Evolution лансира Bac Bo за обожавателите на Dice-Baccarat

Evolution Gaming

2022-02-22

Katrin Becker

Годината не можеше да започне поубаво за Evolution Gaming. Токму додека љубителите на рулетот сè уште го слават дебито на Lightning Roulette, компанијата го објави воведувањето на играта со коцки инспирирана од бакара, Bac Bo. Специјалистот за казино во живо го објави ова на 26 јануари 2022 година. Значи, што точно е Бак Бо и како се игра?

Evolution лансира Bac Bo за обожавателите на Dice-Baccarat

Што е Бак Бо?

Според Тод Хаушалтер, главен директор за производи на Evolution, Bac Bo е уникатен производ кој го спојува стилот на две иконски игри, Sic Bo и Baccarat. Тој рече дека играта им дава на играчите на казино во живо една сосема нова димензија на игри со возбуда на „дојди одзади победа“ што го прави бакарато популарно. Haushalter заклучи дека Bac Bo има едноставна игра и правила во споредба со стандарден живо бакара.  

Bac Bo е најновиот влез во постојано растечкиот каталог на игри на Evolution, кој исто така се удвојува како нивно второ издание во 2022 година. Во основа, тоа е игра со коцки, но релативно слична на baccarat и Sic Bo. Не е ни чудо што името Бац од baccarat и Бо од Sic Bo. Интересно!

Како што рече, има две позиции за обложување (Играч и банкар) наместо три достапни на Змеј тигар. Во оваа игра, победува раката со најголем вкупен број. Запомнете, користи коцки наместо карти за играње.

Како да се игра Bac Bo

Како што беше кажано претходно, нема ништо сложено во играта во ова Еволуција жива варијанта. Само активирајте го казиното во живо и изберете ја Играта во делот „казино во живо“. Потоа, ставете го вашиот облог со избирање на вредноста на монетата и додавање на монетите на вашата омилена позиција. Дилерот потоа ќе се јави за да го означи крајот на сесијата за обложување.

По ставањето облог, крупието ќе притисне тркалезно копче. Потоа, црвените и сините коцки на позициите на масата ќе се тресат околу десет секунди. Забележете дека има две коцки на секоја играчка позиција - црвени на Банкер и сини на позицијата Играч. Откако ќе престане тресењето, дилерот во живо ќе ги објави резултатите. Резултатите ќе се прикажат и на таблата за игра. Највисокиот вкупен број победи. Постои, исто така, облогот Нерешено, кој се исплаќа одлично со 88:1. Тоа е толку едноставно!  

Табела за плаќање во живо Bac Bo

Иако играта е слична на бакара на многу начини, таа се разликува во структурата на исплата. Оваа варијанта во живо нуди многу попрофитабилни ситуации од стандардниот бакара во живо. Да бидам попрецизен, незгодниот облог Tie сега носи огромна исплата од 88x, што е едноставно неодоливо. Исто така, оваа игра со казино во живо содржи повеќе облози за врзување за да ги направи работите забавни и наградувачки.

Подолу е табела за плаќање Bac Bo:

  • Играч – 1:1
  • Банкар – 1:1
  • Нерешени – 88:1
  • Нерешени 2 или 12 – 88:1
  • Нерешени 3 или 11 – 25:1
  • Нерешени 4 или 10 – 10:1
  • Нерешени 5 или 9 – 6:1
  • Нерешени 6, 7 или 8 – 4:1

Ако сте почетник, вообичаено е да се заглавите обидувајќи се да ги разберете овие исплати. Сега за да ви биде поедноставно, исплата 1:1 значи добивање на еден чип плус првичниот облог. Значи, ова значи дека добивате 1 $ за секој 1 $ што го обложувате. Очигледно, облогот Тај се исплаќа најмногу, иако може да биде предизвик да се погоди.

Забелешка: Облозите Player и Banker имаат лимити на влог од 1 € до 10.000 €, додека облозите за нерешени се максимум 500 €. Исто така, 90% од вашата облога Банкар/Играч се враќа ако облогот Нерешено победи. Плус, никаде не се спомнува „неправедната“ провизија од 5% за куќата на секоја добивка на облогот на Банкер.

Bac Bo дополнителни функции

За почеток, Evolution не дава многу информации за RTP. Но, оптималната стапка на враќање на Bac Bo е околу 98,87%, што гарантира чести победи. Сепак, RTP може малку да опадне со облогот Tie.

Друга возбудлива карактеристика за Bac Bo е патоказот за бакара на дното на екранот. Оваа табела едноставно ја покажува вашата статистика за резултати. Делот за обложување го прикажува и бројот на влоговите во претходните облози и бројот на коцкари кои се обложуваат на различни опции за обложување. Ова може да ви даде јасен патоказ на најжешките и најстудените облози.

Назад Бо: Конечна проценка

Ако сте љубител на бакара, тогаш Бак Бо треба да биде интересен за играње. Играта е директна, а златното студио е топло и добредојде. Исто така, максималниот влог од 10.000 евра им нуди на храбрите играчи среќна шанса да си заминат со сума што ќе го промени животот.

Исто така, вообичаено е да се биде скептичен за играње на оваа игра во живо со казино базирана на среќа на почетокот. Но, ако внимателно погледнете, ќе забележите дека дилерот не ги допира коцките во ниту еден момент. Исто така, дупките за коцки немаат метални или магнетни предмети внатре. Накратко, резултатите се случуваат пред ваши очи. 

Ја сакате оваа игра? Можете исто така да проверите други игри во живо како Dragon Tiger и Football Studio од истиот развивач. И двете игри користат една карта или секоја позиција наместо две коцки. Уживајте!

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести