Evolution лансира уште едно казино студио во живо за играчи од Мичиген

Evolution Gaming

2021-10-16

Benard Maumo
Evolution лансира уште едно казино студио во живо за играчи од Мичиген

Имајќи го тоа на ум, Evolution го објави лансирањето на своето трето најсовремено студио во САД на 22 јули 2021 година. Според развивачот на играта, студиото ќе опслужува во живо играчи на казино во државата Мичиген.

Првото студио во живо во Мичиген

Прво и најважно, спортското обложување и коцкањето преку онлајн казино официјално започнаа да живеат во државата Вулверин во јануари 2021 година. Како што се очекуваше, не требаше долго за Evolution да се нафрли на оваа златна можност.

Evolution објави дека добила лиценца за работа од MGCB (Michigan Gaming Control Board) за да ги понуди своите вертикали на казино во живо.

По овој потег, Evolution брзо го лансираше своето студио во живо во Мичиген, кое се случува да биде трето на компанијата низ целата земја. Исто така, студиото е прво од ваков вид во Мичиген и ќе им служи на играчите на казино во живо во државата.

Од витално значење е да се забележи и дека Evolution има и други студиа во живо во Пенсилванија и Њу Џерси. Како и овие студија, студиото во Мичиген ја користи напредната технологија на Evolution за да им обезбеди на играчите искуство со играње во живо во класата.

Голема знаменитост

Според комерцијалниот директор на Evolution за Северна Америка, Џеф Милар, лансирањето на студиото во Мичиген е значајна знаменитост во растот на компанијата во САД. За да ја докаже својата посветеност, тој брзо го посочи лансирањето на игрите со брендот NetEnt на повеќе оператори во јануари.

Тој не застана тука; Џеф Милар рече дека Evolution е над Месечината за да стане првиот добавувач на казино во живо во Мичиген. Тој коментира дека примарна цел на компанијата е да ги забавува и возбудува гејмерите, како и да им помогне на операторите да ги максимизираат своите можности.

Сумирајќи, претставникот на Evolution рече дека сосема новото студио во Мичиген е навистина најголемото и добро опремено студио на американскиот пазар за онлајн игри. Запомнете, лансирањето на студиото во Мичиген го носи бројот на единаесет ширум светот.

Каде да се игра во студиото на Evolution во Мичиген

Сакате да го погледнете новото наменски изградено студио за казино во Мичиген во живо? За почеток, сите игри во живо на Evolution се достапни за играчите на десктоп, паметен телефон или таблет. Исто така, во Мичиген во моментов има до девет лиценцирани оператори на онлајн казино и спортски книги. Тие вклучуваат:

  • TwinSpires
  • Вилијам Хил
  • Нацрт-Кралеви
  • ФанДуел
  • Barstool Sports
  • BetRivers
  • BetMGM
  • Златна грутка
  • PokerStars

Играчите сега можат да уживаат во забавните наслови на Evolution како што се Стандарден Блек Џек, Бесконечен Блек Џек, Бакара, Рулет и Авто Рулет со овие оператори во Мичиген. И тоа не треба да се спомене дека повеќе вертикали се во план за играчите на Мичиген.

Играчите на Мичиген ќе уживаат во потрагата по богатство на Гонзо во живо

По лансирањето на студиото, повеќето играчи на казино во Мичиген во живо ќе се чешаат да го почувствуваат ловот на богатството на Гонзо. Издадено во јуни 2021 година, Gonzo's Treasure Hunt Live е римејк на сите времиња популарни Gonzo's Quest од NetEnt.

Оваа игра се гордее со тоа што ја нуди првата единствена комбинација на игра во стил на слотови и казино во живо. Како тоа да не е доволно, тоа е првата игра со казино во живо што им овозможува на играчите многу рекламираниот режим на VR (виртуелна реалност).

Во играта, играчите се среќаваат со дилер во живо и анимиран лик Гонзо кој ќе ги води низ играта. Потоа, играчите ставаат облог на типот на камења што сакаат да ги најдат. Има до шест различни обоени камења, при што секој има различна исплата. Забележете, сепак, дека колку е поголема вредноста на каменот, толку е поголем предизвикот да се најде.

Во меѓувреме, режимот VR ги потопува играчите во фантастичниот свет на Гонзо. Овде, потребна ви е VR слушалка и контролер за да уживате во неверојатната игра од 360 степени. Звучи возбудливо? Ве молам, повелете!

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости