Live Football Studio

September 29, 2022

Играјте во живо казино фудбалско студио – водич за почетници

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Фудбалот е популарен спорт ширум светот, а Еволуција тоа прилично добро го знае. Во јуни 2018 година, Evolution ја лансираше играта во живо казино Фудбалско студио за Светското првенство 2018 година. Оваа игра ги потопува играчите во светот на фудбалот додека им нуди шанса да победат или загубат. Тоа е повеќе како Live Dragon Tiger, кој е насочен кон поширокиот азиски пазар.

Играјте во живо казино фудбалско студио – водич за почетници

Значи, за оние кои се заинтересирани да научат како да играат казино игра Фудбал Студио, ова е совршено место за слетување. Ќе научите и некои врвни стратегии за користење. 

Како да играте фудбалско студио во казино во живо

На Фудбалско студио казино игра е поедноставена варијанта на Baccarat. Како Live Dragon Tiger, каде играчите се обложуваат на Dragon, Tiger или Tie, оваа игра има дигитална табла за обложување со три опции. Играчите можат да се обложуваат на Дома, Гости или Нерешено. Кога играчот се обложува на еден од облозите, таблата ќе го означи процентот на играчи кои се обложуваат на облозите. На овој начин, играчите можат да ги знаат најжешките и најстудените облози во играта. 

По ставањето облог, дилерите на казино во живо ќе извадат две карти од палубата и ќе ги доделат на позициите Дома и Гости. Овие картички се дадени свртени нагоре, така што играчите можат лесно да видат што има на спротивната страна. Откако ќе завршат со делењето на картите, играчот победува ако нивната страна има карта со највисока вредност. Ако тоа се случи, се прави сметка за исплата од 1:1. Поддржувањето на нерешено дава исплата 11:1. 

Во однос на RTP, играта нуди повеќе од индустрискиот стандард од 96,00%. Ако играчот го избере облогот Дома или Гости, теоретскиот RTP е 96,27%. Од друга страна, нерешено има стапка на поврат од 89,64%. Овие стапки на исплата се точно исти како Live Dragon Tiger. 

Карактеристики на фудбалското студио за казино во живо

Повеќето казино игри во живо од Evolution имајте странични облози за да додадете возбуда и да ја зголемите исплатата. Но, изненадувачки, Live Football Studio ја отфрла оваа традиција. Играчите можат да се обложуваат само на главните облози, а најмногу се исплатува облогот Tie. Затоа, слободно може да се каже дека оваа игра е повеќе за забава отколку за освојување значителни суми, што сепак е добра работа. 

Настрана, љубителите на фудбалот ќе добијат многу функции во играта овде. За почеток, играчите можат да разговараат со дилерот и другите играчи за фудбалот и другите функции во играта. На пример, можете да разговарате за фудбалски трансфери, распоред на лигата, резултати од натпревари итн.

Друга возбудлива карактеристика што ги надополнува ограничените опции за обложување е можноста за прегледување на резултатите од претходните натпревари и анализите. Дигиталната табла на дното на екранот ќе ги прикаже топлите и ладните тимови, помагајќи им на обложувачите да направат поинформиран избор. На пример, може да најдете дека многу играчи се обложуваат на Гости. Напротив, ова треба да ве направи посигурни со облогот Home. 

Стратегии и совети за фудбалско студио во живо

Пред да ве запознаеме со некои стратегии за фудбалско студио за казино во живо, од витално значење е да се забележи дека сè казино игри во живо се работи за шанса. Се разбира, тоа е освен опциите како блек џек и покер, за кои е потребна одредена вештина и пракса за да се победи. Но, дури и со тоа, вештините нема да гарантираат победничка серија. Запомнете дека дури и 0,10% раб на куќата е сепак доволен за да ги натера играчите да загубат на долг рок. 

Бидејќи ниедна стратегија не гарантира успех, секогаш играјте со помош на субсидирам. Практикувањето на управување со субсидирам гарантира дека нема да изгубите повеќе од првично предвиденото. На пример, одвојте 10% од вашиот месечен приход за коцкање. Потоа, продолжете да го делите буџетот на помали неделни или дневни единици. И ако е можно, не обложувајте повеќе од 5% од вкупниот износ на вашата банка во една рунда. 

Во меѓувреме, држете се до облозите со парни пари за почесто да добивате во живо казино Фудбалско студио. Обложувањето на Дома или Гости им дава на играчите речиси 50% шанси за победа или губење. Сепак, стапката на исплата 1:1 може да биде одложување за многу играчи. Затоа, размислете за облогот Нерешено 11:1, иако тоа е преамбициозно. 

Мартингејл, Фибоначи и Пароли системи

Љубителите на рулет знаат нешто или две за популарните системи за обложување рулет. Иако овие системи за обложување не гарантираат успех, играчите ги користат ширум светот за да ги намалат загубите и да практикуваат безбедно управување со банкротот. 

Најпопуларниот систем на рулет е стратегијата Мартингејл, која ги советува играчите да го удвојат својот почетен влог по поразот додека не дојде до победа. На овој начин, тие ја враќаат целата изгубена сума со еден или два облог. Но, бидејќи овој систем не е совршен за буџетски играчи, користете го системот Пароли, кој препорачува удвојување на влогот по победа. Играчите можат да започнат со само $1 и да го удвојат влогот по победата. 

Но, кој систем на рулет ќе го изберете, одете со облози кои ви даваат поголеми шанси за победа. Како што беше кажано претходно, облозите Дома и Гости се совршени за овие сценарија. И што е најважно, играјте Фудбал Студио во најдобрите казина во живо за безбедно и транспарентно искуство. Бидете фудбалски мајстор!

Најнови вести

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање
2023-11-02

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање

Вести