Evolution Live Monopoly Big Baller

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Evolution Gaming, најголемиот агрегатор на содржини во живо, секогаш се обидува да ја подобри својата колекција на шоу игри во живо. Најновиот додаток е Live Monopoly Big Baller, објавен во август 2022 година. Како и Monopoly Live, ова ново додавање се центрира околу машината за цртање топки, каде што топките постојано излегуваат надвор, а играчите ги редат броевите на картичката за бинго. Затоа, продолжете да читате за да знаете за што е оваа игра во живо во казино.

Evolution Live Monopoly Big Baller

Што е Live Monopoly Big Baller?

Оние кои играле Monopoly Live со истиот програмер не би требало да имаат никакви проблеми да ја играат оваа нова игра. За зелените раце, Live Monopoly Big Baller by Evolution е игра во стил на бинго каде што се извлекуваат топчиња од машината и играчите ги совпаѓаат броевите на линиите на картичките. Како што се очекуваше, играчите добиваат поголеми исплати ако одговараат на повеќе линии.

Според главниот директор за производи на Evolution Gaming, Тод Хаушалтер, Monopoly Big Baller е насочена кон љубителите на бинго и игри во стил на лотарија. Хаушалтер рече дека играта визуелно и тематски се разликува од оригиналниот наслов, а играчите ќе добијат повеќе ролни за време на одличниот бонус круг.

„MONOPOLY е толку мега бренд и основната премиса на друштвената игра е толку добро разбрана и сакана низ целиот свет. MONOPOLY Big Baller ја спакува целата вредност на брендот во ново онлајн шоу за игри во живо кое сигурно ќе им се допадне не само на MONOPOLY и љубителите на бинго, но и до нова и многу поширока публика“ Додаде официјалниот претставник.

Имајте предвид дека играчите на Monopoly Big Baller можат да ги активираат бонусните кругови со усогласување на топките во три и пет реда. Но, во оригиналниот наслов, добивате помеѓу два и четири реда.

Како да се игра Monopoly Big Baller

Играње Monopoly Big Baller кај најдобрите казино сајтови во живо е релативно јасна. Прво, посетете го лобито на казиното и изберете го насловот на оваа игра. Откако ќе ја вклучите играта, ставете облог за време на прозорецот од 12 секунди. Ограничувањето на облогот е од 0,10 до 1.000 монети. Играчите можат да изберат една од четирите бинго картички и да одлучат дали да играат бонус картички.

По затворањето на рундата за обложување, Мистер Монополи ќе ја стави машината за цртање топки во движење, избирајќи по случаен избор 20 топки од 60-те обоени топки. Ќе забележите црвена дамка на картичката за бинго ако извлечената топка се совпаѓа со бројот на картичката. Откако ќе заврши изборот на 20 топки, играчите добиваат исплата во зависност од победничките линии на картичката. Запомнете, исплатите може да доаѓаат со активен мултипликатор.

Исто така, од клучно значење е да се направи разлика помеѓу картичките „Слободен простор“ и „Шанса“. Г-дин Монопол може по случаен избор да додава слободни места на картичките со првиот. Овие празни места делуваат како нацртани цифри, зголемувајќи ги шансите да се погоди победничката линија, бидејќи на играчите им требаат помалку физички карти за тоа. Во однос на Шанс картичките, сигурно сте дека ќе постигнете мултипликатор, иако г-дин Монопол може подоцна да додаде слободни места.

Монополските множители на Big Baller

Мултипликаторите се навистина главните атракции на основната игра. На почетокот на секој круг, одредени броеви на вашата картичка за шанси може да имаат случаен множител. Се разбира, овие множители можат да влијаат на исплатите, давајќи им на играчите некои значителни победи.

Подолу се множителите што може да се доделат на вашата картичка:

  • Стандардни множители: множител од 10x или 20x се доделува на вашата исплата ако победничката линија има топка што ги носи овие множители.
  • Линиски множители: Понекогаш, победничката линија може по случаен избор да добие множители на 20x или 50x. Ова автоматски влијае на исплатата.
  • Универзални множители: Сите добивки на картичката за бинго може да добијат множител 3x или 5x. Интересно, овие множители можат да влијаат и на линиските и стандардните множители.

Бонус игри на Монополот Биг Балер

Како и другите казино игри во живо од Evolution, максималната исплата во Monopoly Big Baller се центрира околу бонусните рунди. Играчите мора да се обложат на три или пет ролни за да учествуваат во бонусниот круг. Бонус игрите ќе започнат ако се извлечат три броеви за местото „три ролни“ или пет цифри за позицијата „пет ролни“. Запомнете дека ова е откако ќе ги нацртате сите топчиња со 20 броеви.

