Партнерство Мичиген и еволуција

Evolution Gaming

2020-10-17

Откако обезбедивме зделки во Мичиген со BetMGM и исто така со PointsBet, ова казино во живо брендот постигна договор со Вилијам Хил за да биде нивен снабдувач казино во живо содржина и услуги во САД, Мичиген, очигледно.

Партнерство Мичиген и еволуција

Државата Мичиген е во процес на поставување на регулативи за онлајн спортско обложување и казино и се надеваме дека ќе успеат до крајот на оваа есен. Ова е навистина корисно за брендот, кој дефинитивно ќе освои многу со тоа.

Ова казино во живо воведување за Вилијам Хил ќе започне во Њу Џерси, а потоа ќе следат повеќе држави. Јохан Нордстром, кој е главен директор на Малта, а исто така и главен комерцијален директор во Evolution, изјави дека брендот е неверојатно среќен што е избран од William Hill US. Тоа е затоа што нивните казино во живо решенијата беа многу суштински кога станува збор за помагање во создавањето на Вилијам Хил казино во живо се издвојува на европските пазари, кои се дефинитивно неверојатно важни за двата бренда. Тие сакаат да ги постигнат истите нивоа на успех за Вилијам Хил во САД. И, со сета сигурност, ќе можат да го сторат тоа.

Библиотеката од Еволуција во врска со жив дилер игри вклучуваат познати казино игри допаѓа бакара , рулет и исто така блек џек . Овој бренд има и други опции за прикажување на игри, како што се Crazy Time, Monopoly и Deal или No Deal.

Казино во живоo игрите ги водат вистински луѓе, многу слични на начинот на кој работат казина на земја. Дилерот ќе ви даде блек џек исто како да сте на масата или ќе се справи со рулетот за да го одреди резултатот од секое вртење.

Сите активности за игри се пренесуваат од студијата до вашите паметни телефони или дури и компјутери. Со сегашната пандемија, игрите со дилер во живо се дефинитивно остварлива опција за оние кои бараат слично искуство да бидат во нормално казино, но со можност да бидат дома удобно и безбедно додека играат.

Вилијам Хил во Мичиген

Вилијам ХилНеодамна ја лансирав спортската книга Оникс во казиното Turtle Creek. Оваа нова спортска книшка има локација со киосци за обложување во казиното Leelanau Sands. Лансирањето на спортските книшки беше можно за Вилијам Хил преку партнерство со Гранд Траверс бенд од Отава и Индијанците Чипева.

Ден Шапиро изјави дека свеченото отворање во казиното Turtle Creek официјално ја означува 13-тата држава каде Вилијам Хил нуди спортски облози. Кога беше лансирањето на спортската книшка, Ден изјави дека ова е само почеток на партнерството со брендот Гранд Траверс од Отава, а исто така и со Индијанците од Чипева, со планови за лансирање спортски облози за мобилни уреди, а исто така и игри на iCasino во Мичиген откако тоа ќе биде дозволено. . Ова е нешто возбудливо и дефинитивно начин да се започне сезоната на НФЛ, и тие знаат дека спортската книшка Оникс од Вилијам Хил ќе биде новата локација на денот на натпреварот за љубителите на спортот во оваа држава.

За Evolution Gaming

Еволуција е една од најдобрите компании во светот кога станува збор за игри на среќа. Годинава има добиено многу награди. Веќе 11-та година по ред, овој бренд ја освојува наградата за снабдувач на казино во живо на годината, што е дефинитивно супер важно. Заработи и многу други награди, со што овој бренд се издвојува во индустријата.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести