Evolution Gaming станува првиот оператор во живо во Колумбија

Evolution Gaming

2020-11-06

Неверојатниот бренд Еволуција игри неодамна го објави своето фантастично портфолио на казино во живо игри во Колумбија, која има контролиран пазар за онлајн игри. Ова значи дека сега луѓето ќе имаат можност да играат игри во живо од овој бренд преку многу онлајн казина. Сепак, во моментов тоа е достапно само на Zamba.co.

Evolution Gaming станува првиот оператор во живо во Колумбија

Пристигнувањето на игрите на Evolution продолжува Колумбиски пазарот ја прави индустријата првиот оператор на казина во живо во оваа земја, кој всушност може да ги гледа неговите игри во живо.

Мислење од Родриго Анафадор

Извршниот директор на Вика Груп, Родриго Афанадор, изјави дека следејќи ги големите регулаторни реформи на пазарот за игри во оваа земја, тие сега се позиционирани да бидат лидери кога станува збор за онлајн услугите, плус искористување на нивната долгогодишна водечка позиција на пазарот на физички казино .

Во Evolution има уште едно онлајн казино кое е меѓународно и со кое тие склучиле партнерство и може да пристапи до широк опсег на најдобро решение со цел да го подобри нивниот основен пакет на онлајн производи и услуги од GAMING1. Додавањето на казино игри во живо на Evolution дефинитивно ќе се погрижи Замба да биде лидер во онлајн казиното во Колумбија.

Мислење од Јохан Нордстром

Главниот извршен директор на Малта додаде дека брендот е воодушевен што почнал да придонесува со игри во живо во Колумбија со Zamba во овој момент, што е супер возбудливо. Тие се целосно уверени дека портфолиото на игри од високата класа е совршено прилагодено за да се додаде во понудата на Zamba.

Тие дури и ја лансираа својата палета на игри во Прво лице претходно оваа година во оваа земја и им оди многу добро. Брендот е исклучително среќен што сега тие се во можност да ја лансираат својата понуда за казино во живо, па дури и да го направат тоа со повеќе оператори во наредните месеци.

Зошто е важно ова проширување

Еволуцијата секогаш се труди да се прошири што е можно повеќе, за да биде уште попозната низ целиот свет. Тоа значи дека најверојатно ќе влезе во други земји со своите игри во живо или друг тип на игри. Ова е навистина предност бидејќи онлајн казиното имаат корист само од игрите и решенијата на овој бренд.

Изборот на игрите од овој бренд е дефинитивно вистинскиот избор и ако сте во земја каде што тие сè уште не стигнале со своите нови иновации, тогаш не треба да се грижите бидејќи тие веројатно ќе се прошират во други земји следната. Ова е нешто на што се обложуваат во денешно време, да имаат повеќе играчи и повеќе приходи.

Зошто Evolution Gaming е вистинскиот избор

Секој кој е внатре во индустријата за игри знае дека овој бренд е еден од најдобрите и дефинитивно е на врвот, така што нема ништо лошо во него. Всушност, многу придонесува за индустријата со развивање на неколку игри, без разлика дали се во живо или не. Ако барате игри кои имаат висок квалитет и кои имаат висока технологија, тогаш оние на Evolution Gaming се најдобри.

Истражувањето на интернет ќе ви покаже колку е добар овој бренд и колку играчите го сакаат. Плус, има многу партнерства со многу брендови кои се исто така познати ширум светот. Ова само го прави уште подобро и препознатливо.

Најнови вести

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК
2022-09-05

Езуги ја добива посакуваната лиценца за казино во живо во ОК

Новости