Топ 10 Lightning Dice Казино Во Живо

Еволуција игри е водечки казино во живо давател на игри, редовно воведувајќи некои од најиновативните игри што се играат преку пренос во живо, десктоп и мобилни уреди. една таква иновација од Еволуција игри е Live Lightning Dice.

Lighting Dice има уникатен механичар за тркалање коцки со додадени бонуси за множење на секое фрлање што може да резултира со исплата од дури 1000 пати повеќе од облогот. Играта е поставена во студио изградено ад хок. Казиното е темно, жолта и црна се главните бои. Домаќинот е духовит, смешен и интелигентен со мисија да им обезбеди на играчите најдобро искуство за играње во живо.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Како да се игра играта

Како да се игра играта

Играњето Lightning Dice е прилично едноставно. Играта ги следи истите правила како оние на класичните игри за обложување на коцки со дополнителен пресврт: силата и моќта на осветлувањето. Во оваа игра, обложувачите се обложуваат на исходот од тркалање од три коцки.

Правила за молњски коцки

Ова значи дека тие се обложуваат на тоа дали резултатот ќе биде од 3 до 18. Секој исход има мултипликатор и тоа е износот што ќе го добиете ако се обложите правилно. Мултипликаторите се движат од x5 до x150 и се одредуваат според шансите за резултатот.

Како да се игра играта
Како функционираат коцките од молња?

Како функционираат коцките од молња?

Во играта Lighting Dice, камерата се движи до местото каде што е потребен фокус. Поголемиот дел од времето, гејмерите ќе имаат целосен поглед на структурата слична на лавиринтот, домаќинот и рачката.

За да започнете со играње, од гејмерите се бара да се обложуваат на број; сите облози може да се стават на броевите на дното на екранот. Домаќинот потоа ќе помести три коцки на врвот на лавиринтот и ќе ја повлече рачката. Коцките се движат низ куполата и ги откриваат победничките броеви.

Гејмерите можат да ставаат облози од 0,20 долари, а до 2.000 долари. Lighting Dice е едноставна и брза игра која ги носи обложувачите на работ со секој круг од играта.

Како функционираат коцките од молња?
Стратегија за игри во казино во живо

Стратегија за игри во казино во живо

Вредните облози се на броевите од 8 до 13. Сите овие бројки може да подлежат на множител до x50. Нивната основна исплата се движи од 5x до 7x што значи дека играчите сè уште можат да добијат добра исплата ако се постигнат овие вкупни суми.

Овие вредности се оние кои често се појавуваат. Теоретски, играчот треба правилно да се обложи со еден од броевите на секои 7 рунди на играта за да биде парен - под претпоставка дека се обложува на еден број. Сепак, исплатата ќе биде многу мала - некој ја игра својата банкрола неколку пати, давајќи подолга сесија за играње.

Играчот кој бара поголеми победи може да стави дополнителни мали облози на броевите 3 или 18, бидејќи на нив може да се примени множител од 1000x.

Стратегија за игри во казино во живо

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Кога е измислена молскавична коцка?

Live Lighting Dice е наслов на Evolution Gaming објавен на 13 јуни 2019 година. Играта беше објавена неколку недели по играта со коцки Super Sic BO која помага во зголемената популарност на класичните игри со коцки.

Кои се шансите за осветлување на коцки?

Шансите за осветлување на коцки се како што следува:

 • Збир од 3 = 0,5%
 • Збир од 4 = 1,4%
 • Збир од 5 = 2,8%
 • Збир од 6 = 4,6%
 • Збир од 7 = 7,0%
 • Збир од 8 = 9,7%
 • Збир од 9 = 11,6%
 • Збир од 10 = 12,5%
 • Збир од 11 = 12,5%
 • Збир од 12 = 11,6%
 • Збир од 13 = 9,7%
 • Збир од 14 = 7,0%
 • Збир од 15 = 4,6%
 • Збир од 16 = 2,8%
 • Збир од 17 = 1,4%
 • Збир од 18 = 0,5%

Од овие податоци, јасно е дека 3 и 18 имаат најниски коефициенти од само 0,5%, што е причина за високата исплата од x150. Да не заборавиме на Молња за 1000x удари на 3 или 18.

Кои се правилата за молњски коцки?

Lightning Dice е игра каде што три коцки се фрлаат во проѕирна „Молња кула“ од страна на презентерот на играта. Пред да се спуштат коцките, случајните множители, до 1000x, се доделуваат на одредени места за обложување во „Молња круг“. Играчите се обложуваат на вкупно три коцки, кои се движат од 3 до 18. Ако вкупниот број на коцки се совпаѓа со вашиот облог и бил погоден од гром во рундата на Молња, вие добивате повеќекратна исплата.

Како се игра демото на Lightning Dice?

За да играте демо на Lightning Dice, треба да посетите онлајн казино во живо кое нуди демо верзии на нивните игри. Одете до играта Lightning Dice и изберете „Demo“ или „Play for Fun“. Овој режим работи со виртуелна валута, овозможувајќи ви да ги научите правилата на играта и стратегиите за обложување без да ризикувате вистински пари.

Која е најдобрата залог на Lightning Dice?

Најдобриот залог на Lightning Dice зависи од вашата толеранција на ризик. Пониските збирки (3 и 18) нудат повисоки исплати, но се со помала веројатност да се случат. Вкупните износи од среден опсег, како 10 или 11, се почести, но нудат помали исплати. Сепак, вистинската возбуда доаѓа од случајно доделените множители на Lightning кои можат значително да ги зголемат исплатите, па затоа обрнете внимание на тие Lightning Rounds.