Во меѓувреме, бонусните рунди користат две коцки. Ако се извлечат сите броеви за облогот со три ролни, г-дин Монополи ќе ги фрли коцките три пати. Од друга страна, коцките ќе се фрлат пет пати откако ќе се извлечат сите броеви за петтото место.

Сега работите ќе станат уште повозбудливи на „Монополскиот одбор“. Ќе добиете подобрена исплата ако топката застане на квадрат со множител, а множителите може да се зголемат до над 100x. Но, ако коцките застанат на плоштадите Данок или Супер данок, вашата исплата се намалува за 10% или 20%.

Можете исто така да го испратите г-дин Монополи во затвор ако коцките престанат да се тркалаат на плоштадот „Оди во затвор“. Слетувањето на плоштадите на „Заедницата на градите на среќа“ може да наплати надомест или да додели награда. Значи, сè на сè, карактеристиките на Bonus Round се меч со две острици.

Монополски исплати на Big Baller, RTP и коефициенти

Bet TypePayout RatioWinnings (based on a £5 bet)
Free Space Card2-39:1 per line£10-£195 per line
Chance CardUp to 199:1 per lineUp to £995 per line
3 RollsBonus GameN/A
5 RollsBonus GameN/A

Дали има совети за бинго за монопол?

За жал, ниту една стратегија не може да ја намали предноста во Live Monopoly Big Baller и другите онлајн казино игри во живо освен блек џек и покер. Сите броеви што се користат во играта, вклучувајќи ги трите и петте ролни, се избираат со помош на системот за генерирање на случаен број (RNG), што значи дека сите броеви на машината имаат еднакви шанси да се појават на картичките.

Сепак, избирањето на картичките за слободен простор може да ги намали броевите што ви се потребни за да ја завршите победничката линија, а играњето на сите карти може да ги зголеми вашите шанси за комплетирање на линијата за добитна бинго-картичка. Имајте на ум дека оваа стратегија бара поголем фонд за да се постигне нешто значајно. На крајот на краиштата, секогаш е најдобро да играте Monopoly Big Baller за забава и да користите субсидирам.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Што е Monopoly Big Baller од Evolution Gaming?

Monopoly Big Baller е казино-игра во живо развиена од Evolution Gaming, која ги комбинира елементите на класичната игра на табла Monopoly со механизам за цртање топки во стилот на бинго, нудејќи уникатно и интерактивно искуство за играње.

Како се игра Monopoly Big Baller?

Во Monopoly Big Baller, играчите се обложуваат на броеви што се појавуваат на топчиња извлечени во живо. Играта, исто така, вклучува функција на таблата Монопол, каде што г-дин Монопол се движи низ таблата, предизвикувајќи бонуси и множители врз основа на имотот на кој слета.

Кои се некои совети за бинго за монопол?

За да ја подобрите вашата игра во Monopoly Big Baller:

  • Изберете картички за слободен простор за да ги намалите броевите што ви се потребни за да завршите победничка линија.
  • Распоредете ги вашите облози на различни броеви за подобра покриеност.
  • Обрнете внимание на бонусите од таблата на Монопол и соодветно распоредете ги вашите облози.
  • Ефективно управувајте со вашата банка и играјте одговорно.

Можете ли да освоите вистински пари во Monopoly Big Baller?

Да, можете да освоите вистински пари во Monopoly Big Baller со ставање успешни облози на броеви и потенцијално заработувајќи бонуси од функцијата Monopoly табла.

Дали е достапен Monopoly Big Baller на мобилни уреди?

Monopoly Big Baller е оптимизиран за мобилни уреди, овозможувајќи им на играчите да уживаат во играта на паметни телефони и таблети со истото интерактивно искуство како на десктоп компјутерите.

Што го прави Monopoly Big Baller различен од традиционалниот монопол?

Monopoly Big Baller се разликува од традиционалниот Monopoly во механиката на игра. Комбинира цртање со топка во живо со елементите на игра на табла Monopoly, создавајќи уникатно искуство во живо во казино кое се разликува од форматот на тргување со имот на играта на табла.

Дали има некои посебни карактеристики во Monopoly Big Baller?

Monopoly Big Baller вклучува посебни карактеристики како бонус круг на таблата Monopoly. Мистер Монополи се движи низ таблата за да собира награди, множители и други бонуси, додавајќи дополнителен слој на возбуда во играта.