Преглед, облози и стратегија на Evolution Live Monopoly Big Baller

Evolution Gaming

2022-11-28

Benard Maumo

Evolution Gaming, најголемиот агрегатор на содржини во живо, секогаш се обидува да ја подобри својата колекција на шоу игри во живо. Најновиот додаток е Live Monopoly Big Baller, објавен во август 2022 година. Како и Monopoly Live, ова ново додавање се центрира околу машината за цртање топки, каде што топките постојано излегуваат надвор, а играчите ги редат броевите на картичката за бинго. Затоа, продолжете да читате за да знаете за што е оваа игра во живо во казино.

Преглед, облози и стратегија на Evolution Live Monopoly Big Baller

Што е Live Monopoly Big Baller?

Оние кои играле Monopoly Live со истиот програмер не би требало да имаат никакви проблеми да ја играат оваа нова игра. За зелените раце, Live Monopoly Big Baller by Evolution е игра во стилот на бинго каде топките се извлекуваат од машината и играчите ги совпаѓаат броевите на линиите со карти. Како што се очекуваше, играчите добиваат поголеми исплати ако одговараат на повеќе линии. 

Според главниот директор за производи на Evolution Gaming, Тод Хаушалтер, Monopoly Big Baller е насочена кон љубителите на бинго и игри во стил на лотарија. Хаушалтер рече дека играта визуелно и тематски се разликува од оригиналниот наслов, а играчите ќе добијат повеќе ролни за време на одличниот бонус круг. 

„MONOPOLY е толку мега бренд и основната премиса на друштвената игра е толку добро разбрана и сакана низ целиот свет. MONOPOLY Big Baller ја спакува целата вредност на брендот во ново онлајн шоу за игри во живо кое сигурно ќе им се допадне не само на MONOPOLY и љубителите на бинго, но и до нова и многу поширока публика“ Додаде официјалниот претставник.

Имајте предвид дека играчите на Monopoly Big Baller можат да ги активираат бонусните кругови со усогласување на топките во три и пет реда. Но, во оригиналниот наслов, добивате помеѓу два и четири реда. 

Како да се игра Monopoly Big Baller

Играње Monopoly Big Baller кај најдобрите казино сајтови во живо е релативно јасна. Прво, посетете го лобито на казиното и изберете го насловот на оваа игра. Откако ќе ја вклучите играта, ставете облог за време на прозорецот од 12 секунди. Ограничувањето на облогот е од 0,10 до 1.000 монети. Играчите можат да изберат една од четирите бинго картички и да одлучат дали да играат бонус картички. 

По затворањето на рундата за обложување, Мистер Монополи ќе ја стави машината за цртање топки во движење, избирајќи по случаен избор 20 топки од 60-те обоени топки. Ќе забележите црвена дамка на картичката за бинго ако извлечената топка се совпаѓа со бројот на картичката. Откако ќе заврши изборот на 20 топки, играчите добиваат исплата во зависност од победничките линии на картичката. Запомнете, исплатите може да доаѓаат со активен мултипликатор. 

Исто така, од клучно значење е да се направи разлика помеѓу картичките „Слободен простор“ и „Шанса“. Г-дин Монопол може по случаен избор да додава слободни места на картичките со првиот. Овие празни места делуваат како нацртани цифри, зголемувајќи ги шансите да се погоди победничката линија, бидејќи на играчите им требаат помалку физички карти за тоа. Во однос на Шанс картичките, сигурно сте дека ќе постигнете мултипликатор, иако г-дин Монопол може подоцна да додаде слободни места.

Монополските множители на Big Baller

Мултипликаторите се навистина главните атракции на основната игра. На почетокот на секој круг, одредени броеви на вашата картичка за шанси може да имаат случаен множител. Се разбира, овие множители можат да влијаат на исплатите, давајќи им на играчите некои значителни победи. 

Подолу се множителите што може да се доделат на вашата картичка:

  • Стандардни множители: множител од 10x или 20x се доделува на вашата исплата ако победничката линија има топка што ги носи овие множители. 
  • Линиски множители: Понекогаш, победничката линија може по случаен избор да добие множители на 20x или 50x. Ова автоматски влијае на исплатата.
  • Универзални множители: Сите добивки на картичката за бинго може да добијат множител 3x или 5x. Интересно, овие множители можат да влијаат и на линиските и стандардните множители.

