Топ 10 Live Genie Blackjack Казино Во Живо

Блек Џек е веројатно една од најпопуларните казино игри на маса во живо на глобално ниво. Огромното следење на Блек Џек во круговите на игри во живо инспирираше бројни варијации на игри од различни даватели на софтвер за казино во живо, секој обидувајќи се да ја разликува играта и да го освои пазарот. Сепак, живиот Genie Blackjack се издвојува како една од најуспешните варијанти, развиена од познатиот развивач на казино софтвер Evolution Gaming.

Еден од факторите кои придонесуваат за популарноста на играта во повеќето онлајн казина со дилери во живо е нејзината забавна и возбудлива игра, која ја надополнува веќе популарната блек џек игра за да ја направи посоодветна за игри во казино во живо.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Што е Live Genie Blackjack?

Што е Live Genie Blackjack?

Блек џек во живо џин е една од најпопуларните варијации во реално време блек џек, ексклузивно само за неколку од Еволуција партнери. На во живо казино игра е нешто слично на неколку други варијанти понудени од страна на најдобрите казина во живо. Сепак, главните разлики се квалитетот, опциите за обложување, ограничувањата за облози и неколку правила. На пример, минималното ограничување на облогот за играта е 5 евра, а максимум 500 евра по рака.

Благодарение на џинските светилки на секое седиште, играта се истакнува на многу начини. Дилерот во живо мора да ги трие светлата за среќа пред да се занимава, што помага играта во живо да биде повозбудлива. Играта користи осум стандардни палуби со карти и нуди три странични облози.

Што е Live Genie Blackjack?
Како да се игра во живо Genie Блек Џек

Како да се игра во живо Genie Блек Џек

Масите во живо Genie Блек Џек обично имаат седум седишта, но може да ги играат помалку играчи. Главната разлика помеѓу Live Genie Blackjack и другите варијанти е темата на која се прикажани џиновите светилки. Џиновите светилки ја стимулираат играта во живо, иако се целосно козметички и не влијаат на играта.

Покрај темата и ефектот на козметичката ламба, играта на Genie Blackjack е слична на стандардната блек џек игра. Играта со дилер во живо започнува со обложувачите кои ги ставаат своите облози на масата. Дилерот потоа дели по две карти на секој обложувач, триејќи ги грутките на играчите додека ги дава картите. Сите карти се делат од осум обични палуби со карти измешани заедно пред да започне играта.

Примарната цел на обложувачите е да постигнат вкупна вредност на картичката поблиску до 21 од живиот дилер. По добивањето на првите две карти, обложувачите можат да се одлучат да добијат по една дополнителна картичка додека не се чувствуваат удобно со нивната вкупна вредност на картичката, под услов вредноста да не надминува 21. Играчот губи автоматски кога вкупната вредност на картичката надмине 21. Ако вредноста на картичката е помала од 21, се споредува со дилерот за да се одреди победникот.

Правила во живо Џин Блек Џек

Сите картички со броеви во Live Genie Blackjack ја имаат вистинската бројна вредност, без оглед на костумот. На пример, два има вредност два, а седум има вредност седум. Картичките со лице, познати и како картички со слики, имаат вредност од десет. Тоа се картичките на Џек, кралица и крал. Асот може да има вредност од еден или единаесет, во зависност од раката на играчот. На пример, ако единаесет ја прави вкупната вредност над 21, кесот ќе се брои како еден.

Раката на дилерот мора да има една картичка откриена, а другата картичка скриена. Ако дилерот одлучи да добие дополнителни картички, додадените картички исто така ќе бидат поделени со лицето надолу. Единечната карта свртена нагоре им помага на обложувачите да донесуваат информирани одлуки дали да добијат дополнителни картички.

Странични облози

Блек Џек во живо Џин нуди три странични облози: Обложување зад, Парови и 21+3. Страничните облози, особено облогот позади, се корисни за обложувачите кои ја чекаат својата шанса да добијат место на масата Live Genie Blackjack. Овој облог им овозможува на обложувачите да се обложуваат на кој било играч кој ќе победи на следната рака.

Како да се игра во живо Genie Блек Џек
Во живо Џин Блек Џек исплати

Во живо Џин Блек Џек исплати

Една од главните причини зошто Live Genie Blackjack е неверојатно популарен во казина во живо е неговата привлечност исплати. Исплатата е 3 до 2 за слетување блек џек, стандард за повеќето блек џек казино игри во живо. Сепак, она што го прави уште подобар е стапката на RTP, која изнесува 99,29%. Со таква стапка, играчите можат многу подобро да управуваат со својата банка и да имаат големи шанси да заминат со профит.

Плаќањето за победа на рака против дилерот е 1:1. Тоа значи дека играчите добиваат еднаков износ на она што го обложиле за секоја победа против дилерот. Со други зборови, обложувачите добиваат двојно повеќе од износот што го обложиле за секоја победа. Удвојувањето и победата против дилерот во казино во живо не ја менува исплатата. Тоа само го зголемува бројот на единици по рака, што значи дека играчите добиваат повеќе единици истовремено.

Како што споменавме порано, Genie Blackjack Live by Evolution нуди и неколку странични облози. Различните странични облози имаат различни исплати.

Во живо Џин Блек Џек исплати