор, и г-ѓа Аист Гарневициен, актуелен главен извршен директор. Тие воведоа пренос во живо во 2015 година, а во 2021 година, вкупниот приход достигна 6 милиони долари.

Силен систем за поддршка од инвеститори со над 50 години искуство во лотариската индустрија, како и долгогодишното искуство на извршните директори во индустријата за игри, придонесе многу. Во истиот месец од своето основање, BetGames ја лансираше својата прва игра во стилот на лото, Lucky 7, една од единаесетте игри со дилери во живо на платформата. Другите наслови се варијанти на игрите Dice и Lucky. Понатаму, тие имаат воспоставено односи со реномирани компании како Betsson и SoftGamings.

Лиценцирање и јазици

BetGames поседува лиценци од владата на Курасао и Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство, од кои и двете беа доделени во 2015 година. Исто така, доби лиценци од Комисиите за коцкање на Латвија и Литванија во 2016 година. Инвеститорот работи на стекнување на колумбиски, грчки и шведски лиценци. Сите игри во живо на BetGames се хостирани на англиски, но постои опција да се префрли корисничкиот интерфејс на 30 други јазични избори.

Единствени карактеристики на софтверот BetGames

Производите во живо на BetGames имаат единствен пристап кога станува збор за опциите за обложување. Софтверот може да се опише во неколку брзи факти подолу.

 • Пренос во живо на секои три до пет минути
 • Еден унифициран API преку SoftGamings
 • Нестандардни наслови на дилери во живо
 • Повеќејазична платформа
 • Над 10 игри со дилер во живо
 • Мобилен интерфејс лесен за корисниците
 • Портфолио на игри и шанси
 • Режим во живо на дуел со коцки
 • Опции за приспособување за ограничувања за обложување и исплата
 • Обложување со повеќе валути
 • Различни наслови на игри популарни на преку 1.300 сајтови за коцкање
 • Беспрекорен паричник
 • Посебен фокус на изборот на домаќини
 • 24/7 корисничка поддршка

Награди

Нивниот успех е признаен со бројни признанија, особено во 2020 година која беше најуспешната година за BetGames во историјата. Меѓу врвни награди вклучуваат:

 • Добавувач на казино во живо за 2020 година во наградите SBC
 • Најдобар иноватор на онлајн казино на Балтикот (2020 BSG Awards)
 • Добавувач на годината за малопродажба (номиниран на Глобалните награди за игри за 2020 година)
 • Ѕвезда во подем во казино иновации (2019 SBC награди)
 • Најдобар повеќеканален добавувач (номиниран за наградите SBC 2017)
 • Нивната игра „Војна на облози“ се рангираше на третото место како Казино производ на годината 2021 година на Глобалните игри за игри, Лондон
За BetGamesBetGames StudiosПортфолио на BetGames
BetGames Studios

BetGames Studios

Најдобрите казино сајтови напојувани од BetGames се пренесуваат во живо од студијата во Литванија и Малта. Студијата во живо во балтичката земја Литванија се наоѓаат во главниот град Вилнус, од каде професионалните дилери кои зборуваат англиски ги презентираат игрите. Ова беше првото казино студио објект на компанијата каде презентерите се внимателно избрани.

Засега, има повеќе од 60 искусни и елегантни дилери за да се погрижат сите сесии за игри да бидат мазни и возбудливи. Од стандардот казино игри во живо на специјални производи, играчите не можат да очекуваат ништо помалку од професионализам од дилерите. Тие се шармантни, слободоумни и секогаш се движат со темпото на обложувачите. Бидејќи повеќето водители се од советскиот регион, тие не само што течно зборуваат англиски, туку и руски.

Како и многумина во живо казино софтвер провајдери, BetGames ја избра Литванија како локација во студиото бидејќи има солидна поддршка за казино од тули и малтер, од каде што многу дилери добиваат вештини и искуство. Неколку специјални игри и други класични игри на маса во живо во казино се пренесуваат во живо од литванското студио. Има елеганција во нивниот стил што ги прави да се истакнат казина во живо.

Како функционираат студиото за дилер на BetGames во живо

Со комбинирање на најдоброто од копнените претпријатија со модерна технологија за пренос во живо, студиата на Малта и Литванија нудат елегантно поставување на казино. Играчите уживаат слични HD преноси, интерфејс и опции за обложување од вистински локации на казино. Никогаш не е досаден момент со паметни кориснички контроли, разговори во живо и совети за дилерите.

Извонреден аспект на студиата BetGames е тоа што тие се пространи со повеќе катови со општи области за играње и специјални маси за игри. Обезбедувањето е строго во студиото, при што не се дозволени телефони или камери од надворешни лица во подовите. Прекрасната соба за контрола на мисијата е поставена да ја следи играта и перформансите на дилерот. Работи преку софистицирани алатки за да го искористи секој момент.

Игрите на платформите во живо на BetGames се одвиваат на ист начин како и активностите за коцкање на земјата. Нема никаква автоматизација и сè што се прикажува на екранот е рачно и се случува во реално време. Софтверот се користи само за следење и снимање дејства и нивно пренесување на интерфејси за репродукција. Сепак, овој мониторинг е многу поопсежен отколку во куќите од тули и малтер.

BetGames Studios
Портфолио на BetGames

Портфолио на BetGames

Ултрамодерната платформа на BetGames им овозможува на корисниците да играат повеќе игри истовремено на еден екран. Нон-стоп игра е можна со некои игри. Нивоата на ризик се распоредени на начин што може да одговараат и на најризичните и на претпазливите обложувачи, т.е. се движат од 10% од облогот до 2000 пати за повисоки облози. Иако BetGames има развиено 11 игри, платформата е домаќин на илјадници други наслови од 100+ развивачи на казино благодарение на интеграцијата на API на SoftGaming. 11-те казино игри може да се класифицираат во игри со карти (4), игри во стил на лотарија (3) и ексклузивни/невообичаени наслови (4). Тие се емитуваат во HD од прекрасно украсените студија во Вилнус. Неколку моменти се опишани подолу.

Тркало на среќата

BetGames го лансираше своето Wheel of Fortune во 2014 година и го ажурираше во 2021 година. Спаѓа во категоријата Gameshows кои неодамна добија привлечност во индустријата за игри во живо. Играта може да се пофали со RTP од 96,3%, што значи дека работ на куќата е 3,7%. Достапно на англиски, BetGames' Wheel of Fortune нема странични облози, но како и неговото истоимено казино, има ист формат. Единствената разлика е во тоа што се извлекува број на секои 4,5 минути. Секое извлекување водителката рачно ќе го влече тркалото и штом ќе се открие среќниот број, извлекувањето ќе заврши.

Среќа 7

Исто така познат како 7 од 42, Лаки 7 е казино игра во стил на лотарија. Дилерот отстранува 7 топчиња од машината која носи вкупно 42 нумерирани топчиња во црна и жолта боја. Играчите се обложуваат на резултатите од секое реми. Ќе има 70 извлекувања, а шансите се движат од 1,01 до 2.000, во зависност од видот на облогот.

Дуел на коцки

Ова е едноставна и забавна игра која вклучува тркалање коцки во реално време. Има различни исходи од фрлањето коцки на кои обложувачите можат да се обложуваат. Играта започнува така што дилерот фрла две коцки кои се измешани во кутија. Реми се случуваат секоја минута во овој натпревар. Успешното извлекување бара дилерот да застане на една од страните на коцките. Конечните резултати зависат од бојата на коцките и нумерираната пипка. Има приближно 30 исходи за обложување со коефициент кој варира помеѓу 1,14 и 30.

Други наслови на BetGames

 • Коцки
 • 6+ покер
 • Карпести ножици за хартија
 • Обложувајте се на Baccarat
 • Среќа 6
 • Обложувајте се на покер
 • Среќа 5
 • Војна на облози
Портфолио на BetGames

Најнови вести

BetGames конечно го запечати договорот со Avento
2022-06-27

BetGames конечно го запечати договорот со Avento

BetGames е еден од водечките провајдери на казино игри во живо. Овој агрегатор на содржина во живо е познат по тоа што ги напојува некои од најдобрите онлајн казина во играта. Во согласност со тоа, компанијата неодамна потпиша договор со Avento MT за снабдување со казино игри во живо во казината на брендот. 

Врвни развивачи на софтвер за казино во живо ориентирани кон мобилни телефони 2021 година
2021-09-02

Врвни развивачи на софтвер за казино во живо ориентирани кон мобилни телефони 2021 година

Директниот избор за најдобриот развивач на софтвер за казино во живо сега е поширок од кога било. Денес, најдобрите онлајн казина во живо им нудат на играчите стотици игри и од воспоставени и од нови добавувачи на софтвер.