Новите изданија на Top Evolution во 2021 година

Evolution Gaming

2022-01-29

Eddy Cheung

Годината е речиси завршена, и сите се зафатени со правење сметка. Но, овде во LiveCasinoRank, поважно е да се погледне назад кон успесите на несомнено најдобриот развивач на софтвер за казино во живо, Evolution. Годината ја виде Evolution воведе сосема нови изданија со врвна технологија и убави исплати. Значи, без многу да се навредуваме, подолу се некои популарни казино игри во живо од агрегаторот во 2021 година.

Новите изданија на Top Evolution во 2021 година

Потрагата на Гонзо по богатство

Запомнете го оригиналниот слот Gonzo's Quest од 2011 година од NetEnt? Откако Evolution го купи брендот на крајот на 2020 година, беше само прашање на време кога титулата ќе се врати. Како и со оригиналната игра, Gonzo's Quest Treasure Hunt го прикажува авантуристичкиот шпански истражувач Гонзо, иако овојпат му се придружува дилер во живо за да ги води играчите.

Во оваа игра, играчите избираат шест различни обоени камења, секој со приложена вредност на мултипликаторот (65x, 20x, 8x, 4x, 2x и 1x). Како што се очекуваше, поголем предизвик е да се најдат камења со поголема вредност. Оваа игра со казино во живо ја има и функцијата за пад на наградата и максимална мултипликаторна вредност од 20.000 пати повеќе од влогот. Додадете го искуството со VR, и ова е играта што треба да се игра оваа празнична сезона. 

Пари или несреќа

Еволуцијата нашироко се смета за „татко“ на емисиите за игри во живо, што оваа игра совршено го сумира. Се одликува со примамлива RTP (враќање до играчот) од 99,59% и максимална граница за обложување од 1.000 долари. Ова го прави Cash or Crash еден од најдобрите казино игри во живо за високи ролери и секојдневни играчи. 

Играњето Кеш или Краш е супер едноставно. Само изберете износ на облог и почекајте дилерот да ја извлече топката. Ако е зелена топка, тогаш можете да продолжите да играте, да земете сè или да земете половина. Но, ако е „злобната“ црвена топка, рундата на играта завршува. Покрај тоа, приземјувањето на златната топка ве поместува едно место по скалата и ја зголемува вредноста на мултипликаторот. Максималниот множител? 50.000x.

Фан Тан во живо

Оваа година, Еволуција се обиде да ја огради својата азиска територија со лансирање на Fan Tan. Ова е игра со дилер во живо која ги таргетира кинеските играчи или оние кои знаат нешто или четири за кинеската култура. Се одликува со повеќе од просечен RTP од 98,75% и максимална граница за обложување од 5.000 долари.

За да играат Фан Тан, играчите ги избираат монистрата што остануваат откако дилерот ќе го заврши процесот на сортирање. Преостанатите мониста може да бидат 1-2-3-4. Ова е Fan Bet, кој е и главниот облог. Соодносот на исплата? 2,85:1. Можете исто така да ставате странични облози како што се непарни (1 или 3) или парни (2 или 4) и мали (1 или 2) или големи (3 или 4). Исплатата на страничните облози е 0,95:1.

Молња Блек Џек

Ако сте љубител на Evolution, тогаш веќе знаете нешто за неговата палета на игри во живо на Lightning. Во ноември, Evolution со задоволство го објави додавањето на Lightning Blackjack во тој каталог. Оваа казино игра во живо се емитува во реално време од студиото на Evolution во Рига, Латвија и ги одржува основните правила за блек џек. 

Но, Молња Блек Џек малку се разликува од стандардниот Блек Џек. Додава множителски вредности од 2x до 25x. За да се квалификувате за оваа награда, вредноста на победничката рака на играчите мора да биде 17 или помалку, 18, 19, 20, 21 или Блек Џек. Сепак, за финансирање на мултипликаторот се одзема задолжителна такса од 100%. Така, на пример, ако се обложите 5 долари, еднаков износ се одзема од вашиот паричник за да се финансира забавата. 

Заклучок

Оваа година беше прилично успешна година за Evolution, доколку горенаведените изданија се нешто што може да се случи. Освен овие партнерства, Evolution исто така успеа да склучи договори за купување за познати имиња како Big Time Gaming и DigiWheel. Запомнете, BTG е пронаоѓач на популарниот механичар на слотови Megaways.

Најнови вести

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming
2023-05-22

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming

Новости

Промоција на казино

1xBet:До 1500 €
Играј сега
Betwinner
Betwinner:390 € Со бонус код CASINORANK
22BET
22BET:До 300 €