Evolution Gaming

September 13, 2022

Live Casino Evolution Gaming Library продолжува да се проширува во 2022 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Секој играч во казина со дилер во живо знае нешто или две за Evolution Gaming. Ова е најуспешниот агрегатор на содржини во казино во живо со бројни игри со карти и емисии на игри што се стримуваат во HD од неговите 11 најсовремени студија.

Live Casino Evolution Gaming Library продолжува да се проширува во 2022 година

Настрана од тој вовед, Evolution Gaming го откри својот патоказ за производи за 2022 година претходно во годината. Возбудливи производи како Bac Bo, Crazy Coin Flip и XXXtreame Roulette беа во нафтоводот. Значи, има во живо казино Evolution Gaming го исполни своето ветување? Оваа статија дознава!

Изданија на Студиото Еволуција

Пред да нурнете подлабоко, важно е да го повторите тоа казино софтверски брендови како што се NetEnt, Ezugi, Red Tiger и Big Time Gaming работат под брендот Evolution. Значи, очекувајте да најдете неколку од нив вклучени во оваа листа. 

Бак Бо

Објавена во јануари, Bac Bo е игра со коцки што го позајмува духот на Baccarat. Според Тод Хаушалтер, главен директор за производи во Evolution, оваа игра е уникатен спој на Sic Bo и Baccarat, давајќи им на играчите сосема нова димензија на игри. Како стандарден Бакара, играчи во најдобрите казина во живо обложувајте се на позициите Банкар или Играч. Но, разликата е во тоа што играта користи коцки наместо карти. Значи, не е ништо сложено!

Ultimate Sic Bo

Ако Bac Bo не ви го гасне апетитот Sic Bo, пуштете нешто почисто во форма на Ultimate Sic Bo од Ezugi. Објавена во април, оваа сосема нова варијација Sic Bo е за предвидување на исходот од трите тресења на коцки. За да ја направи играта повозбудлива за играње, Езуги воведува случајни множители до 1.000 пати повеќе од влогот. Но, пристапете претпазливо бидејќи RTP варира помеѓу 95,02% и 97,22%, во зависност од казиното во живо. 

Супер Андар Бахар

Набргу до април 2022 година, Evolution остана доследна на своите зборови со лансирањето на Super Andar Bahar. Тоа е класична индиска игра со карти слична на Андар Бахар од Езуги. Но, оваа возбудлива верзија додава супер-привлечни странични облози кои можат да ги помножат добивките на играчите до 4.000 пати од почетниот влог. Во оваа игра, играчите предвидуваат дали страната Андар или Бахар ќе имаат најголема вредност на картата. Генерално, го задржува традиционалниот аспект на Андар Бахар, иако со забавен пресврт на странични облози. 

XXXTreme Молња рулет

Еден месец подоцна, Evolution го објави големото лансирање на XXXTreme Lightning Roulette. Оваа игра е понестабилна од оригиналниот Lightning Roulette, што значи дека играчите треба да очекуваат помалку победи. Но, играта го прави теренот со елементот RNG со висока исплата што може да ги зголеми множителите до 2.000x. Запомнете дека оригиналната верзија содржи множители на Lucky Number од 50x до 500x. Значи, очигледно е дека оваа игра Baccarat е за „амбициозните“ во казиното. 

Златен бар рулет

Gold Bar Roulette е ново дополнување на постојано проширувачката колекција на рулет во живо на Evolution. Оваа игра не е ваша типична игра со рулет. За разлика од Lightning Roulette, каде што вредностите на мултипликаторот генерираат случајно користејќи го софтверот RNG, рулетот Gold Bar им овозможува на играчите да ги изберат среќните броеви. Ова им дава на играчите поголема контрола врз играта, зголемувајќи ја забавата и можностите за победа. Уште подобро, гејмерите можат да ги освојат златните шипки 88x во директни облози. 

Лудиот превртување на паричка

Чекањето конечно заврши за љубителите на слотот. Иако Evolution претходно ја тестираше оваа функција со Gonzo's Quest Treasure Hunt, Crazy Coin Flip ветува подиректен пристап на слот во стилското студио во живо. Играчите собираат три симболи за растурање во оваа единствена игра за да ја активираат верзијата во живо. Играта во живо го содржи бонус кругот Coin Flip, каде што домаќинот ќе генерира множители со само превртување на паричка. Значи, дали можете правилно да ја предвидите победничката страна на паричката?

Ѕирнете Бакара

Играчите на Бакара не можат да се заситат, а? Еволуцијата работи деноноќно за да ги задоволи вашите желби за Baccarat. Оваа игра ја одржува класичната игра на Baccarat додека ја воведува сосема новата функција „ѕиркање“. Еве како тоа функционира; поставете облог, а крупието ќе подели две карти свртени надолу на позициите Банкар и Играч. Потоа, дилерот ќе открие најмногу четири карти за „ѕиркање“. Ако картичката е корисна, играчите можат да го тројно или удвојат својот облог.

Монопол Биг Балер

Во 2019 година, Evolution го лансираше исклучително успешното шоу за игри во стил на Бинго, Monopoly Live. Компанијата треба да ја зголеми таа возбуда во август 2022 година со Monopoly Big Baller. Ова сосема ново шоу за игри го користи истиот распоред како Monopoly Live. Но, главната разлика е во тоа што секој имот има мултипликатор во последното издание. Играта содржи повеќекратни множители со бонус круг каде што Mr. Monopoly ќе ви собира множители на 3D таблата. 

Повеќе за да дојде!

Играчите во Казина во живо на Evolution Gaming треба да очекуваат задоволство ако трендот продолжи. Покрај опциите наведени погоре, внимавајте на Teen Patti, FPG Deal или No Deal, Video Blackjack од Ezugi и EZ Dialer Roulette од Ezugi. И секогаш играјте во најдобрите казина во живо за забавно, безбедно и транспарентно искуство.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Какви нови типови на бонуси треба да очекуваме во онлајн казина во живо во 2024 година
2024-01-10

Какви нови типови на бонуси треба да очекуваме во онлајн казина во живо во 2024 година

Вести