Топ 10 Evolution Gaming Live Casino

Evolution Gaming е еден од попознатите креатори на софтвер кој се наоѓа на многу казина во живо. Тие имаат освоено повеќе награди и продолжуваат да прават некои од најиновативните и најпријатните игри на пазарот. Играчите се многу запознаени со некои од најпопуларните игри на Evolution како Gonzo's Quest. Сепак, ова е само почеток на палетата софтвер на Evolution. Уживајте во слотови, емисии за игри, рулет, игри со казина во живо и други добро познати игри. Fancy Monopoly, Mega Ball и други игри што ве потсетуваат на ТВ? Еволуцијата ги има сите, затоа очекувајте некои од највозбудливите игри во онлајн казината во живо во моментов.

Топ 10 Evolution Gaming Live Casino
2 Hand Casino Hold'em
2 Hand Casino Hold'em
2 Hand Casino Hold'em
За софтверот за игри на Evolution

За софтверот за игри на Evolution

Evolution Gaming е основана далечната 2006 година со цел да го промени начинот на кој дилерските игри во живо се обезбедуваат на европскиот пазар. Оттогаш, компанијата стана главен играч во индустријата, освојувајќи голем број различни награди и отворајќи услуги за мобилни апликации Evolution Gaming пред повеќе од една деценија.

Компанијата е лиценцирана на голем број различни европски пазари, вклучувајќи ги ОК, Романија и Латвија, како и на други места. Играчите од Канада до Курасао и од САД до Јужна Африка можат да се поврзат со производите на казино во живо на Evolution Gaming. Ова значи дека Evolution Gaming е повеќејазичен провајдер, кој нуди услуги на англиски, француски и голем број други глобални јазици, што го прави Evolution Gaming еден од врвните популарни софтвери во казина во живо.

За софтверот за игри на Evolution
Дилер во живо на Evolution Gaming денес

Дилер во живо на Evolution Gaming денес

Денес, Evolution Gaming продолжува да ги проширува своите интереси, откако се стекна NetEnt и Црвен тигар Неодамна во 2020 година. Отвора и нови студија на двете страни на Атлантикот.

Списокот за игри на фирмата исто така се шири, со популарни врски како што се Има или нема договор и Монопол додадена на својата листа на производи во последниве години. Ова доведе до тековно признавање во индустријата на високо ниво, а Evolution редовно добива некои од најпрестижните награди и признанија во светот на игрите.

Дилер во живо на Evolution Gaming денес
Evolution Gaming Live Casinos Studios

Evolution Gaming Live Casinos Studios

Обезбедувач на игри во казино во живо има потреба од одлични студија од кои ќе ги забавува и возбудува клиентите. Софтверот Evolution Gaming не се разликува, бидејќи работи со голем број на најсовремени студиски својства низ целиот свет. Една од првите компании кои ги лоцираа своите студија надвор од Европа. Канадското студио во живо започна во 2018 година кога беше склучен договор со корпорацијата за лотарија на Британска Колумбија. Ова беше благодет за канадските играчи кои го искористија искуството на Evolution. Големината на студиото е исто така една од најголемите во светот и се наоѓа во студиото Њу Вестминстер во Британска Колумбија. Има над сто живи дилери маси.

 • Студијата за висока технологија на компанијата овозможуваат револуционерни концепти за игри, како што се режимите за играње со виртуелна реалност додадени во 2021 година.
 • Меѓу некои од најновите студија се објекти во Пенсилванија во САД, како и во Литванија во Источна Европа.
 • Evolution неодамна додаде студио во Мичиген, со што вкупниот број на американски студија се зголеми на три. Првиот од нив беше лансиран во Њу Џерси во 2018 година.
 • Evolution Gaming управува со романско казино студио во живо од 2016 година, како и студио во Белгија од 2015 година.
 • Компанијата додаде малтешко студио на своите понуди во 2014 година. Ова студио служеше и како дигитална локација во живо за локалните играчи, како и како меѓународен центар за дилери.
 • Во 2013 година, Evolution го отвори своето студио во Шпанија, како и отварање на масата број 100 во студиото во главниот град на Латвија, Рига. Ова беше значајна година на Evolution Gaming, бидејќи станаа најголемиот оператор на казино на една локација низ целиот континент.

Кога играчите на Evolution Gaming се регистрираат за игри во казино во живо, тие се поврзуваат со еден од најистакнатите оператори во Европа и во светот. Доверливоста на нејзините мрежи за игри, како и неговата силна репутација на меѓународната сцена, го направија Evolution Gaming едно од најголемите имиња во индустријата насекаде во светот.

По повеќе од 15 години работа, Evolution не покажува знаци на забавување. Производите на компанијата продолжуваат да им обезбедуваат возбуда и возбуда од искуството во живо во казино на играчите ширум светот. Во меѓувреме, тековната стратегија за стекнување му помага на Evolution да додаде повеќе студиа во својата мрежа и да ја прошири низата игри напојувани од своите дигитални услуги.

Evolution Gaming Live Casinos Studios
Врвни казина за игри на еволуција

Врвни казина за игри на еволуција

Провајдерите на софтвер денес испорачуваат врвни игри во живо бидејќи индустријата за игри имаше голем раст. Ако барате дилер во живо и средина што ја повторува вистинската работа, тогаш не гледајте подалеку од Еволуција. Evolution Gaming во живо казина се популарни поради нивната репутација, но тоа се случи само по години напорна работа од страна на Evolution. Од средината на 2000-тите, Evolution продолжи да ги импресионира играчите со нешто свежо. Нивното казино во живо е реалистично, забавно и интерактивно.

Некои игри за игри на еволуција вклучуваат:

 • Сик Бо
 • Монопол во живо
 • Молња рулет
 • Фаќач на соништа
 • Покер со три карти
 • Има или нема договор

Други игри кои се уште една прекрасна карактеристика на казина во живо на Evolution се:

Сепак, ова во никој случај не е крај на изборот на игри во живо. Играчите на рулет ќе бидат изненадени од изборот на варијации на рулет во живо, како што се наградуваниот рулет молња, француски рулет, американски рулет и мини рулет во живо. Некои игри се погодни за одредени јазици, но сепак, рулетот е важен за Evolution.

Врвни казина за игри на еволуција
Уникатни карактеристики на Top Evolution Gaming казина

Уникатни карактеристики на Top Evolution Gaming казина

Лиценца за коцкање

Evolution Gaming има лиценца за коцкање на повеќе локации низ светот. Органот за игри на среќа на Малта и лиценците во Њу Џерси се само почеток на глобалниот досег на Evolution. Зошто е ова голема работа? Тоа значи дека компанијата сериозно го сфаќа законот и фер-плејот. Лиценцирањето значи дека Evolution мора да биде одговорна.

Графика на еволуција

Што е со тоа како изгледа казиното во живо на гледачот? Софтверот за казино Evolution Gaming во живо има графика и видео со висока резолуција што навистина го олеснува визуелниот аспект на играњето. Аудиото во живо е исто така јасно и јасно денес во казина во живо за разлика од раните денови. Стримингот и технологијата за поддршка на акцијата во живо значително се зголемија со текот на годините. Еволуцијата беше таму низ густо и тогаш. Тие знаат дека постојаното подобрување е клучот за совладување на овој многу важен дел од играта во живо.

Поставувањето на камерата и аглите навистина создаваат уникатно и извонредно искуство со игри што може да ги изненади играчите. Технологијата продолжува да ги поместува границите помеѓу реалноста и алтернативите.

Безбедно и сигурно

Казино игра во живоs и изборот на други пријатни игри, исто така, мора да започнат со безбедна и сигурна средина. Без сомнение, Evolution го разгледа ова внимателно и се погрижи нивните игри да бидат направени со најбезбедниот безбедносен софтвер и начини на плаќање. Шифрирањето и спречувањето на измами е уште еден важен дел од она што го прави Еволуција. Дали ова важи и за десктоп и за мобилни верзии? Одговорот е дефинитивно да и пристапноста е исто така многу важна за луѓето да ја искусат. Еволуцијата го прави тоа добро и повторно е на врвот на својата игра. Играчите можат да уживаат во игра дома или дури и да се возат во автобус со игри на мобилни телефони, десктоп компјутери и многу повеќе.

Играње со вистински пари со Evolution

Играњето за онлајн казино вистински пари може да биде малку застрашувачко за оние кои прв патуваат, но за среќа, Evolution го разгледа и ова. Овие игри не се само разновидни и уникатни, туку можат да ја задоволат и потребата за обложување на повеќето играчи. Нивните игри имаат ниски граници за обложување кои се совршени за играчите кои сакаат да имаат пункт, но сепак учат некои стратегија и правила.

Уникатни карактеристики на Top Evolution Gaming казина

Најнови вести

Подготвени сте да играте Super Andar Bahar од Evolution Gaming?
2022-05-14

Подготвени сте да играте Super Andar Bahar од Evolution Gaming?

Несомнено е дека Evolution е моќ во развојот на иновативни онлајн казино игри во живо. Но, изненадувачки, компанијата допрва треба да го објави својот пионер Андар Бахар игра во живо. Па, чекањето е речиси завршено откако Evolution вети 25 нови игри оваа година како дел од амбициозниот план „The Great 88“ кој вклучува игри од другите нејзини брендови. И добро погодивте, на менито е Супер Андар Бахар.

Evolution лансира Bac Bo за обожавателите на Dice-Baccarat
2022-02-22

Evolution лансира Bac Bo за обожавателите на Dice-Baccarat

Годината не можеше да започне поубаво за Evolution Gaming. Токму додека љубителите на рулетот сè уште го слават дебито на Lightning Roulette, компанијата го објави воведувањето на играта со коцки инспирирана од бакара, Bac Bo. Специјалистот за казино во живо го објави ова на 26 јануари 2022 година. Значи, што точно е Бак Бо и како се игра?

Почесто освојувајте со златното богатство на Evolution's Baccarat
2022-02-10

Почесто освојувајте со златното богатство на Evolution's Baccarat

На игрите во живо во казино на Evolution обично не им недостасуваат забавни иновации и профитабилни карактеристики. Оваа година, компанијата го претстави Golden Wealth Baccarat, кој може да се пофали со карактеристики на проширена реалност и повеќе мултипликатори од кога било досега. Но, за разлика од Lightning Baccarat, каде што големите множители се норма, Golden Wealth Baccarat е сè за да ги добивате почесто. Продолжете да читате за да дознаете повеќе!

Новите изданија на Top Evolution во 2021 година
2022-01-29

Новите изданија на Top Evolution во 2021 година

Годината е речиси завршена, и сите се зафатени со правење сметка. Но, овде во LiveCasinoRank, поважно е да се погледне назад кон успесите на несомнено најдобриот развивач на софтвер за казино во живо, Evolution. Годината ја виде Evolution воведе сосема нови изданија со врвна технологија и убави исплати. Значи, без многу да се навредуваме, подолу се некои популарни казино игри во живо од агрегаторот во 2021 година.

Faq

Се што треба да знаете за казината

Што е Evolution Gaming?

Evolution Gaming е најголемиот добавувач на игри со дилер во живо, основан во 2006 година. Компанијата е позната по високотехнолошките студија од кои се јавува пренос во живо со врвен квалитет.

Дали еволуцијата е лиценцирана?

Evolution Gaming е лиценциран во повеќе јурисдикции од многу тела за лиценцирање, вклучително и Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство, Органот за игри на среќа на Малта, Комонвелтот на Пенсилванија, Одборот за контрола на игри во Пенсилванија, Националната канцеларија за коцкање на Романија, Надзорната инспекција на лотарии и коцкање во Латвија, меѓу другите.

Кој е сопственик на Evolution Gaming?

Компанијата е во сопственост на Јенс фон Бахр, основачот и актуелен извршен директор (од 2022 година). Тој има диплома по бизнис на Универзитетот во Стокхолм.

Каде да се играат игрите на Evolution Gaming?

Најдоброто место за почеток е livecasinorank.com, страница за преглед на казино што ги наведува најдобрите казина на Evolution Gaming врз основа на безбедноста, корисничкото искуство, начините на плаќање, библиотеката на игри, квалитетот на стриминг и поддршката за корисници итн.

Каде се базира Evolution Gaming?

Evolution Gaming е со седиште во Рига, Латвија, каде што се наоѓа и нејзиното најголемо студио. Сепак, давателот има повеќе студија во многу земји во светот, особено во Европа и Северна Америка.

Како да играте игри на Evolution Gaming?

За да играте игри со дилер во живо од Evolution Gaming, прво треба да се регистрирате во казино во живо напојуван од Evolution Gaming. Откако тоа ќе се направи, играчите можат да се логираат, да направат депозит и да ја изберат играта што сакаат да ја играат.

Како да се регистрирате за казина за игри на Evolution?

Има многу казина на Evolution Gaming на интернет, од кои секое нуди своја процедура за пријавување. Типично, процесот е едноставен и јасен. Играчите треба да ги дадат својата е-пошта и лозинка, плус сите други информации што може да ги побара засегнатото казино.

Може ли да играм во Evolution Live казина на мојот iPhone?

Да. Игрите за еволуција се дизајнирани со технологија HTML5, што ги прави да се играат на кој било мобилен уред, вклучувајќи го и iPhone.

Може ли да играм игри на еволуција бесплатно?

За жал, Evolution не нуди игри со дилери во живо во бесплатен режим во моментов (од 2022 година). Бесплатните игри во живо се ретки поради скапата технологија што се користи за да се обезбедат услугите.

Дали казина во живо на Evolution нудат бонуси?

Сè зависи од казиното на Evolution во кое играте. Некои казина на Evolution наведени на livecasinorank.com нудат бонуси за добредојде, кои може да се користат за играње на игрите на Evolution во живо.