Топ 10 Live Football Studio Казино Во Живо

Можеби спортски коментар со фудбалски пресврт би ја направил играта со карти повозбудлива. На љубителите на спортот ќе им биде драго да знаат дека Evolution Gaming, врвен добавувач на софтвер за казино во живо, го нуди најдоброто од двата света. Ова е очигледно во нивната игра во живо фудбалско студио, која вклучува фудбалска тема во Baccarat - една од најлесните игри со карти.

Уште повеќе, фудбалското студио во живо има дилери во живо, што му дава елемент на шоу за игри. Се протега директно од студијата во Грузија, Канада, Малта и Латвија. Еве како функционира и правилата што треба да ги имате на ум.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Што е фудбалско студио во живо

Што е фудбалско студио во живо

Live Football Studio е игра со карти која се фокусира на фудбалот. Слично е на Live Dragon Tiger, друг производ на Evolution Gaming кој е популарен во Азија. Специјално дизајниран за европски играчи, нуди неверојатен одмор од типичните маси за казино и ги привлекува оние кои сакаат разновидност во коцкањето. Сепак, секој од која било земја и навивачите на популарните фудбалски лиги како ЕПЛ ќе ја сметаат играта привлечна. Тоа е меѓу целосно лиценцирани и сертифицирани игри во казино во живо од реномирани регулаторни тела како што се Комисијата за контрола на коцкање Алдерни, UKGC и MGA.

Што е фудбалско студио во живо
Како да се игра во живо казино студио игра

Како да се игра во живо казино студио игра

Фудбалското студио во живо има едноставна структура на играта. Како што продолжуваат врвните рунди на игри со карти, дилерот во живо ја презема улогата на спортски водител, анализирајќи ги и ажурирајќи ги обложувачите за резултатите од тековниот фудбалски натпревар. Играчите можат да ги видат овие информации во долниот лев агол на нивниот екран и да се приклучат на жив разговор преку разговорот во живо. Сите информации за обложување се прикажани на горниот дел од табелата со карти.

Играта Live Studio Football содржи два тима: Дома и Гости. Статистиката на секој тим се прикажува веднаш до дилерот. Во зависност од минатите резултати, играчите можат да одлучат во кој тим да се приклучат. Додека се обложуваат, играчите можат слободно да разговараат со други за да ја направат попривлечна сесија. Дилерот не испраќа пораки, туку одговара на прашања вербално. На играчот е да ја избере претпочитаната резолуција за нивниот компјутер или телефон

Основни правила на фудбалското студио во живо

Топ страници за казино во живо со Live Football Studio обезбедува три типа на облози и тоа Дома, Гости и Нерешено. Играчите се обложуваат на тоа која карта помеѓу двете што ги дели дилерот ќе произведе поголема вредност. Средната област е за облогот Draw, што значи нерешено. На левата страна е прикажан Дома, додека десната е за облогот Гости. По потврдувањето на облозите, дилерот ги прикажува победничките карти Дома и Гости свртени нагоре и го објавува победникот откако ќе ги преврти.

Бидејќи Фудбалското студио има еднакви исплати за двата главни облози - Дома и Гости, играчите можат да го користат прогресивниот систем за обложување како стратегијата Мартингејл. Но, мора да се биде внимателен за да се избегне бркање загуби. Во овој систем, играчот го удвојува она што неодамна го изгубил и го вложува како следен облог.

На пример, ако обложувачот почнал со 5 евра на гости и изгубил, треба да се обложи со 10 евра во следната рунда. Ако пак загубат, се обложуваат уште 20 евра и така натаму. На крајот, тие може да повратат сè што е изгубено покрај нивниот првичен облог, според стратегијата на Мартингејл.

Како да се игра во живо казино студио игра
Уникатни карактеристики на Live Football Studio

Уникатни карактеристики на Live Football Studio

Фудбалското студио во живо може да се пофали враќање на процентот на играчот од 96,27%. Играчите можат да обложуваат нешто од 1 до 10.000 евра во повеќето казина со дилери во живо. Двата облози се плаќаат 1:1, но облогот Нерешено добива исплата 11:1 бидејќи се смета за најризичен облог. Покрај овие исплати, победничките облози Дома и Гости добиваат 50% од нивниот првичен влог. Облогот Нерешено ги удвојува парите на обложувачот бидејќи двата исхода се еднакви.

Вреди да се спомене дека играчите не се ограничени на еден облог по рака. Тие можат да се обложуваат на сите три опции. Во многу казина со дилери во живо, постојат специјални бонуси за добредојде за играње фудбалски студио во живо, па затоа е добра шанса да се зголеми моќта на обложување.

Уникатни карактеристики на Live Football Studio

Најнови вести

Evolution отвора уште едно казино студио во живо во Њу Џерси
2023-02-12

Evolution отвора уште едно казино студио во живо во Њу Џерси

Изгледа дека Evolution Gaming доста силно ја завршува годината. Во средината на ноември 2022 година, компанијата беше среќна да го објави дебито на уште едно најмодерно казино студио во живо во Њу Џерси. Ова е продолжение на првото студио што беше отворено во Њу Џерси во август 2018 година. Новото наменски изградено студио беше отворено на 10 ноември откако доби зелено светло од Одделот за спроведување на игри во Њу Џерси.

Играјте во живо казино фудбалско студио – водич за почетници
2022-09-29

Играјте во живо казино фудбалско студио – водич за почетници

Фудбалот е популарен спорт ширум светот, а Еволуција тоа прилично добро го знае. Во јуни 2018 година, Evolution ја лансираше играта во живо казино Фудбалско студио за Светското првенство 2018 година. Оваа игра ги потопува играчите во светот на фудбалот додека им нуди шанса да победат или загубат. Тоа е повеќе како Live Dragon Tiger, кој е насочен кон поширокиот азиски пазар.