Топ 10 Live Casino Hold'em Jumbo 7 Казино Во Живо

Поддржано од Еволуција игри, Казино во живо Jumbo 7 е уште еден додаток на долгата листа на игри на познатиот развивач на игри. Во оваа верзија на игра , играчите се натпреваруваат против дилерот. Нема ограничување на бројот на играчи кои можат да се приклучат на игра. По објавувањето, развивачот објави дека играта ќе биде дел од Џамбо 7 Џекпот. Џекпотот се смета за најголемата џекпот награда досега за игра на маса во живо.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Како да играте Live Casino Hold'em Jumbo 7

Како да играте Live Casino Hold'em Jumbo 7

Live Casino Hold'em Jumbo 7 се игра како и секоја друга варијанта на Држете ги пронајдени во сите големи онлајн казина. Играта ги следи сите основни правила на Hold'em. На дилерот му требаат пар 4 или подобри за да се квалификува. Играчите треба да изградат покер рака која е подобра од раката на дилерот користејќи ги нивните двојни ливчиња и три заеднички карти.

Правила во живо Казино Холдем Џамбо 7

Правилата на Casino Hold'em Jumbo 7 остануваат исти бидејќи играчите се противат на дилерот и се обидуваат да изградат подобра покер рака со пет карти од дилерот. Во играта се делат пет заеднички карти. Првите три заеднички карти се нарекуваат флоп. Играчите можат слободно да користат која било од овие карти за да направат покер рака која ќе го победи дилерот.

Врвот и реката се двете други заеднички карти кои се делат во следните две рунди на обложување. Играчите можат слободно да ги користат заедничките карти како што сакаат за да дојдат до победничка рака за покер. Згора на тоа, играчите имаат избор воопшто да не ги користат своите дупки.

Како да играте Live Casino Hold'em Jumbo 7
Како функционира Live Casino Hold'em Jumbo 7?

Како функционира Live Casino Hold'em Jumbo 7?

Сите контроли се наоѓаат во горниот десен агол на екранот. Играчите можат да се приклучат на разговорот во живо, да ги менуваат поставките на екранот и да најдат помош од копчињата на овој дел. Веднаш под овој дел, износот на џекпот се прикажува со нечиј дел од него под него. Добро дизајнираното студио во живо носи амбиент на Макао директно во домот на учесникот. Одлуките за обложување се копчиња на кои може да се кликне, веднаш на дното на табелата. Играта започнува одбројување од 10 секунди кога некој ќе го притисне копчето за својата одлука за обложување.

Како функционира Live Casino Hold'em Jumbo 7?
Како да победите во Live Casino Hold'em Jumbo 7

Како да победите во Live Casino Hold'em Jumbo 7

Ако е нов во играта, првото нешто што играчот треба да знае е како да го стави својот облог за џекпот. Evolution Gaming воведе спореден облог во играта со истото име. Џамбо 7 е едно од копчињата на дното на табелата што им овозможува на играчите да ги стават своите странични облози.

Live Casino Hold'em Jumbo 7 е прогресивен џекпот кој се зголемува како што повеќе играчи се приклучуваат на играта. За да го освои џекпотот, на играчот кој се обложил за Џамбо 7 Џекпот на масата што учествува, му треба директно флеш од 7 карти за да победи. За ова, ќе им требаат нивните две дупки и сите заеднички карти.

Стратегија во живо Казино Холдем Џамбо 7

Бидејќи играта доаѓа со награда за џекпот, за играчите е примамливо да продолжат да се обложуваат за џекпот. Овде најдобрата стратегија за примена е да се игра агресивно, но за помалку раце. Играњето премногу раце ќе го намали купот на чипови на неколку чипови. Играњето помалку раце им помага на играчите подобро да стратегираат помеѓу игрите.

Како да победите во Live Casino Hold'em Jumbo 7

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Кога беше објавен Live Casino Hold'em Jumbo 7?

Live Casino Hold'em Jumbo 7 беше објавен во 2017 година.

Може ли Live Casino Hold'em Jumbo 7 да се игра за вистински пари?

Да. Играта на маса им нуди на играчите шанса да ја постигнат со најпрофитабилниот џекпот досега за игра на маса во живо.

Која е предноста на куќата за Live Casino Hold'em Jumbo 7?

Играта има куќен раб сличен на која било варијација на Hold'em во врвните казина. Повеќето казина ја одржуваат предноста на куќата на нешто под 2%.