Evolution Gaming

April 16, 2021

Причини да ги играте зарове со дилерите во живо на Evolution денес!

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Најавете се во која било онлајн казино и можете да изберете да играте игри со дилер во живо како блек џек, рулет, бакара, Тексас Холдем и така натаму. Но, до неодамна, онлајн глупостите во живо беа целосно заборавена тема. Тоа е чудно, имајќи предвид дека играта е една од најпопуларните игри на маса во Лас Вегас. Конечно, сепак, Еволуција игри испорачува, исто како што се очекуваше. Но, дали играта навистина вреди да се чека?

Причини да ги играте зарове со дилерите во живо на Evolution денес!

Во живо игра на зарове конечно го прави својот пат да живеат онлајн казина

Во ноември минатата година, Evolution ја лансираше првата игра за зарове со дилер во живо. Како што е норма со овој добавувач, играта е сместена во автентично андерграунд и извонредно студио. Оваа иновативна игра целосно ги користи технолошките достигнувања, додека останува доследна на оригиналната верзија.

Според Evolution, обложувачите ширум светот веќе со години бараат живи глупости. Компанијата конечно попушти на нивните барања да ја донесат оваа игра поставена во ѕидови од тули со датирани црно-бели фотографии. Засега, сè уште не е јасно дали другите развивачи на софтвер ќе ги следат стапките на Evolution.

Зошто на играта и требаше некое време за да започне во живо

Пред сè, казината со дилери во живо се вклучени за да обезбедат играчите да го добијат она што го сакаат. Накратко, тие обезбедуваат само игри за кои сметаат дека ќе бидат погодени. Додека повеќето од нив немаат нула дилеми нудејќи игри како блек џек, рулет, бакара и Texas Hold'em, сајтовите во живо сè уште не си поигрувале со идејата за обезбедување глупости, од која било причина.

За експертите за онлајн коцкање, дел од причините зошто играта не се реализира е затоа што обложувачите не можат да ги фрлаат коцките онлајн. Како што можеби веќе знаете, фрлањето на коцката е суштински дел од играњето глупости. Значи, оставањето на оваа витална карактеристика го елиминира забавниот дел од играта. Сигурно ќе биде интересно да се види како Evolution се движи на оваа непозната територија.

Како да играте онлајн игра на Evolution во живо

Правилата за играње онлајн игра на зарове во живо не се разликуваат кога ја играте играта во копнено казино. Сепак, Evolution измени неколку работи без да ја жртвува иконската мода на играта додека ја направи погодна за почетници. Подолу се чекорите за да започнете со онлајн зарове во живо:

  • Најдете онлајн казино што ја нуди оваа игра, а потоа пријавете се. Запомнете, треба да направите малку истражување за да го пронајдете вистинското казино. Откако ќе изберете локација за коцкање, направете депозит, а потоа изберете ја играта во делот „Дилер во живо“.

  • Сега е време да се обложи. Но, пред тоа, префрлете се на „Easy Mode UI“ ако сте нов играч. Играчите со зачинети игра на зарове може да продолжат во стандардниот режим. Во секој случај, можете да поставите облог со кликнување на полињата со имиња на облози во нив. После тоа, кликнете повторно за да го изберете износот на чипот за обложување.

  • Следно, ќе видите како механичка рака пука на коцките. Спротивно на очекувањата на многумина, крупието не прави ништо во овој случај. Тоа го елиминира секој човечки прекин од сликата, што ја прави играта без грешки.

  • Откако ќе ги фрлите коцките, следете го статусот на вашиот облог во делот „Мои броеви“. Во долниот десен агол ќе го видите статусот на облогот со какви било бројки што можат да добијат нешто и износот на добивката. Без разлика дали сте победиле или не, можете да плескате и да навивате додека го чекате исходот. Како што се очекуваше, има соба за разговор каде играчите можат да разговараат за неколку проблеми со играта со колегите љубители на казино и да разговараат со крупиите на Evolution.

    Дали вреди да се игра играта?

    Иако ништо не може да ги замени копнените глупости, убаво е да се види Еволуција како ги пробува овие непроверени води. Играта е достапна на вашиот паметен телефон или компјутер, а минималниот облог е од 1 до 5 долари. Се разбира, тоа може да биде лоша вест за високите ролки, но генерално, оваа онлајн казино игра во живо вреди да се проба. Забавувај се!

About the author
Nathan Williams
Nathan Williams

Натан „КивиКинг“ Вилијамс внесува допир на шмек на киви во глобалната казино арена во живо. Помешајќи го неговиот аналитички ум со заразната страст за играта, тој создава содржина што води, информира и забавува.

Send email
More posts by Nathan Williams

Најнови вести

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање
2023-11-02

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање

Вести