Топ 10 BlaBlaBla Studios Казино Во Живо

Blablabla studio е провајдер на софтвер за казино со седиште надвор од Јужна Африка. Тие направија име за себе со дизајнирање на некои од најдобрите модерни решенија за слотови на интернет. Иако е многу малку веројатно да се најде казино целосно базирано на нивниот софтвер, повеќето казина имаат една или две слотови игри од овој оператор на нивната листа.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
За BlaBlaBla Studios

За BlaBlaBla Studios

Јужна Африка можеби не е првото место што ќе ви падне на ум кога ќе помислите на казина во живо и софтвер за игри, но тука започна BlaBlaBla Studios. Создаден во Кејп Таун во 2012 година, го започна животот како мало студио за анимација со едвај никаков персонал. Оттогаш, под водство на Кармен Гренџер, жена со 25-годишно искуство во бизнисот, тие се зголемија во големина и успех за да станат остварлив играч во областа на игрите во живо и софтверот за казино.
Тимот на BlaBlaBla Studios сега се состои од талентиран, посветен тим од над 50 дизајнери, аниматори, стратези и програмери и во Јужна Африка и во ОК. Тие создаваат извонредни, имагинативни игри фокусирани на беспрекорна 3D графика, реалистично аудио, сложени приказни и сложени теми. Фантастичниот градење на светот, мазната, забавна игра и уникатните бонус карактеристики се привлечни за широк спектар на играчи низ неколку континенти, онлајн и во казина во живо.
Ова студио е одговорно за развој на различни производи, вклучително и онлајн и копнени видео слотови и игри на маса. Користејќи HTML5, Javascript и Flash технологија, меѓу другото, тие можат да креираат игри за повеќе платформи. И, нивните игри го извршуваат целиот спектар на нестабилност од мала до висока варијанса.

За BlaBlaBla Studios
Уникатни карактеристики на BlaBlaBla Studios

Уникатни карактеристики на BlaBlaBla Studios

Нивното име може да значи опуштено и малку опуштено друштво, но тие се навистина сè друго освен. Од нивното основање, ова студио ужива брз раст и импресивно плоден резултат. Излез што само се зголеми во последниве години благодарение на соработките и договорите со неколку почитувани партнери за игри во живо.
Некои од најзначајните достигнувања на ова студио вклучуваат:

  • Тие се лиценцирани и регулирани од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство.
  • Во 2017 година потпишаа ексклузивен договор со софтвер за казино во живо компанија и индустриски гигант Microgaming.
  • Тие произведуваат игри во живо за лидери во индустријата како Leander Gaming и имиња на игри како SoftBet, NextGen и SkillzGaming.
  • Нивните игри може да се најдат и во копнените казина Вилијам Хил.
  • Тие се грижат за онлајн, компјутер, таблет и мобилни платформи,
  • Понатамошно разгранување во развој на апликации, игри со карти и развој на едукативни игри и стоп-моушн анимација.

Сè уште, BlaBlaBla Studios допрва треба да освои никакви награди за нивната моќ. Но, тоа може да биде само прашање на време. Со нивниот резултат од возбудливи, свежи игри, квалитетни партнерства, посветеност на безбедно и фер играње и одлична производствена вредност, тие се компанија на која треба да внимаваме во иднина!

Уникатни карактеристики на BlaBlaBla Studios
Најпопуларните игри на BlaBlaBla Studios

Најпопуларните игри на BlaBlaBla Studios

  • Шампион на шампиони - игра за играчи кои сакаат ретро аркаден стил. Оваа игра со тематски боречки вештини е инспирирана од аркадни класични Street Fighter и има добри момци кои се борат со злото за да собираат монети.
  • Неверојатен алхемичар - оваа прекрасна игра им дава шанса на играчите да создадат злато! Со неверојатна графика, четири модификатори на макари, бесплатни вртења и бонус за подготовка на напивки, оваа магична игра ќе има играчи да се враќаат одново и одново.
  • Fortunes of Asgard - извонредна игра вкоренета во нордиската митологија. Играчите им се придружуваат на боговите кои се борат до Валхала во оваа видео игра со слот преполна со одлични бонус карактеристики и возбудлива игра.
Најпопуларните игри на BlaBlaBla Studios