Lightning Roulette

September 9, 2022

Молња рулет стратегија? Освојте 500x џекпот или одете дома!

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Lightning Roulette е првата револуционерна рулет игра од Evolution Gaming. Денес, таа останува една од најдобрите казино игри во живо досега. Не е ни чудо што играта има освоено повеќе признанија, вклучително и иновација на производот за 2018 година на Глобалните награди за игри.

Молња рулет стратегија? Освојте 500x џекпот или одете дома!

Ова забавно шоу за игри во живо е визуелно зачудувачки и комбинира високи RNG исплати со множители на Lucky Number до 500x. Значи, оваа страница разговара за тоа како да се игра во живо казино Lightning Roulette и да се освои џекпотот од 500x.

Молња Рулет Табела и правила

Пред да ги научите стратегиите за рулет со молња, од суштинско значење е да знаете како се реновира ова класична игра во казино во живо работи. Како што се очекуваше, ја има истата игра како стандардниот рулет. Исто така, Lightning Roulette го користи европското тркало погодно за играчите со 36 нумерирани џебови и зелен единечен џеб со нула. Значи, ако сте обичен играч на рулет, нема ништо сложено во тоа. 

Гејмерите започнуваат со избирање облог на масата. Играчите можат да ги стават сите стандардни облози во рулет, вклучувајќи:

  • Црвено/црно
  • Непарни/пари
  • Високо/бавно
  • Десетина
  • Колона
  • Улица
  • Линија
  • Катче
  • Подели
  • Право-нагоре

Сепак, парите лежат во директни облози, кои имаат исплата од 19-1.999:1, во зависност од типот на облогот. За оние кои не знаат, директниот облог е едноставно обложување на еден број да се појави.

Откако ќе ставите директен облог, ќе добиете кој било од петте Среќни Молња Броеви. Директната победа може да има множителски вредности од 50x, 100x, 200x, 300x, 400x или 500x. Ако директно облогот победи без множител, исплатата е 29:1, пониска од 35:1 на стандардните рулет тркала. 

Молња рулет онлајн RTP / Куќа Еџ

Во овој момент, мора да се прашувате за теоретската стапка на враќање на рулетот Молња. На крајот на краиштата, ова може да ги одреди вашите часовни загуби, па оттука и големината на вашата банка. Еве ги лошите вести; оваа наградувана игра има 97,10% RTP, нешто пониско од 97,30% на европското тркало. Се разбира, тоа е многу полошо од 98,65% на француското тркало.

Но, наопаку, стапката на RTP во индустријата на која било онлајн казино игра е 96%. Покрај тоа, Evolution им дава шанса на играчите да освојат неверојатен множител од 500x со Среќни броеви. Дополнително, исплатата за облозите во рулет останува слична на онаа што играчите ја добиваат на европската лента со тркала, исплатата 29:1 на директните облози. Сепак, тоа се очекува!

Молња рулет стратегии и совети

Друго прашање е дали постои стратегија на Lightning Roulette за експлоатација. Па, има неколку, иако ниту еден не гарантира 100% успех. Подолу е краток преглед:

Изберете директни облози

Да, ова може да звучи глупо. Сепак, држете се до оваа страна залог додека играње Молња рулет кај живи казино сајтови. Секогаш запомнете дека множителите на Среќен број се подобни само за броеви од 0-36. На пример, играчот може да обложи 10 долари и да освои огромни 5.000 долари со максимална вредност на мултипликаторот. Значи, да се биде амбициозен се исплати во оваа рулет игра!

Облози со парни броеви секој ден

Шансите да се добие директен облог на типично тркало на рулет се околу 2,70%. Само кажете дека овој облог не е за оние со слабо срце. Така, наместо да ги лепите вратовите на даската за сечкање за овој страничен облог, одете со парни облози како што се коефициенти/пари, високи/ниски и црвено/црни. Овие облози имаат неверојатни 48,6% од создавањето на победа. И сите знаете дека коцкањето е победа, нели?

Секогаш имајте субсидирам

Управувањето со банкроти е сè во коцкањето, без разлика дали се игра рулет во онлајн казино или на копно место. Затоа, обложувајте се со пари што можете да си дозволите да ги изгубите и без кои живеете. Запомнете дека губитните сесии се повеќе од победи во коцкањето. Поради оваа причина, носете сума што нема да ви се залажува откако ќе ја изгубите. И што е најважно, поставете ограничување за стоп-загуба на вашиот целокупен субсидирам. 

Размислете за користење на системи за обложување рулет

Откако ќе поставите субсидирам, истражете ги најдобрите системи за обложување рулет за експлоатација. Иако овие системи не мора да гарантираат успех, тие обезбедуваат гејмерите да играат во рамките на нивните буџети и да добијат пристојна сума на добар ден. Играчите на рулет со високи ролери треба да го користат системот Martingale, кој налага играчите да ги удвојат облозите по загубата. Но, оние со слаб буџет треба да се држат до системите како Фибоначи и Пароли, каде што играчите ја зголемуваат единицата само откако ќе забележат победа. 

Обложување со бонуси во казино

Друга стратегија за рулет во живо е обложување со бонуси. Речиси сите врвни казина во живо Понудете им шанса на новите и лојални играчи да ја играат библиотеката со игри со бесплатни кредити. На пример, казиното во живо може да даде поврат на готовина од 50% до 50 долари за неделни загуби. Ова значи дека играчите што ги исполнуваат условите ќе освојат 25 долари откако ќе изгубат 50 долари во текот на неделата. Тоа би требало да биде доволно за да ве турне низ неколку рулет во живо. Разговор за бесплатни!

Не заборавајте да играте XXXtreme Lightning Roulette!

Би било неправедно да се затвори оваа страница без да се спомене ново објавениот XXXtreme Lightning Roulette од Evolution. Па што има ново? Како што сугерира името, XXXtreme Lightning Roulette е подобрена верзија на Lightning Roulette. Играта со рулет воведува сосема нови функции како што се двојни удари и множители на осветлување со синџир. Како резултат на тоа, плаќачите можат да добијат мултипликатори до 2.000x. 

Еве како функционира; по активирањето на еден од петте молња броеви, броевите ќе бидат погодени од гром. Потоа, ефектот на Chain Lighting може да ги зголеми множителите од пет на десет. Интересно е што заканата од гром може да носи Double Strikes, кои можат да ги удвојат множителите до 2.000x. Тоа не добива никаква награда, нели?

Подолу е она што Тод Хаушалтер, главен директор за производи на Evolution, имаше да каже за објавувањето:

„XXXtreme Lightning Roulette ја носи забавата и неизвесноста на нови нивоа во прекрасна црна, црвена и златна студиска средина која буквално свети во исчекување на драматичната гејмерска акција што го чека секој играч“

About the author
Nathan Williams
Nathan Williams

Натан „КивиКинг“ Вилијамс внесува допир на шмек на киви во глобалната казино арена во живо. Помешајќи го неговиот аналитички ум со заразната страст за играта, тој создава содржина што води, информира и забавува.

Send email
More posts by Nathan Williams

Најнови вести

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање
2023-11-02

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање

Вести