Објаснети се извонредните шанси за рулет и исплати

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Добредојдовте во волшебното царство на Immersive Roulette. Во овој напис, ќе ве однесеме на патување низ облозите на Имерзивниот рулет, вклучувајќи ги шансите, исплатите и пресметките. Без разлика дали сте нови во играта или сакате да го подобрите вашето разбирање, ние ве покриваме. Подгответе се да се впуштите во возбудлива авантура додека ги истражуваме различните достапни опции за обложување и како тие можат да доведат до неверојатни победи. Ајде да се нурнеме!

Објаснети се извонредните шанси за рулет и исплати

Облози во живо казино за извонреден рулет

Следниве се главните облози достапни во Во живо извонреден рулет.

Стрејт-ап облог

 • Ставате облог на еден број.
 • Пример: Обложување на број 17.

Сплит облог

 • Ставате облог на два соседни броја.
 • Пример: Обложување на линијата помеѓу 14 и 17.

Уличен облог

 • Ставате облог на ред од три броја.
 • Пример: Обложување на линијата на дното на броевите 28, 29 и 30.

Агол залог

 • Ставате облог на квадрат од четири броеви.
 • Пример: Обложување на пресекот од 19, 20, 22 и 23.

Линија залог

 • Ставате облог на два соседни редови, опфаќајќи вкупно шест броја.
 • Пример: Обложување на линијата на крајот од броевите 4, 5, 6, 7, 8 и 9.

Колона облог

 • Ставате облог на една од трите вертикални колони со броеви.
 • Пример: Обложување на колоната што ги содржи броевите 2, 5, 8, 11, 14, 17, 20, 23, 26, 29, 32 и 35.

Десетина облог

 • Ставате облог на една од трите групи од дванаесет броеви: 1-12, 13-24 или 25-36.
 • Пример: Обложување на броевите 1-12.

Парен/непарен облог

 • Се обложувате дали добитниот број ќе биде парен или непарен.
 • Пример: Обложување на непарни броеви.

Црвено/Црно облог

 • Се обложувате дали добитниот број ќе биде црвен или црн.
 • Пример: Обложување на црвени броеви.

Низок/висок облог

 • Се обложувате дали добитниот број ќе биде низок (1-18) или висок (19-36).
 • Пример: Обложување на мали бројки.

Истражување на шансите и исплатите во извонреден рулет

Live Immersive Roulette нуди низа опции за обложување, секоја со свои шанси за победа. Ајде да ги истражиме различните опции за обложување и нивните соодветни шанси.

Директен облог

Шансите да добиете директен облог во Immersive Roulette се 35 спрема 1. Ако вашиот избран број достигне, ќе добиете исплата од 35 пати повеќе од вашиот првичен облог.

Сплит облог

Шансите да добиете поделен облог се 17 спрема 1. Ако се појави некој од вашите избрани броеви, ќе добиете исплата од 17 пати повеќе од вашиот првичен облог.

Уличен облог

Шансите за победа на уличен облог се 11 спрема 1. Ако некој од трите бројки се удри, ќе добиете исплата 11 пати поголема од износот на вашиот облог.

Агол залог

Шансите да добиете облог од аголот се 8 спрема 1. Ако некој од четирите броеви погоди, ќе добиете исплата од 8 пати повеќе од вашиот првичен облог.

Линија залог

Шансите да добиете облог во линија се 5 спрема 1. Ако некој од шесте цифри стигне, ќе добиете исплата 5 пати поголема од вашиот првичен облог.

Надворешни облози

Шансите за надворешни облози во Immersive Roulette се 1 спрема 1. Доколку дојде до вашата избрана категорија на броеви, ќе добиете исплата еднаква на вашиот оригинален облог.

Важно е да се забележи дека шансите и исплатите во Immersive Roulette остануваат конзистентни со стандардна рулет игра, овозможувајќи ви да користите различни стратегии и тактики за потенцијално да ги зголемите вашите шанси за победа.

