Evolution Gaming

October 29, 2020

Игри во живо на Evolution во Пенсилванија

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Со ова што се случува, тоа значи дека Пенсилванија е втората држава која е домаќин на игри со дилери во живо. Овие беа лансирани од Еволуција оваа последна среда, 21 октомври во Филаделфија, со соработка на RSI и исто така DraftKings.

Игри во живо на Evolution во Пенсилванија

Пенсилванија сега е најновата држава во САД која ја поздрави Еволуцијата дилер во живо казино студио. Веќе беше под пилот тест, за да се види колку добро функционира и се чини дека се е во ред, што беше целта.

Што се случува?

Игрите во живо ќе бидат достапни, но со улов бидејќи тие ќе имаат ограничен капацитет, а исто така и скала до 24/7 додека одборот за контрола на игри во Пенсилванија, кој е регулатор на државата во врска со било што во врска со игрите, не ги расчисти решенијата како усогласени и исто така како безбедно.

Првите брендови кои ќе ги поздрават игрите на Evolution Gaming ќе бидат BetRivers на Rush Street Interactive, онлајн казината PlaySugarHouse, а исто така и DraftKings.

Ричард Шварц, кој е претседател на RSI, изјави дека неговите брендови се дефинитивно среќни што се меѓу првите што ги поздравиле игрите со дилери во живо во оваа држава. Тој исто така рече дека играта со дилер во живо е најдобриот начин да се доживее физичко казино без да се посети казино, што во денешно време е голема предност. Плус, играчите од Пенсилванија ќе имаат одлична можност да седнат на најдобрите маси од Evolution, нешто што многумина сакаат да го направат.

Evolution Gaming го интензивира своето присуство во Северна Америка

Ова партнерство е направено во услови на исклучително висока активност што беше доживеана во третиот квартал за овој бренд. Еволуција сè уште продолжува да се фокусира на северноамериканскиот пазар, со работа во Њу Џерси, а исто така и во Пенсилванија кои работат и имаат специфично студио во живо за секое. Посветеноста на секое од овие студија е многу висока и затоа Evolutions има многу играчи.

Брендот ги насочува сите свои напори на клучните пазари во САД за да може да избегне можно, но сепак неверојатно толкување на Законот за Wire од 1991 година, кој во основа забранува прекуграничен пренос на какви било податоци. Ова е исклучително важно за Еволуцијата.

Извршниот директор на Evolution Gaming, Јохан Нордстром, го коментираше ова партнерство велејќи дека RSI е еден од лидерите во игрите и изрази уверување дека ова партнерство дефинитивно ќе им овозможи да ја обележат својата позиција на пазарот.

Што е следно?

Сите кои ја познаваат Evolution знаат дека поседуваат огромен број игри кои имаат добиено многу награди од телата на оваа индустрија. Портфолиото вклучува игри како Monopoly Live, Dream Catcher, Lightning Roulette, Immersive Roulette и многу други.

Јохан ги потсети сите дека ќе можат да пристапат до најбрзиот блек џек во живо загарантиран со врвна технологија што се користи за напојување на сите студија на овој бренд, не само во САД, туку и ширум светот. Значи, во основа, ова значи дека можете да ја играте оваа игра каде и да сте и не мора да чекате долго време за да се тампонира. Тоа ќе биде целосно инстант.

Јохан се чувствува самоуверен поради фактот што казиното со дилер во живо, домаќин на Evolution, е дефинитивно многу популарно меѓу играчите на PlaySugarHouse.com во Њу Џерси. Брендот е фокусиран на зајакнување на нивното присуство во Северна Америка и го прави Јохан горд што вели дека сега живеат во Пенсилванија.

About the author
Nathan Williams
Nathan Williams

Натан „КивиКинг“ Вилијамс внесува допир на шмек на киви во глобалната казино арена во живо. Помешајќи го неговиот аналитички ум со заразната страст за играта, тој создава содржина што води, информира и забавува.

Send email
More posts by Nathan Williams

Најнови вести

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање
2023-11-02

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање

Вести