Подготвени сте да играте Super Andar Bahar од Evolution Gaming?

Evolution Gaming

2022-05-14

Eddy Cheung

Несомнено е дека Evolution е моќ во развојот на иновативни онлајн казино игри во живо. Но, изненадувачки, компанијата допрва треба да го објави својот пионер Андар Бахар игра во живо. Па, чекањето е речиси завршено откако Evolution вети 25 нови игри оваа година како дел од амбициозниот план „The Great 88“ кој вклучува игри од другите нејзини брендови. И добро погодивте, на менито е Супер Андар Бахар.

Подготвени сте да играте Super Andar Bahar од Evolution Gaming?

Закажано за издавање во април оваа година, оваа игра ветува забавно и едноставно искуство во индиски стил. Ако сте играле Andar Bahar од Ezugi, ќе знаете за што е оваа игра. За да вреди да се чека, Super Andar Bahar има максимална експозиција од 4.000x!

Што е Супер Андар Бахар?

Како што беше кажано претходно, Андар Бахар е исклучително лесен за играње, особено ако веќе сте ја играле верзијата Езуги. Тоа е игра со индиска тема која се игра со шпил од 52 карти. Целта е релативно самообјаснувачка. Играчите се обложуваат за да ја предвидат страната што ќе победи - Андар или Бахар. Само користи сличен пристап на Super Sic Bo од страна Еволуција и тигарот змеј на Езуги. 

Во Super Sic Andar Bahar, Evolution одлучи да ја задржи основната агенда на играта. Сепак, тие додаваат сосема нова и возбудлива димензија со страничен облог во кој се сместени високоплатените мултипликатори. Иако главната награда сè уште не е јасна, се очекува да биде 4.000 пати. Значи генерално, не е ништо сложено. 

Како да се игра Супер Андар Бахар

За да играат Андар Бахар, играчите започнуваат со избирање страна и ставање облог. Според објавената верзија за преглед на играта, ограничувањата на облозите може да се движат помеѓу 0,20 и 1.000 кредити. По обложувачката рунда, се издава стандардна палуба со 52 карти. Картичките ги одржуваат традиционалните вредности во Baccarat, што значи дека Ace е највисок, а 2 е најнизок. 

Потоа, крупието ги меша картите и дели една карта, наречена и Џокер-карта или средна карта. Оваа картичка е поставена помеѓу позициите Андар и Бахар. Потоа, дилерот ќе ја подели првата карта на страната Андар. Ако извлечената карта не се совпаѓа со Џокерот, се става втора карта на страната Бахар. 

Дилерот продолжува да ги црта картите на наизменични страни додека не се дели соодветната карта. Играчите ја добиваат паричната награда со правилно предвидување на позицијата на која ќе се спушти соодветната картичка. Се разбира, ова е или Андар или Бахар. 

Страничниот облог во Супер Андар Бахар

Главната продажна точка на Super Andar Bahar од Evolution Gaming е страничниот облог. Овој облог им овозможува на играчите да се обложуваат на бројот на поделени карти пред да извлечат соодветна карта. Како странични облози во други игри во казино во живо како Live Caribbean Stud Poker и Lightning Roulette од истиот развивач, овој страничен облог е опционален.

Покрај тоа, Evolution додаде множители на страничниот облог за да ги направи попримамливи за играчите. Мултипликаторите ќе достигнат 4.000 пати повеќе од влогот. На пример, може да добиете множител на странични облози ако мислите дека соодветната карта нема да се појави по делењето на 52-те карти. Накратко, помалку ризичните странични облози вклучуваат помалку извлечени карти, иако вредностите на исплатата и мултипликаторот може да бидат помали. 

Супер Андар Бахар исплати и RTP

Супер Андар Бахар во живо ги одржува истите исплати за главните облози. Андар и Бахар се единствените главни опции за обложување, при што вториот плаќа парни пари со 1:1. Исплатата на Андар е помала на 0,9: 1. Имате речиси 50/50 шанси да ги добиете овие облози против казиното. Сепак, веројатноста за победа на облогот Андар е 51,50%, додека имате 48,50% шанси да победите на облогот Бахар.

Како што е најавено, теоретската стапка на враќање за Super Andar Bahar Live е 97,85%. Тоа е стапка погодна за играчите, имајќи предвид дека индустрискиот стандард е 96%. Но, имајте во предвид дека RTP се применува само по илјадници обложувања. Затоа, ги имате сите шанси да го освоите вашиот прв облог Андар или Бахар. 

Стратегија на Супер Андар Бахар

За жал, ниту една стратегија не гарантира добри приноси на кој било натпревар на коцкање, вклучувајќи го и Супер Андар Бахар. Вистината е дека оваа игра со карти е чисто заснована на среќа, што значи дека можете да освоите онолку колку што можете да изгубите. И да, тоа значи дека не можете да го промените исходот на играта.

Но, сепак, можете да соберете неколку победи овде и таму со избирање на вистинските облози. Играчите имаат малку подобри шанси за победа на страната Андар отколку на страната Бахар. Сепак, оваа мала предност доаѓа со помала исплата. Значи, тука ништо не оди за ништо. 

Едвај чекам!

Super Andar Bahar е едно од најочекуваните изданија на Evolution во 2022 година. Компанијата веќе ги објави омилените фановите како Bac Bo, варијанта Sic Bo и Lightning Roulette богат со мултипликатори. Чувајте го тука во LiveCasinoRank за да дознаете повеќе за видовите странични облози и нивните исплати веднаш штом играта ќе биде официјално објавена.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести