Evolution Gaming

January 25, 2022

Како да се игра сосема новиот Lightning Blackjack на Evolution

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Evolution Gaming моментално може да се пофали со импресивна постава на решенија за блек џек игри казино во живо. Ова ги вклучува блек џек со 7 брзини, бесконечен блек џек, моќен блек џек и се разбира, молња блек џек. Првиот е најновиот додаток на обемниот каталог на Evolution, кој дебитираше неодамна на 17 ноември. Значи, што е сè за овој блек џек во живо?

Како да се игра сосема новиот Lightning Blackjack на Evolution

Што е молња блек џек на Evolution?

Lightning Blackjack е варијанта на блек џек во живо и во прво лице, која има зголемени и мултиплицирани исплати. Како што е норма со повеќето игри од Evolution Gaming, Lightning Blackjack се одликува со супериорна 3D графика и копче „GO LIVE“ што ја лансира варијантата на дилер во живо. 

Според Тод Хаушалтер, главен директор за производи на Evolution, играчите дефинитивно ќе ја сакаат оваа игра. Тоа е затоа што го задржува вистинското значење на блек џек додека им дава подобрени исплати, благодарение на множителите на Молња. Се разбира, ако сте играле рулет со молња, тогаш ќе знаете за што зборува.

Како да се игра Evolution's Lightning Blackjack?

Како што се очекуваше, оваа игра ги одржува стандардните правила за блек џек и користи осум палуби од 52 карти во кое било онлајн казино во живо. Со едноставни зборови, играчите (вие) треба само да се стремат кон повисок резултат од дилерот без да пропаднат или да надминат 21. 

Тоа, рече, најдобрата рака во оваа варијанта на игра на маса е блек џек. И за да го добиете, вашите први две карти мора да изнесуваат вкупно 21 - ни повеќе, ни помалку. Исто така, ќе играте против дилерот и неограничен број играчи може да се придружат на забавата. Звучи познато, а?

множители на Lightning Blackjack на Evolution

Меѓутоа, работите се малку поинакви во Lightning Blackjack. Тоа е затоа што мора да ја платите задолжителната 100% такса Lightning на почетокот на секоја обложувачка рунда за да ги финансирате мултипликаторите. Односно, ако поставите облог од 10 долари на почетокот на обложувачката рунда, еднаков износ се одзема од вашето салдо за да се направи вкупниот износ на облогот да биде 20 долари. Само погледнете го како спореден облог.

Зборувајќи за множители, тие може да се доделат на рачни вредности од 17 или помалку. Можните мултипликатори вклучуваат:

  • 2x – 4-17 рачни вредности.

  • 2x - 18

  • 3x – 19

  • 4x – 20

  • 5x - 21

  • 6x - Блек Џек

    Обична победничка рака може да плати помеѓу 2x и 15x, додека блек џек рака плаќа нешто помеѓу 6x и 25x од првичниот облог. Не грижете се; овие бројки ќе се појават на панелот зад дилерот. Мултипликаторот се пренесува во следната рунда ако го победите дилерот. 

    Сè уште не го разбирате? Еве еден пример; ставате облог од 5 долари плус задолжителен облог со еднаков износ. Потоа, го победите дилерот со создавање 20 против 17 на неговата рака. Потоа, со множител на молња од 4x, го добивате облогот од 5 долари плус множител од 4 пати на следната рака. Победата во следниот круг ви дава 20 долари (4x5 долари).

Молња Блек Џек RTP и исплата на Evolution

Тешко е да не се сака RTP на оваа игра. Evolution рекламира стапка на RTP од 99,56%. Но, ако погледнете внимателно, мултипликаторите и Lightning Fee го прават RTP понестабилен. Значи, стапката на исплата работи само од прва рака.

Што се однесува до табелата за исплати, обичната победничка рака се исплаќа со стапка од 1:1. Ова значи дека ставањето облог од 5 долари ви дава дополнителни 5 долари, што го прави вкупно 10 долари. Ако имате среќа да создадете блек џек, уживате во исплата од 3:2, додека облогот за осигурување се исплаќа на 2:1. 

Последните размислувања за Молња Блек Џек на Evolution

Нема ништо ново за Lightning Blackjack освен задолжителниот Lightning Fee и мултипликаторите. Само кажете дека сите аспекти на играта личат на обичен блек џек, само што уживате во дополнителните можности за победа во оваа игра. Уште повеќе, Evolution ја објави оваа игра со сопствен лист за измами. Не може да биде подобро!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Какви нови типови на бонуси треба да очекуваме во онлајн казина во живо во 2024 година
2024-01-10

Какви нови типови на бонуси треба да очекуваме во онлајн казина во живо во 2024 година

Вести