Резиме

Во живо импресивен рулет нуди разновидна палета на опции за обложување, вклучително и Стрејт-ап облози, Сплит облози, Улични облози и многу повеќе. Разбирањето на достапните облози, нивните шанси и потенцијалните исплати е од клучно значење за донесување информирани одлуки. Не заборавајте да се коцкате одговорно и да уживате во возбудливото искуство на Immersive Roulette во најдобрите онлајн казина во живо.

Кои се шансите за победа во Immersive Roulette?

Шансите за победа во Immersive Roulette варираат во зависност од видот на облогот што го правите. Стрејт-ап облозите, кои вклучуваат обложување на еден број, имаат помали коефициенти, но повисоки исплати. Веројатноста да се добие Стрејт-ап облог во европски рулет (со единечна нула) е приближно 2,70%, што значи дека имате 1 од 37 шанси за победа. Надворешните облози, како што се парните/непарните, црвените/црните или облозите во колона, имаат поголеми шанси за добивка, обично околу 48,60%, поради нивната покриеност со повеќе броеви.

Дали потопниот рулет е профитабилен?

Како и секоја казино игра, Immersive Roulette има вграден раб што гарантира дека казиното има долгорочна предност. Профитабилноста на Immersive Roulette зависи од среќата, стратегијата и одговорното управување со банкротот.

Кои се различните типови на облози што можам да ги играм во Имерзивен рулет?

Еве ги главните достапни типови облози:

 • Стрејт-ап облог
 • Сплит облог
 • Уличен облог
 • Агол залог
 • Линија залог
 • Колона облог
 • Десетина облог
 • Парен/непарен облог
 • Црвено/Црно облог
 • Низок/висок облог

Што е RTP на потопниот рулет?

Враќањето на играчот (RTP) на Immersive Roulette Live Casino е обично околу 97,30%.

Може ли да играм Immersive Roulette на мојот мобилен уред?

Да, Immersive Roulette е често достапен за играње на мобилни уреди.

Врвни стратегии и совети за извонредни рулет

Врвни стратегии и совети за извонредни рулет

Добредојдовте во светот на живо казино Immersive Roulette, каде ве очекува возбудлива игра и шанса да освоите големи. Во оваа статија, ќе ве водиме низ ефективни совети, специјални техники и докажани стратегии кои можат да ги зголемат вашите шанси за победа. Со искористување на нашите стручни совети, ќе добиете вредни сознанија за максимизирање на вашите облози, управување со вашата банка и донесување стратешки одлуки за да ги зголемите вашите шанси да ги постигнете тие добитни бројки. Подгответе се да ја подигнете вашата рулет игра на нови височини и да ја доживеете возбудата на победата со Immersive Roulette.

Добрите и лошите страни на играњето извонреден рулет

Добрите и лошите страни на играњето извонреден рулет

Immersive Roulette онлајн нуди возбудливо и реално искуство со коцкање преку Интернет, обезбедувајќи им на играчите возбуда и атмосфера на вистинско казино од удобноста на нивните домови. Оваа статија сеопфатно ќе ги испита предностите и недостатоците на играта, овозможувајќи ви да донесете информирана одлука за нејзините придобивки.

Извонреден рулет наспроти стандарден рулет: клучни разлики

Извонреден рулет наспроти стандарден рулет: клучни разлики

Онлајн потопниот рулет е волшебна варијанта на традиционалната игра со рулет која се здоби со популарност меѓу ентузијастите на казино. Immersive Roulette им нуди на играчите навистина извонредно искуство со игри со користење на повеќе HD камери кои го снимаат тркалото на рулетот и активностите на дилерот од различни агли.

Извонредна рулет казино игра: карактеристики и иновации

Извонредна рулет казино игра: карактеристики и иновации

Учествувајте во иновативната онлајн казино игра во живо Immersive Roulette, која ги комбинира возбудата на традиционалниот рулет со најсовремената технологија, и изгубете се во неговиот волшебен универзум. Ќе погледнеме како функционира Immersive Roulette, ќе разгледаме некои од неговите клучни карактеристики и ќе разговараме за примамливите бонуси што ве чекаат додека го започнувате вашето патување со игри.