Топ 10 Golden Wealth Baccarat Казино Во Живо

Оние кои редовно уживаат во живо во живо, можеби веќе се запознаени со резултатите на Evolution. Овој развивач е познат по иновативните карактеристики на играта што ги бараат казина во живо. Тие го објавија Golden Wealth Baccarat во 2021 година. Дели неколку сличности во дизајнот со Lightning Baccarat.

Главната разлика е во тоа што првото се продава како помалку нестабилно, со поголема фреквенција на добивки од мултипликаторот. Дополнително, очекувањата се дека играчите ќе можат да извлечат барем една помножена карта во текот на секое коло. Конечно, постои украсена златна шема на бои чија цел е да ја евоцира културата на источна Азија во однос на естетиката.

Како да се игра Evolution Live Golden Wealth Baccarat
Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Како да се игра Evolution Live Golden Wealth Baccarat

Како да се игра Evolution Live Golden Wealth Baccarat

Кога играчите првпат пристапуваат до играта во a казино во живо, тие може да забележат дека интерфејсот е концизен и интуитивен. Тие ќе бидат пречекани со дисплеј на кој е претставен дилерот во живо. За време на секој круг, има пет случајно генерирани „Златни картички“ кои содржат множители. Ако корисниците бараат дополнително потопување, постои опција за проширена реалност. Достапно е пошироко обложување благодарение на неколку странични можности за обложување.

Понекогаш играчите не се заинтересирани за коцкање со дилер во живо. Ако е така, наместо тоа, тие можат да се одлучат за варијанта што користи приказ во прво лице базиран на RNG. Можни се огромни победи благодарение на фактот што мултипликаторите се спојуваат еден со друг. Кога играчите сакаат да го гледаат нивниот напредок, можат да кликнат на картичката за да ја видат статистиката за обложување во живо.

Правила на играта

За секој игра во живо, постојат важни правила што треба да се следат. Golden Wealth Baccarat ги следи истите правила како и другите игри од овој тип. Главната цел на играчот е да предвиди кој куп карти ќе има резултат најблиску до девет.

Трите главни облози се:

  • Банкар
  • Играч
  • Вратоврска

Последново се случува кога двата купа имаат ист резултат.

Кога ќе започне кругот, на секоја страна ќе и бидат дадени по две карти. Картите 10 или повисоки имаат вредност од 0. Во меѓувреме, сите картички под девет ја задржуваат својата првобитна вредност. Кога конечниот резултат ќе биде двоцифрен број, ќе се брои само последната цифра. Природни победи се случуваат ако еден од куповите има осум или девет. Сепак, банкарот ќе победи целосно ако веќе има една од овие картички.

Сите облози бараат надомест од 20% за да се овозможат потенцијално значајни множители победи. Во суштина тоа значи дека Златното богатство Бакара може да функционира без намалени шанси. Во исто време, процентот на враќање на играчот (RTP) останува релативно силен. Понатаму, бидејќи шансите за оваа игра се исти како и другите живо бакара титули, играчот не мора да ја менува својата стандардна тактика.

Треба да се напомене дека облозите за банкарот и играчот може да достигнат импресивни 512x. Ова е затоа што множителите за Златните картички ќе се собираат. Како и кај повеќето маси на бакара во живо, има провизија од 5% за сите облози на банкари.

Како да се игра Evolution Live Golden Wealth Baccarat

Најнови вести

Играње златно богатство Baccarat | Совети за почетници
2023-09-08

Играње златно богатство Baccarat | Совети за почетници

Golden Wealth Baccarat од Evolution Gaming брзо стана омилен меѓу ентузијастите на онлајн казино во живо. Оваа игра додава луксузен пресврт на класичниот бакара, комбинирајќи ја традиционалната игра со возбудливи нови функции. Идеален и за искусни играчи и за почетници, Golden Wealth Baccarat нуди уникатно искуство со игри. Ајде да истражиме што ја издвојува оваа игра и како почетниците можат да се движат и да уживаат во своето патување во светот на Golden Wealth Baccarat.