Топ 10 Live Diamond VIP Blackjack Казино Во Живо

Играчите на онлајн казино ВИП и дилер во живо со високи ролери имаат тони опции кога станува збор за блек џек. Сепак, само неколку од тие опции се споредуваат со Live Diamond VIP Blackjack од Evolution Gaming. Пренесен од студиото на давателот во Латвија и ОК, овој наслов е рај за играчи кои бараат возбуда кои ја ценат луксузната атмосфера за игри и професионалните дилери на казино. И што друго може да се каже за производ од еден од водечките добавувачи на софтвер за казино во живо? Се разбира, не се споменува дека Diamond VIP Blackjack се емитува од повеќе агли на HD камера.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Што е Live Diamond VIP Блек Џек?

Што е Live Diamond VIP Блек Џек?

Live Diamond VIP Blackjack by Evolution е популарен наслов кој се наоѓа на најдобрите казина во живо. Со минимална граница за обложување од 1.000 долари, концептот на играта лежи токму во нејзиното име; тој е исклучиво дизајниран за ВИП толпата. Насловот игра во опкружување за игри со висока класа, обоено во златна и темноцрвена боја, и има дилер на ВИП казино во живо со само соодветни манири. Меѓутоа, во казино во живо игри на маса како блек џек, правилата остануваат исти без разлика на варијантата; играчите сè уште можат да ги удвојат нивните првични две карти, да ја поделат раката ако имаат иста вредност и да го видат крупието како црта и стои на 16 и 17 соодветно.

Што е Live Diamond VIP Блек Џек?
Како да играте ВИП Блек Џек во живо со дијаманти

Како да играте ВИП Блек Џек во живо со дијаманти

Рундата започнува со играч кој ќе заземе едно од седумте места на масата. На играчите им е дозволено да заземат повеќе места во случај да има слободни места. Откако тоа ќе се направи, тие можат да ги изберат своите лошите страни и да ги стават на главниот облог или страничниот облог. Потоа, играчите можат да изберат Deal Now за да примаат картички. За секое зафатено место, крупието ќе му подели две карти на играчот, по што од гејмерот ќе се бара да застане, да удри, да се подели или да удвои.

Додека облогот Сплит бара од играчите да имаат пар како нивните први две карти, облозите за двојно намалување, удар и застанување може да се ставаат слободно. Облозите Double Down и Split доаѓаат со дополнителен облог. Ако играчот подели пар кецови, тоа значи дека ќе добие само една дополнителна карта по рака, а нема опција за погодување.

Откако ќе истече времето за одлучување, дилерот ја открива својата карта со лицето надолу и продолжува да влече карти додека нивната рака не достигне 17 или повеќе. Туркањето на дилерот над 21 ќе резултира со победа за играчот. Во спротивно, рундата ја добива оној што е најблиску до 21. Ако играчот погоди точно 21 со нивните први две карти, ќе го добие она што е познато како блек џек победа, чија вредност е многу поголема.

Правилата на живиот дијамантски ВИП Блек Џек

Освен високите влогови поврзани со Diamond VIP Blackjack, играта ги задржа сите основи на блек џек во живо недопрена. Секоја маса собира до седум играчи, иако популарната функција Bet Behind е видливо отсутна. Ова е карактеристика што им овозможува на играчите да ставаат облози дури и ако сите седум седишта се зафатени. Но, и покрај тоа, ВИП сцената е дефинирана со ексклузивност, па давателот не ја вклучи оваа функција со добра причина.

Палуби и вредности на картички

Играта ја користеше стандардната палуба за блек џек со 52 карти. Една убава работа за играње казино игри во живо е тоа што играчите можат да видат како дилерот ги меша и дели картите. Во Live Diamond VIP Blackjack, картичките ги носат истите вредности како и стандардните блек џек картички. Вредностите се како што следува:

  • Асовите носат вредност од 1 или 11 (се зависи од ситуацијата)
  • Комбинации од 2 до 9 ја задржуваат вредноста на нивните нумерички рангови
  • Картите со лице (К, П и Ј) и 10 се вреднуваат со 10
Како да играте ВИП Блек Џек во живо со дијаманти
Во живо дијамантски ВИП Блек Џек исплати

Во живо дијамантски ВИП Блек Џек исплати

Кој не знае дека Live Diamond VIP Blackjack е синоним за големи победи? Минималната граница за обложување од 1.000 долари кажува се. Секој пар резултира со победа, а страничниот облог ги охрабрува играчите да го добијат најдобриот можен пар. Силата на исплатата варира во зависност од тоа колку блиску маршираат двете карти. Колку е поблиску натпреварот, толку поголема исплата. Обоениот пар обезбедува исплата 12:1, додека мешаниот пар може да се пофали со исплата 6:1. Ако и костумот и бојата се совпаѓаат, тоа се нарекува совршен пар и се плаќа неверојатни 25:1. Three of a Kind заработува 30:1, додека Straight и Flush плаќаат 10:1 и 5:1, соодветно.

Во однос на RTP, Live Diamond VIP Blackjack враќа 99,29% на играчите на казино во живо. Ова значи дека казината задржуваат само 0,71% од вкупните ставени облози. Оттука, тој е еден од насловите со највисоки RTP во казина во живо.

Во живо дијамантски ВИП Блек Џек исплати