Топ 10 Crazy Time Казино Во Живо

Crazy Time е еден од најкул пронајдоците што можете да ги најдете во казина во живо денес. Оваа ѕвездена игра со казино во живо ја комбинира возбудата од слот машините, игрите за обложување од старата школа и акцијата на дилерите во живо, сето тоа во едно чудесно студио.

Неоспорната возбуда на Crazy Time во живо казино игра ја направи една од најпопуларните игри достапни во живо казина ширум светот. Ако сакате да си го разубавите денот и сакате да пробате забавна игра со дилер во живо, дојдовте на вистинското место. Во оваа статија, ќе ви дадеме преглед на тоа како функционира играта во казино Crazy Time и каде точно можете да учествувате во забавата.

Samuel Ochieng
ExpertSamuel OchiengExpert
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Image

Не е тешко да се најде одлично казино со Crazy Time Live, бидејќи скоро секое казино во живо ја има оваа игра. Тоа е едно од најпопуларните казино игри во живо во светот и затоа, повеќето сајтови за казино во живо го имаат меѓу своите редови.

Сепак, не е така лесно да откриете која од овие страници за казино во живо Crazy Time е најдобрата опција за вас. Меѓу десетици живи казина, некои се издигнуваат над другите поради нивниот севкупен квалитет. Можете да го најдете најдоброто казино Crazy Time со проверка на споредбата што ја составивме на нашата страница.

Еве некои од главните карактеристики што треба да ги има најдоброто казино Crazy Time во живо:

 • Безбедност и углед - Самата Evolution Gaming е соодветно лиценцирана, што ја прави безбедна играта на Crazy Time во живо во казино. Покрај тоа, треба да се регистрирате само на живи казина кои носат соодветна лиценца, исто така. На тој начин можете да се погрижите вашите пари и податоци да се чуваат безбедни и секогаш да имате работа со легитимна казино компанија.
 • Политика за плаќање - Депозитите и повлекувањата ќе бидат клучни за вашата сесија на играта Crazy Time во живо, затоа секогаш треба да ја читате политиката за плаќање на казиното. Најдобрите живи казина Crazy Time ги имаат разновидни начини на плаќање достапни и нивните минимални и максимални големини на плаќање се флексибилни.
 • Избор на игра во живо - Ниту еден играч не се регистрира само за да игра Crazy Time. Најверојатно барате да играте разни игри со дилери во живо, како што се различни игри, други игри на маса, итн.
 • Бонуси и промоции - Играта Crazy Time има неколку бонус кругови, но освен тоа, најдобрите казина во живо имаат различни бонуси и промоции. Редовните промоции и кампањи додаваат огромна вредност на вашата игра. Врвните казина во живо, исто така, организираат турнири кои даваат малку конкурентна атмосфера.
 • Мобилна употребливост - Crazy Time Live може да се репродуцира на паметни телефони благодарение на софтверот на Evolution. За да бидете дел од тоа, треба да изберете локација за казино во живо компатибилна со мобилни телефони. За среќа, сите најдобри казина во живо совршено одговараат на сите модерни мобилни уреди. Обично можете да играте директно преку прелистувачот без да преземате никакви апликации.
 • Поддршка на клиентите - Последно, но дефинитивно не и најмалку важно, најдоброто казино Crazy Time треба да биде опремено да ве поддржува со какви било прашања. Многу ги цениме сајтовите за казино со 24/7 корисничка поддршка, особено ако е достапна преку едноставна форма за разговор во живо.
Image

?

Crazy Time Live е уникатен игри во живо, создаден од Еволуција игри во 2020 година. Играта се врти околу огромно тркало за пари со различни нумерирани сектори. Шармантен дилер во живо го врти тркалото на секое вртење, додека коцкарите го предвидуваат исходот од вртењето. Бидејќи тоа е шоу за игри во живо, можете дури и разговарајте со дилерот во живо и други коцкари, така што целата игра е интерактивна и социјална.

Главната придобивка на Crazy Time Live е неговиот профитабилен бонус систем со неколку бонус игри и мултипликатори. Максималната добивка може да достигне 20.000 пати ако сте доволно среќни да го активирате горниот множител преку бонус круг. Crazy Time има 4 посебни бонус функции, така што има многу возбуда да се оди наоколу.

Карактеристики на играта Crazy Time Live
Image

Crazy Time е еден од наједноставните игри со дилери во живо. Нема конкретни правила ниту комплицирани стратегии: можете да играте Crazy Time без да знаете какви било конкретни трикови. На многу начини, Crazy Time е слично на слотови бидејќи можете само да ставите еден облог и да оставите среќата да го направи останатото.

Еден круг на Crazy Time започнува со играчите кои ги ставаат своите облози со избирање од кој било од достапните сектори. Главната идеја е едноставна: треба да предвидите каде ќе слета тркалото на Crazy Time и да го изберете тој сектор за вашиот облог. Ако точно погодивте, ќе добиете исплата. Ако се обложите на бонус сектор и тркалото се спушти на бонусот, ќе можете да учествувате во бонус играта со потенцијално огромни исплати.

Минималниот дозволен облог во Crazy Time е само 0,10 €, што го прави добра алтернатива за слотови. Нискиот минимален облог исто така ви овозможува често да ги менувате вашите облози и да пробате различни облози или едноставно да играте подолго. Но, во неговото јадро, нема што друго да правите во Crazy Time освен да го изберете саканиот сектор на тркалата.

Играјте Live Crazy Time за вистински пари

Со оглед на максималната можна исплата на Crazy Time и неговите релативно чести победи со висок множител, лесно е да се види зошто толку многу играчи уживаат во тоа. Ако сакате да играте нешто ризично и преполно со адреналин, пробувањето на Crazy Time со вистински пари можеби е најдобрата опција.

Crazy Time може да се плати само со облози со вистински пари, така што треба да депонирате некои средства на вашето салдо пред да можете да играте. Минималниот дозволен облог е само 0,10 €, што го прави одлично шоу за игри, дури и ако имате ограничен буџет за коцкање.

Кога правите облози со вистински пари во живо Crazy Time, погрижете се да ги следите принципите за одговорно коцкање. Одржувајте ги вашите облози мали и разумни и правете паузи кога се коцкате. Crazy Time е социјална и интерактивна игра, но внимавајте на часовникот - не играјте подолго отколку што сте планирале. Разумните постапки гарантираат дека подоцна нема да имате проблеми со коцкањето.

Играјте игра во живо Прикажи бесплатно

За подобро да го разберете Crazy Time и да ја развиете вашата лична стратегија за обложување, можеби размислувате да го користите режимот за бесплатна игра во казиното Crazy Time. Сепак, игрите во живо, како што е Crazy Time, немаат никакви бесплатни демо верзии, како што вообичаено би имале во слот игри или компјутеризирани игри на маса. Ова значи дека всушност не можете да играте Crazy Time бесплатно.

Сепак, постои една алтернатива. Ако сакате да играте Crazy Time бесплатно, наместо тоа, можете само да ја гледате акцијата за обложување и да го набљудувате прикажувањето на игрите пред да правите облози. Можете лесно да се приклучите на собата на Crazy Time во живо и едноставно да внимавате на играта дури и со часови без да вложувате вистински пари. Иако всушност не можете да се обложите или да го вртите тркалото, сепак можете да научите многу со едноставно набљудување на играта.

Image

Казино играта Crazy Time е самостојна игра со дилер во живо и е таква веќе неколку години. Играта во живо припаѓа на нишата за игри на Evolution која опфаќа десетици различни студиски игри.

Ако се прашувате дали има различни верзии на Crazy Time во живо, тогаш изненадувачки, Crazy Time има само една друга варијанта наречена Funky Time. Crazy Time, само по себе, е единствена игра без сорти, но поради феноменалната популарност на играта, Evolution објави нова верзија Funky Time во 2023 година.

Funky Time моментално е единствената варијанта на Live Crazy Time и се фокусира на диско тема од 70-тите. Funky Time е уште полуд од оригиналната сакана верзија и носи некои нови бонус сегменти и уште поголеми множители. Главната суштина на играта, сепак, се врти околу возбудливата диско тема, што ја прави многу позабавна од оригиналното Live Crazy Time.

Image

Crazy Time не е редовна казино игра во живо, ниту пак игра - тоа е една специфична игра, создадена од Evolution Gaming. Ако некогаш ја видите играта Crazy Time некаде, ќе знаете дека припаѓа на Evolution Gaming.

Зборувајќи за софтверот Crazy Time, Evolution не е случаен провајдер на софтвер. Всушност, Evolution Gaming е еден од врвни светски провајдери на софтвер и моментално е актуелен крал на игрите со дилери во живо. Компанијата целосно се фокусираше на игри со дилери во живо и сега е позната по неверојатниот квалитет на студиото, одличните карактеристики и адреналинската игра.

Evolution Gaming е во голема мера познат по игрите, а софтверот Crazy Time е одличен пример за овој квалитет. Играта влијаеше на целата индустрија и затоа, не сме изненадени што гледаме слични игри во живо на друго место, сите инспирирани од злогласното Crazy Time.

Сепак, софтверот на Evolution Gaming може да го најдете од речиси сите казина во живо во светот. Покрај Crazy Time и другите игри во живо, Evolution произведува и класични игри на маса како на пр рулет, блек џек во живо, бакара, и други.

Image

Главниот зуи околу Crazy Time доаѓа од неговите исплати, кои може да бидат потенцијално огромни ако сте доволно среќни да ја активирате бонусната рунда.

Коефициентите на Crazy Time целосно зависат од облозите што ги правите. Почестите сектори на тркалото имаат најмали исплати бидејќи овие облози во Crazy Time имаат најголема шанса да предизвикаат победа. За да ги ставите работите во перспектива, еве брз преглед на коефициентите на Crazy Time и соодветните исплати:

 • Сектор број 1 - Шансите за победа се 38,89%, со уплата 1:1
 • Сектор број 2 - Шансите за победа се 24,07%, со уплата 2:1
 • Сектор број 5 - Шансите за победа се 12,96%, со уплата 5:1
 • Сектор број 10 - Шансите за победа се 7,41%, со уплата 10:1
 • Пачинко бонус сектор - Шансите за победа се 3,70%, со максимална победа од 500 000 €
 • Секторот за бонуси за лов на готовина - Шансите за победа се 3,70%, со максимална победа од 500 000 €
 • Секторот за бонуси за превртување на монети - Шансите за победа се 7,41%, со максимална победа од 500 000 €
 • Секторот за бонус Crazy Time - Шансите за победа се 1,85%, со максимална победа од 500 000 €

Бонусот Crazy Time, со својата најниска фреквенција на удари, доаѓа со најголема потенцијална исплата, бидејќи неговиот мултипликатор може да достигне 20.000x. Исплатите исто така ќе зависат од големината на вашиот облог. Облозите Crazy Time се помеѓу 0,10 € и 500 €.

Игра RTP во живо

RTP на Crazy Time зависи од типот на облогот бидејќи сите облози Crazy Time имаат различни коефициенти и затоа, процентот на враќање варира. RTP на Crazy Time е околу 95%, помеѓу 94,41% и 96,08%.

Бонус круговите имаат најмали RTP стапки, при што бонусот Crazy Time има RTP од 94,41%. Највисокиот RTP доаѓа со облогот сектор 1 - 96,08%. Остатокот од облозите во Crazy Time остануваат околу 95% во просек.

Игра Куќа Еџ во живо

Ако барате игра со дилер во живо со најдобриот хаус раб, тогаш Crazy Time не е баш ниска игра како што е блек џек во живо или рулет во живо. Куќата на Crazy Time е прилично висока, слична на многу онлајн слотови.

Како што споменавме погоре, стапката на RTP останува околу 95%, што значи дека, ефективно, работ на куќата на Crazy Time може да биде околу 4-5%. Ова може да се разликува за време на сесијата на играта, но генерално, Live Crazy Time е испарлива игра и треба да се третира внимателно.

Статистика за лудо време

Познавањето на статистиката на Crazy Time е вашиот клуч за успех.

Прво, обрнете внимание на панелот за историја на игри што често се прикажува на екранот за игри. Обезбедува информации за последните рунди, вклучувајќи ги победничките броеви и бонусните хитови. Второ, неколку онлајн платформи нудат статистика на Crazy Time, собирајќи податоци од бројни онлајн казина во живо. Овие можат да откријат обрасци и трендови, како што е фреквенцијата на погодоци на мултипликатор, што ќе ви помогне да ја осмислите вашата стратегија за обложување. И на крај, размислете да се приклучите на заедниците и форумите за онлајн играчи, каде што ентузијастите често споделуваат сознанија.

Image

CrazyTime Live е, пред сè, игра базирана на среќа, а нејзината механика е целосно базирана на RNG (генератор на случаен број). Овој систем значи дека нема гаранции и, во суштина, нема јасни стратегии кои магично би можеле да отклучат подобри добивки.

Како што е кажано, ако барате стратегија за лудо време, тогаш има неколку совети и трикови што можете да ги користите за подобро да ги балансирате вашите средства. Како што споменавме, ништо не е загарантирано и целата игра секогаш ќе се потпира на среќата. Сепак, еве неколку совети за Crazy Time, кои може да ви помогнат:

 • Прво гледајте ја играта - Crazy Time, како што кажува неговото име, на почетокот може да биде малку комплицирано и застрашувачко. Една од најдобрите работи што можете да ги направите за себе е да гледате како се развива играта и да видите како функционира играта. На овој начин, можете подобро да ја разберете акцијата за обложување и да видите кои сектори најчесто се појавуваат.
 • Направете облози со разумна големина - Дури и ако се чувствувате сигурни во вашите облози, никогаш не треба да го обложувате целиот ваш субсидирам на една рунда. Наместо тоа, поделете ги вашите пари на помали делови (приближно 1-2% од вашето салдо, најмногу). Во зависност од вашата толеранција на ризик, можеби е мудро да ги задржите вашите облози околу само неколку долари.
 • Повеќе обложувајте се на побезбедни броеви - Секој сектор има различна фреквенција на удари, при што редовниот број на сектори имаат најголема фреквенција на удари. Иако исплатата е помала во овие случаи, има поголеми шанси за победа. Многу играчи на Crazy Time комбинираат облози и понекогаш се обложуваат и на бонус секторите и на редовните броеви.
 • Биди стрплив - Crazy Time е испарлива игра и има добри шанси да одите од 30 до 50 круга без да видите дека се активира ниту еден бонус круг. Ова е игра која бара фер дел од трпение.

Каде да го гледате Crazy Time?

Преносите во живо на Crazy Time може да се најдат на различна платформа. Ајде да зборуваме за најпопуларните меѓу нив:

 • Реномирани онлајн казина: Многу добро воспоставени онлајн казина нудат Crazy Time во нивното портфолио на игри во живо.
 • Казино платформи во живо: Веб-страниците специјализирани за пренос на казино во живо често го вклучуваат Crazy Time меѓу нивните прикажани игри.
 • Социјални медиуми: Некои казина и влијателни казино пренесуваат сесии на Crazy Time во живо на платформи како YouTube и Twitch.
 • Казино апликации: Многу онлајн казина имаат посветени апликации каде што можете да гледате или да се придружувате на игрите на Crazy Time директно од вашиот мобилен уред.
Стратегии за игра на Optimal Crazy Time Live
Image

Можеби најкул дел од Live Crazy Time е неговиот бонус систем - на крајот на краиштата, тоа е главната работа што ги држи коцкарите толку приврзани. Crazy Time вклучува 4 специјални бонус круга, секој со своја уникатна функционалност:

 • Бонус за лов на готовина - Ова е можеби најкул од сите бонуси на Crazy Time. Функцијата за бонуси доаѓа со 108 случајни множители кои треба слепо да ги „пукате“, надевајќи се дека ќе го постигнете најголемиот множител. Најкул дел: секој играч може да избере своја цел, така што секој може да освои различни награди!
 • Бонус за превртување на монети - Оваа традиционална игра со превртување монети е наједноставната од сите бонус кругови: има само монета со различни страни што се превртуваат. Тоа е класична игра во своите најдобри.
 • Бонус на Пачинко - Пачинко е фасцинантен бонус круг - ќе видите голем ѕид со штипки и живиот дилер треба да фрли пакување до ѕидот. Пак ќе слета на мултипликатор и тоа ја одредува победата за сите играчи.
 • Лудо време бонус - Бонусниот круг за титулата е најголем и доаѓа со најголемите множители, достигнувајќи до 20.000x. Во овој возбудлив виртуелен бонус круг, ќе видите огромно тркало за пари со мултипликатори што може неверојатно да ги зголемат вашите добивки.

Ако го барате најдобриот бонус за лудо време денес, можеби ќе сакате истражете специјални бонуси за депозит што ги даваат казина во живо. Горенаведените бонус карактеристики се наградни, но многу казина во живо организираат ексклузивни бонуси за повторливи депоненти. Може да добиете дури и бонус за добредојде по вашиот прв депозит. Дефинитивно истражете различни бонуси за казино во живо за да добиете уште поголеми награди.

Бонус рунди и опции за обложување на Crazy Time Live Game

Прикажи повеќе

Бонус рунди и опции за обложување на Crazy Time Live Game

Бонус рунди и опции за обложување на Crazy Time Live Game

Во вашето возбудливо истражување на енергичниот, брз универзум на казино игри во живо, можеби веќе сте се сретнале со волшебниот спектакл познат како Crazy Time. Изработен од иновативните умови на Evolution Gaming, Crazy Time се издвојува по својот уникатен спој на извонредна игра и динамична забава. Меѓу највозбудливите карактеристики на оваа игра се непредвидливите, адреналински бонус кругови на Crazy Time и низата стратегиски опции за обложување.

Добрите и лошите страни на играта Crazy Time Live

Добрите и лошите страни на играта Crazy Time Live

Како играч на казино, несомнено сте ја доживеале возбудата на казина во живо. Амбиентот, неизвесноста и можноста за големи победи - сето тоа е прилично примамливо. Сега, замислете да ја внесете сета таа возбуда директно во вашата дневна соба. Тоа е она што го нудат игрите во живо во казино. Една таква опција што го зазема невреме светот на коцкањето на интернет е играта Crazy Time Live Casino.

Карактеристики на играта Crazy Time Live

Карактеристики на играта Crazy Time Live

Добредојдовте во светот на шоуто за игри на Crazy Time Live Casino, возбудлив нов додаток на сцената на казино во живо. Ќе откриете дека Crazy Time е за разлика од која било друга казино игра што сте ја доживеале досега, благодарение на неговите иновативни карактеристики и интерактивни елементи. За разлика од традиционалните казино игри, оваа е повеќе како живо шоу за игри, исполнето со забавни пресврти и неочекувани изненадувања.

Стратегии за игра на Optimal Crazy Time Live

Стратегии за игра на Optimal Crazy Time Live

Подготвени за виор на забава и веројатни добивки? Тогаш сте на вистинското место. Добредојдовте во возбудливиот и шарен свет на Crazy Time Live Casino Game. Еве, сите ние сакаме да ја подигнеме вашата игра на следното ниво. Овој водич има за цел да ве вооружи со ефективни стратегии за да се движите во оваа енергична игра, потенцијално да го трансформира вашето искуство и да ги зголеми вашите шанси за победа.

Најнови вести

Најновите големи победници во казиното BetTilt
2023-08-13

Најновите големи победници во казиното BetTilt

BetTilt Casino е реномирана локација за коцкање регулирана од Владата на Курасао. Ова онлајн казино во живо е познато по многу работи, вклучувајќи одличен избор на казино игри во живо, повеќе банкарски методи и интуитивна апликација за казино.

Казиното Бумеранг ветува лудо време во вторник за љубителите на казино во живо
2023-06-27

Казиното Бумеранг ветува лудо време во вторник за љубителите на казино во живо

Добредојдовте уште еднаш во неделните бонус вести на LiveCasinoRank, каде што ќе откриете награди за да додадете забава на вашите сесии за игри. Оваа недела, потрагата по најдобриот неделен бонус го однесе тимот во казиното Бумеранг, локација за коцкање 2020 лиценцирана во Курасао. Во ова казино, можете да го барате бонусот Crazy Time Tuesdays и да бидете на пат за бесплатно време за игра во казино во живо. Продолжете да читате за да дознаете како функционира овој бонус.

Освојте исплата во Рабона's Crazy Time вторник и Gameshow четврток
2023-05-16

Освојте исплата во Рабона's Crazy Time вторник и Gameshow четврток

Лансиран во 2019 година, Казино Рабона е лиценцирана локација за казино во Курасао, позната по својата колекција од 8.500+ игри. Покрај тоа што нуди стотици казино игри во живо од популарни развивачи на софтвер, Rabona ги зголемува вашите шанси за исплата со повеќе бонуси прилагодени за играчите на казино во живо. Овој напис ги откачува казиното Crazy Time вторник и Gameshow четврток за да знаете што се подготвува за вас.

Ezugi го проширува своето казино лоби во живо со Ultimate Andar Bahar
2023-02-13

Ezugi го проширува своето казино лоби во живо со Ultimate Andar Bahar

Езуги, дел од Evolution Gaming, не може да се засити од Андар Бахар, а? Сè започна во 2019 година кога компанијата ја претстави првата верзија на оваа класична индиска игра со карти. Една година подоцна, агрегаторот на содржина во живо ја лансираше варијантата OTT (над маса) на оваа игра.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Како да се игра Crazy Time?

Crazy Time е едноставна и брза игра со дилер во живо каде што треба само да се обложите, надевајќи се дека тркалото ќе се врти во вашата насока. Можете да одлучите да се обложите на кој било од нумерираните сектори или да одите во кругот на бонус (кој дава најголеми награди во играта, но сепак е најризичен).

Каде можам да играм Crazy Time?

Crazy Time е достапно во сите најдобри казина во живо ширум светот, се додека казиното соработува со Evolution Gaming. Crazy Time е една од најдобрите игри со дилер во живо на Evolution, така што можете да уживате во оваа игра насекаде.

Можете ли да освоите вистински пари во Crazy Time?

Да, дефинитивно можете да освоите вистински пари во Crazy Time. Всушност, поради големите множители, Crazy Time може да донесе огромни добивки кои достигнуваат дури и 20 000x. Најчесто, играчите може да се надеваат дека ќе победат со 1:1 или малку повеќе, но во секој случај, можно е да се освојат вистински пари во Crazy Time.

Можете ли да играте Crazy Time бесплатно?

Не, не можете да играте Crazy Time бесплатно, бидејќи тоа е игра со дилер во живо без никакви демо можности. Сепак, можете само да ја набљудувате играта без да ставате облози, пред да скокнете во вистинска акција. Сепак, не можете да ставате облози со демо пари.

Која е најдобрата стратегија за лудо време?

Најдобрата стратегија за Crazy Time е да бидете трпеливи и да продолжите да ставате разумни облози. Бонусните рунди, иако се профитабилни, можеби нема да добиваат често удари, па затоа е многу подобро да ги одржувате вашите облози разумни, наместо да ги ставате сите ваши пари во еден облог, надевајќи се дека бонус играта ќе биде активирана.

Колку често удира Crazy Time?

Стапката на удари на Crazy Time варира во зависност од сегментот. Броевите 1 и 2 се најчесто погодените сектори, бидејќи има 21 и 13 сегменти на тркалото, соодветно. Бонус игрите имаат најмала стапка на удар бидејќи има само 1 до 4 сектори за бонуси на целото тркало. Процентуално, стапката на удари за секторот број 1 е 38,89%, а бонусниот круг на Crazy Time може да биде погоден 1,85% од времето.

Која е исплатата во Live Crazy Time?

Теоретската исплата на Crazy Time е 96,08%, но зависи од типот на облогот. Бонусните кругови на Crazy Time како Cash Hunt и Coin Flip се малку под 96%, така што процентот на исплата варира во зависност од бројот и бонусот издаден во играта.