Evolution Gaming е партнер со JVH gaming

Evolution Gaming

2021-01-19

Тоа беше во декември 2020 година Еволуција игри објави дека влезе во партнерство со JVH gaming & entertainment group, така што е можно да се снабдува казино во живо содржина и услуги во Холандија.

Evolution Gaming е партнер со JVH gaming

Основана во 1958 година, групацијата JVH е еден од лидерите, ако не и лидер приватно казино во оваа земја, и пречекува повеќе од 4 милиони посети на гости годишно на преку 80 имоти, голем број брендови, кои го вклучуваат водечкиот бренд Jack's Casino. , холандско казино.

Што носи договорот за Evolution и JVH Group

Во основа, ова партнерство ѝ дава пристап на групата JVH до целосното портфолио на игри во живо на Evolution Gaming, како и до игрите во прво лице RNG, што значи дека ќе бидат вклучени игри како што се Mega Ball, Crazy Time и Lightning Roulette кои се некои од најдобрите игри од оваа бренд, без никакво сомневање. Покрај тоа, тие се брзорастечка на оваа компанија.

Групацијата JVH има сè планирано и тие очекуваат да одат во живо со неверојатен сет на Evolution Gaming наслови на нивното казино Џек на 1 септември 2021 година, датумот што е моментално одреден за отворањето на холандскиот пазар кој ќе биде регулиран кога станува збор за коцкање онлајн.

Коментари за ова партнерство

Извршниот директор и претседател на JVH, Ерик Олдерс изјави дека отворањето на холандскиот пазар за онлајн коцкање е одложено со текот на годините, но тоа ќе се случи оваа година. Ерик им ветува на своите играчи дека искуството во живо во кое ќе можат да уживаат дефинитивно вреди да се чека, особено во нивното казино, кое е едно од најдобрите. Избирајќи од еден од најдобрите брендови, Evolution Gaming, портфолиото на игри, тие ќе можат да им понудат на своите играчи исклучителна онлајн мешавина на класични игри, а исто така и забава во стил на игра која оди подалеку од тоа што повторува посета на физичко казино. Во Evolution, тие се уверени дека го пронашле вистинскиот партнер кој ќе го оствари тоа.

Главниот извршен директор од Малта, Јохан Нордстром додаде дека тие се неверојатно горди што се избрани од групацијата JVH, која е бренд кој има 60-годишно наследство во однос на холандскиот пазар на игри. Јохан рече дека со нетрпение очекуваат да постигнат неверојатен успех преку блиско партнерство со JVH групацијата, особено кога сè ќе стане регулирано.

За JVH

Со речиси 60-годишно искуство, а исто така и удел на пазарот од 30% JVH е, без никакво сомневање, лидер во Холандија. Оперира 85 казина низ целата земја. Нејзините казина имаат повеќе од 4 милиони гости годишно, што е дефинитивно многу добро за оние кои ги посетуваат, а исто така и за самиот бренд. Секоја посета може да добие ВИП искуство. Секоја година има сè повеќе гости кои ги наоѓаат Jack's Casino, Flash казина и повеќе казина со бела етикета за одлично искуство, со многу забава.

За Evolution Gaming

На овој бренд не му треба ни вовед. Многу е веројатно дека веќе сте запознаени со тоа ако имате врска со онлајн коцкање. Но, овој бренд е основан во 2014 година, во Шведска. Постигна многу успех за само 7 години и тоа е поради квалитетот на нивните игри и софтвер.

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости