Топ 10 Creedroomz Казино Во Живо

Додека копнените куќи за коцкање ги пречекуваат редовните играчи, казиното со дилери во живо има една или неколку маси што работат во режим на стриминг за да испорача квалитетна игра во реално време на играчите. Пренесувањето во живо на казино игрите е можно со посветени студија. CreedRoomz е идеално решение за редовните казина кои сакаат да се впуштат во доменот на игри во живо. Давателот нуди целосен сет на хардверски и софтверски алатки покрај консултантски услуги. Тие им покажуваат на операторите на казино како функционира системот и ги водат за инсталирање на технички делови. Дополнително, тие ги обучуваат дилерите и персоналот да управуваат со масите.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
За CreedRoomz

За CreedRoomz

CreedRoomz е приватна технолошка фирма која обезбедува решенија за казино во живо со највисок квалитет. Тие се стремат да постигнат стабилен и постојан раст на веб-страниците за коцкање со исклучителни производи. Таа е една од подружниците провајдери на казино софтвер на BetConstruct, развивач со меѓународно признание за производство на наградувани веб-страници за игри. BetConstruct постои од 2003 година, но го лансираше CreedRoomz во 2020 година. Иако CreedRoomz влезе на комерцијалниот пазар во 2021 година, сепак не е обичен дебитант. Брендот имаше големо влијание веднаш по влегувањето во индустријата на iGaming. Со основачки партнер како BetConstruct, се очекува компанијата да расте експоненцијално.

CreedRoomz поседува лиценца за коцкање од MGA (Орган за игри на среќа на Малта) и UKGC (Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство), две од највисоко оценетите лиценци за коцкање во светот. Повеќето безбедносни грижи треба да се решат со овие прописи. Заедно со репутацијата на Betconstruct за безбедност и законитост, софтверот за игри CreedRoomz ќе се издава само на легални и безбедни казина со дилер во живо. Дебито на компанијата на Меѓународната конференција и изложба во Лондон во април 2022 година беше знак дека се во тек повозбудливи иновации.

Јазици

Провајдерите на дилерите во живо кои се партнери со CreedRoomz имаат привилегии да користат повеќејазични услуги за преведување кога нарачуваат веб-страници, датотеки и софтвер за игри. Инвеститорот се грижи за операторите за обложување на повеќе од 15 јазици, вклучувајќи англиски, италијански, француски, португалски, бразилски португалски, шведски, шпански, турски, традиционален и поедноставен кинески, германски, ерменски, арапски, полски, фарси, јапонски, руски и корејски.

За CreedRoomz
Уникатни карактеристики на CreedRoomz

Уникатни карактеристики на CreedRoomz

Мотото на CreedRoomz е „Од живот до живеење“ совршен слоган за технолошка компанија која нуди софтверски и забавни решенија за игри во живо. Нивните две основни вредности - транспарентност и флексибилност - им овозможуваат да останат лојални на нивните партнерски брендови. Еве ги карактеристиките што го прават CreedRoomz во живо казина издвоите.

GLI сертификат

Давателот поседува сертификат од Gaming Laboratories International за да работи со игри во живо во Литванија и Латвија.

ВИП сала Приватен атриум

CreedRoomz обезбедува ексклузивни ВИП соби за високи ролери. Приватниот атриум е уникатен простор со елегантен амбиент за играчите на Блек Џек и Рулет кои сакаат да пробаат големи чипови. Достапно е во високи граници и на играчите им е дозволено да ја контролираат играта, на пр., тие можат да го изберат точното време за мешање, делење или вртење на картичката. Главните странични облози се достапни во двете ВИП игри, привлекувајќи повеќе облози што потенцијално може да го зголемат приходот за казина во живо.

Индивидуализиран пристап

Игрите на CreedRoomz имаат највисоко ниво на персонализација, т.е. играчите можат да продолжат со играње во живо сами на масите додека разговараат со вистинските дилери преку гласовни пораки.

Уникатни карактеристики на CreedRoomz
CreedRoomz Studios

CreedRoomz Studios

Првично, CreedRoomz имаше свои студија во Ереван, Ерменија, седиштето на нејзината матична компанија BetConstruct. Нема други во живо казино софтвер провајдери со студиски капацитети како оние во Ереван. Откако доби на сила во 2021 година, CreedRoomz го продолжи своето локации на студио во Букурешт, Романија; Рига, Латвија и Малта. Неколку игри на маса се пренесуваат директно од наменски изградено казино во Катманду, Непал, но мнозинството доаѓаат од Ерменија и Латвија.

Нивните локални крупиери се најдобри во бизнисот, со професионално однесување и одлично познавање на англискиот јазик. Дополнително, табелите во студијата се форматирани на мајчин јазик. Играчите можат да избираат од шпански, руски, арапски или фарси, во зависност од играта што ја играат.

Од многуте екстравагантни студиски локации, CreedRoomz користи услуги за стриминг преку врв (OTT). Ова значи дека до нивните преноси во живо од копнените казина може да се пристапи преку кој било IoT уред. Уште повеќе, CreedRoomz ја инкорпорира патентираната роботска рака на крупието од BetConstruct повремено.

Исклучителни квалитети на студиото CreedRoomz

Студијата CreedRoomz прикажуваат атрибути нарачани како што се дизајни од филц за маса, неонски знаци, впечатливи облеки за дилери во живо и LED дисплеи. Бројните сали за игри се опремени со стотици камери, каде играчите избираат од десетици игри на маса. Најочигледниот квалитет на CreedRoomz во казина во живо е како тие се чувствуваат и изгледаат во споредба со нивниот претходник, BetConstruct.

Поставките на студиото имаат сјаен, но сепак ниски кориснички интерфејс. Многу работи се случуваат овде со CreedRoomz, што објаснува зошто фирмата постојано ја проширува својата мрежа на партнери. Тие имаат некои од најдобрите казина во живо во Европа со над 200 маси за игри.

Операторите кои сакаат да лансираат iGaming платформа добиваат посебен брендиран дел со карактеристични дизајни на маси на барање. Тие, исто така, ќе добијат целосна сала за игри од подот до таванот. Секој аспект на студиото CreedRoomz е развиен за прилагодување, било да е тоа дизајнот на картички, категориите на игри, јазиците, екраните, ткаенините за маса и додатоците. Како и другите врвни добавувачи на софтвер, CreedRoomz има за цел да ги задоволи потребите на модерните платформи за игри со животна средина за коцкање. На крајот на краиштата, овие карактеристики се наменети да го подигнат ангажманот на играчите.

CreedRoomz Studios
Игри во живо на CreedRoomz

Игри во живо на CreedRoomz

CreedRoomz го користи искуството на својата холдинг компанија BetConstruct за развој на игри. Освен нивните уникатни понуди, тие можат да создаваат игри прилагодени кога ќе ги побараат операторите на казино. Од елементите за обложување, дизајнот на играта и логиката, секој наслов е приспособлив. Нивните апликации за игри се достапни за Android и iOS. Провајдерот на софтвер за дилер во живо има импресивен состав на игри кои не само што се разновидни, туку и волшебни. Сите изданија се совпаѓаат со најновите индустриски стандарди. А најдобриот дел е што нивните производи ги елиминираа претходните недостатоци на BetConstruct, оставајќи библиотека со игри што е погодна за највисоките во класата.

Некои од најпопуларните игри во живо на CreedRoomz се Roulette, Baccarat, Blackjack, а другите игри на маса се омилени на сите времиња во CreedRoomz во казина во живо.

Рулет во живо на CreedRoomz

Класиката европски рулет со една нула е достапна во најдобрите казина во живо од CreedRoomz. Други значајни варијанти вклучуваат AutoRoulette, Roulette Aurum, Swift Roulette и Express Roulette. Игрите може да се споредат со преноси во реално време со шарени позадини, тркала кои потсетуваат на диџејски сет со винилни плочи и дилери со луѓе во кул униформи.

CreedRoomz живо Блек Џек

Софтверот за дилер во живо, провајдерите на казино во живо го рафинираа традиционален блек џек со варијанти како што се блек џек Free Bet кои доаѓаат со опции FreeSplit и FreeDouble. Исто така, постои уште една варијација позната како блек џек прекинувач, која се карактеризира со осум палуби со 52 карти и максимум три кутии за обложување за играчите да се префрлат од главните облози на страничните облози.

CreedRoomz Live Baccarat

Сите популарни варијации на живо бакара се достапни во казина во живо на CreedRoomz. Тие вклучуваат азиски baccarat, класичен baccarat и Punto Banco или Super 6 baccarat. Во Punto Banco, играчот не се обложува против вистински крупие; тоа го прават против себе. Значи, тие можат да заземат неограничени места на масата. Постои и азиска варијација на бакарата Dragon Tiger.

Покер во живо на CreedRoomz

Достапен е во неспоредливи варијации кои тешко се достапни во други казина. Најзабележителни верзии се руски покер и Казино Холдем. Некои понуди како Pai Gow и Teen Patti се насочени кон публиката од Источна Азија.

Игри во живо на CreedRoomz
About the author
Nathan Williams
Nathan Williams

Натан „КивиКинг“ Вилијамс внесува допир на шмек на киви во глобалната казино арена во живо. Помешајќи го неговиот аналитички ум со заразната страст за играта, тој создава содржина што води, информира и забавува.

Send email
More posts by Nathan Williams

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што го издвојува казиното на CreedRoomz со дилери во живо?

CreedRoomz комбинира возбудливи карактеристики со напредна механика за да создаде атмосфера за коцкање слична на Вегас. Иако студијата се малку над врвот, достапните наслови од овој провајдер имаат едноставна игра. Покрај обезбедувањето разновидни наслови на игри, развивачот успева да биде во тек со најновите трендови.

Дали CreedRoomz нуди некакви промоции?

CreedRoomz редовно издава специјални бонуси и промоции за своите креации. Компанијата ги објавува операторите за коцкање со бонус кодови и други неодоливи понуди за да привлече повеќе клиенти.

Каква вредност им носи CreedRoomz на сопствениците на казино?

Копнените казина кои сакаат да ги емитуваат своите игри ќе најдат паметни решенија од CreedRoomz. Технолошката компанија нуди техничка обука за тоа како да поставите платформа за коцкање за стриминг. Со стручна помош, казино-операторите можат да ја зголемат базата на клиенти и да ги удвојат приходите.

Дали на играчите им треба одредено искуство за да уживаат во игрите напојувани од CreedRoomz?

Повеќето игри на маса како рулет и бакара бараат основни вештини, но неколку студиски игри како покер и блек џек се играат со специфични вештини. За среќа, врвните страници за коцкање даваат совети за совладување на стратегии за игри на специјални

Кои уреди поддржува CreedRoomz?

Содржината за игри развиена од овој развивач на софтвер е кодирана во HTML5. Ова значи дека игрите на CreedRoomz може да се играат директно од кој било модерен уред на неговиот прелистувач. Играчите можат да користат паметни телефони, лаптопи, десктоп компјутери и таблети кои работат со Android или iOS системи. Сепак, интерфејсот малку се прилагодува за да се приспособат на помали екрани без да се загрози квалитетот.

Дали казината на CreedRoomz прифаќаат минимални депозити?

Да. Операторите со портфолиото за игри CreedRoomz прифаќаат помали депозити помеѓу 5 и 10 долари. Нивните барања за обложување се благи.

Дали CreedRoomz ги олеснува посебните апликации за игри?

Да. Покрај дизајнирањето на домашни веб-страници за казино оператори, CreedRoomz нуди посветени мобилни апликации што одговараат на тие страници.

Дали игрите на CreedRoomz се криптопријателски?

Да. Нивните игри може да се играат со криптовалути како што се Bitcoin, Ethereum и Litecoin. Овие начини на плаќање се едни од најбезбедните во индустријата за онлајн коцкање бидејќи тие се целосно анонимни и нерегулирани од повеќето држави.

Кои се премиум поволностите на игрите со дилер во живо од CreedRoomz?

CreedRoomz има над 15 премиум игри кои се пренесуваат директно од студијата. Дилерите на таквите игри вршат зделки на мајчин јазик и се достапни 24/7. Други премиум карактеристики вклучуваат детална статистика на играта, огромни бонуси и ограничувања за повеќе табели.

Кои се најдобрите казина на CreedRoomz?

Играчите кои бараат вистински дилери во акција не треба да бараат подалеку бидејќи Live CasinoRank има врвна листа на казина со пренос во живо на CreedRoomz. Овде, тие ќе најдат наслови од светска класа на нивните омилени игри на маса, покер и други.