Evolution Gaming

December 25, 2021

Еволуцијата дебитира со готовина или пад на играта во живо

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Evolution Gaming може да се пофали со огромен каталог на игри со 50+ игри досега. И бројот продолжува да расте уште повеќе по лансирањето на Cash or Crash на 22 септември 2021 година. Тоа е уникатно шоу во живо што ги носи играчите на возење на тобоганот до небото со максимална можност за победа од 50.000 пати повеќе од влогот. Звучи возбудливо?

Еволуцијата дебитира со готовина или пад на играта во живо

Најмногу дарежлива стапка на RTP наоколу

Играчите се навикнаа на високи стапки на RTP (Враќање на играчот) кога играте во казино во живо. Па, тоа не е случај со Кеш или Краш. Наместо тоа, оваа игра има привлечно низок RTP од 99,6%. Според Evolution Gaming, ова е веројатно најдарежливата и најпријателската игра што можете да ја најдете во кое било казино во живо на интернет.

RTP е важно настрана, Cash or Crash нуди извонредно шоу во живо што бара малку вештина за да се освои. Играчите наоѓаат црвени и зелени топки со уникатна златна топка во играта. Исто така, располага со табела со 20 чекори, во стил на скалила, која ве носи високо колку што можете да управувате. Како што се очекуваше, колку повисоко одите, толку е поголема исплатата.

Забавата продолжува…

Живиот дилер извлекува една топка. Ако не е црвено, играчот добива парична казна. После тоа, тие можат да ја повлечат целата сума или половина од неа и да продолжат да се стремат кон најголемата награда од 50.000 пати повеќе од влогот. Запомнете, играчите мора да подигнат готовина пред да се извлече црвената топка. Ако не, блимпот ќе се сруши и тие ќе го изгубат кругот.

Што се однесува до златната топка, таа ги штити играчите од следната црвена топка и ја зголемува исплатата. И да, стратегијата не завршува тука. Ако штитот е пробиен или е извлечена зелена топка, играчите можат да наплатат 50% од нивните добивки и да продолжат со останатите. Се разбира, можете исто така да „Take All“ и да ја завршите играта.

Подолу е краток преглед на топките:

  • Зелено: се движите нагоре по скалата на платната табела откако ќе ја нацртате оваа топка.
  • Црвено: блимпот се урива, губејќи ги сите придобивки на скалата.
  • Злато: Има само една златна топка. Ги штити играчите од следната црвена топка. Исто така, ја зголемува исплатата по последователната златна топка.

Како да се игра Evolution's Cash or Crash

Играњето Cash или Crash е прилично едноставно. Единствената голема одлука што треба да се донесе е да се земат сите, половина или да се продолжи да се игра. Со тоа, започнете со запалување на играта и изберете го износот на облогот што сакате да го поставите. Табелата за плаќање потоа ќе се трансформира во парични износи што можете да ги освоите додека напредувате по скалата.

Потоа, убавата девојка ќе ја нацрта првата топка. Како што беше кажано претходно, зелената топка значи напредување едно скалило по скалата. Ако навистина е зелено, можете да изберете да продолжите со облогот како што е и да добиете уште една топка. Или земете половина од добивката и остатокот прокоцкајте го на бојата на следната топка. Друга алтернатива е да се банкротира победата и да се нарече ден.

Запомнете, скалата се урива кога ќе се извлече „злобната“ црвена топка, а кругот завршува таму. Поради оваа причина, препорачливо е да не ризикувате повеќе од 5% од вкупниот буџет. Друга стратегија е „Земи половина“ или „Земи се“ ако златната топка сè уште не е извлечена.

Официјално соопштение од Evolution

Тод Хаушалтер, главен директор за производи на Evolution, рече дека компанијата ќе објави повеќе стратегии и игри за одлучување оваа година. Целта е да се прошири нивниот дофат на нова и поширока публика.

Зборувајќи конкретно за Cash or Crash, г-дин Haushalter рече дека оваа игра во живо е за стратегија и вештина. Тој продолжи дека ова е „најдарежливата“ игра што играчите некогаш ќе ја видат на интернет и дека не ги содржи тие комплицирани странични облози. Само чисто искуство со игри!

Најнови вести

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање
2023-11-02

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање

Вести