Бонус игри на Монополот Биг Балер

Како и другите казино игри во живо од Evolution, максималната исплата во Monopoly Big Baller се центрира околу бонусните рунди. Играчите мора да се обложат на три или пет ролни за да учествуваат во бонусниот круг. Бонус игрите ќе започнат ако се извлечат три броеви за местото „три ролни“ или пет цифри за позицијата „пет ролни“. Запомнете дека ова е откако ќе ги нацртате сите топчиња со 20 броеви.

Во меѓувреме, бонусните рунди користат две коцки. Ако се извлечат сите броеви за облогот со три ролни, г-дин Монополи ќе ги фрли коцките три пати. Од друга страна, коцките ќе се фрлат пет пати откако ќе се извлечат сите броеви за петтото место. 

Сега работите ќе станат уште повозбудливи на „Монополскиот одбор“. Ќе добиете подобрена исплата ако топката застане на квадрат со множител, а множителите може да се зголемат до над 100x. Но, ако коцките застанат на плоштадите Данок или Супер данок, вашата исплата се намалува за 10% или 20%. 

Можете исто така да го испратите г-дин Монополи во затвор ако коцките престанат да се тркалаат на плоштадот „Оди во затвор“. Слетувањето на плоштадите на „Заедницата на градите на среќа“ може да наплати надомест или да додели награда. Значи, сè на сè, карактеристиките на Bonus Round се меч со две острици. 

Monopoly Big Baller Payouts и RTP

Во Monopoly Big Baller, играчите ставаат облог на картичка наместо линија, добивајќи исплата плус сите можни мултипликатори ако линијата победи. Со картичките за слободен простор, играчите можат да добијат исплата од 2 до 39:1 по линија, додека картичките на Шанса имаат подобрени исплати од 2 до 199:1. Максималната исплата за трите и петте ролни е 500.000 долари.

Во однос на RTP, играта има теоретска стапка на враќање од 96,10%. Ова е малку пониско од стапката на исплата од 96,23% на насловот Monopoly Live. Но, тоа е првенствено очекувано поради подобрените бонус кругови. Имајте предвид дека повеќето прикажувања на игри во живо на Evolution Gaming ретко надминуваат 97% RTP. На пример, RTP за Live Football Studio и Crazy time е 96,27% и 96,08%, соодветно. 

Дали постои стратегија да се игра Монопол Биг Балер?

За жал, ниту една стратегија не може да ја намали предноста на куќата во Live Monopoly Big Baller и други онлајн казино игри во живо, освен блек џек и покер. Очигледно, сите броеви, вклучувајќи ги трите и петте ролни, се избираат со помош на системот RNG (генератор на случаен број). Ова значи дека сите броеви на машината имаат исти шанси да се појават на картичките. 

Но, како што беше кажано претходно, изборот на картичките за слободен простор ги намалува броевите што ви се потребни за да завршите победничка линија. Исто така, играчите можат да ги зголемат своите шанси за комплетирање на линијата за победнички бинго-карти со играње на сите карти. Сепак, ќе ви треба поголема субсидиција за да постигнете нешто значајно од оваа стратегија. Но, сè на сè, играјте го Monopoly Big Baller за забава и искористете го банкротот.

Завршни размислувања за Монополскиот Биг Балер

Monopoly Big Baller е кракинг игра која се надоврзува на исклучително успешниот Monopoly Live. Ја одржува возбудливата игра на оригиналниот наслов додека додава подобрена бонус функција за да им помогне на играчите да ја постигнат максималната исплата многу побрзо. Значи, ако сте љубител на игри од типот на бинго, оваа треба да ве залепи за вашиот екран.

Најнови вести

Прагматичните Play Delights во живо казино играчи со Snakes & Ladders во живо
2023-05-25

Прагматичните Play Delights во живо казино играчи со Snakes & Ladders во живо

Вести

Промоција на казино

1xBet:До 1500 €
Играј сега
Betwinner
Betwinner:390 € Со бонус код CASINORANK
22BET
22BET:До 300 €