Топ 10 Live Mayfair Blackjack William Hill Казино Во Живо

Брендот Вилијам Хил е популарен за висококвалитетни обложувачки услуги. Освен спортско обложување, операторот нуди казино игри на маса во живо во врска со провајдери на софтвер за казино во живо. Преку партнерство со Evolution Gaming, во 2016 година е родена верзија на блек џек во живо, брендирана од Мејфер. Играчите можат да пристапат до посветениот блек џек на Мејфер во живо во кое било казино на Вилијам Хил. Секој со компјутер или паметен телефон може да се обложува веднаш и удобно. Искуството со казино во живо кога играте Мејфер Блек Џек е подигнато на друго ниво со непобедливите постапки на вистинска личност која ги разделува картите директно пред екранот преку HD пренос. Еве повеќе информации за тоа како да се игра оваа игра и нејзините потенцијални исплати.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Што е жив Мејфер Блек Џек Вилијам Хил?

Што е жив Мејфер Блек Џек Вилијам Хил?

Мејфер Блек Џек е жива варијанта на класичниот блек џек што се игра исклучиво на масата Вилијам Хил. Како и другите ВИП блек џек варијанти од Еволуција игри, Live Mayfair William Hill изгледа поавтентично со извонреден квалитет. Темата е инспирирана од Вест Енд, каде што изобилуваат елитни коцкарски куќи и хотели. Во суштина, тој го комбинира гламурот со елеганцијата - карактеристики што се достапни само во регионите од високата класа на европските градови. Поставувањето на масата е прилагодено специјално за љубителите на казиното на Вилијам Хил и не ги содржи традиционалните студиски поставки на Evolution Gaming. Нејзините брендирани маси и позадина се обвиени со масивни сини завеси.

Што е жив Мејфер Блек Џек Вилијам Хил?
Како да се игра Вилијам Хил во живо Мејфер Блек Џек

Како да се игра Вилијам Хил во живо Мејфер Блек Џек

Како и шемата за стандарден блек џек, Мејфер Блек Џек Вилијам Хил има за цел да ја победи раката на дилерот без да надмине над 21 поен во една рака. Првично, на казино во живо дилер им посветува на сите играчи и на себе со една карта со очи. Тој продолжува да црта втора карта за себе и за играчот, само што картата овој пат е свртена надолу. Играчот може да побара друга карта за да го зголеми вкупниот број на рака и веројатно да победи против куќата. Алтернативно, тие можат да чекаат додека дилерот не открие картичка со лицето надолу.

Во живиот Мејфер Блек Џек, додека дилерот стои на мека 17, тој мора да нацрта на 16. Осигурувањето е достапно за играчите кои сакаат да се одбранат од блек џек од страна на дилерот. Покрај стандардните облози, играта вклучува совршени парови, како и странични облози 21+3. Постојат различни програми за исплата за раце составени од пар без разлика дали се мешани, идентични по боја или соодветни. Истото важи и за комбинацијата на картата на дилерот со лицето нагоре и раката на играчот што може да создаде Стрејт, Флеш, Стрејт Флеш или Три-на-Кинд.

Објаснети правилата на Мејфер Блек Џек Вилијам Хил

Мејфер Блек Џек Вилијам Хил е меѓу игри во казино во живо кои користат 8 палуби со карти. Играчите или удвојуваат кој било пар карти или ја делат раката со картички со еднаква вредност. На секој поделен Ас, дилерот дели една карта, но удвојувањето е забрането по поделбата. Кога дилерот ќе открие Ас, играчот има шанса да купи Осигурување за половина од нивниот оригинален удел. Како резултат на тоа, нивните шанси за победа ќе бидат 2:1 доколку противникот постигне блек џек. Меѓутоа, ако дилерот пропушти блек џек, облогот за осигурување ќе доведе до загуба.

Како и страничните облози, функцијата Bet Behind работи кога нема повеќе места на масата. Табелата е ограничена на 7 места. Оттука, опцијата Bet Behind го зголемува бројот на играчи кои можат да учествуваат во играта на Мејфер на извонредната маса на Вилијам Хил.

Како и со другите игри од врвни провајдери на софтвер за казино во живо, оваа варијанта на Блек Џек има функција за разговор во живо. Тоа им овозможува на обложувачите да комуницираат со крупието и другите играчи кои се собираат околу истата маса. Изборот на следниот потег однапред е дозволено со функцијата Pre-Decision.

Како да се игра Вилијам Хил во живо Мејфер Блек Џек
Исплати и RTP за Мејфер Блек Џек во живи казина

Исплати и RTP за Мејфер Блек Џек во живи казина

Во живо Мејфер Блек Џек Вилијам Хил привлекува високи ролери кои можат да вложат нешто помеѓу 25 и 5.000 евра на седумте одредени седишта. Некои приватни маси на најдобрите казина во живо дозволи облози до 10.000 евра. Секој круг има случаен облог Straight Up и дополнително се зголемува со Квантен мултипликатор. Исплатата не може да биде попрофитабилна благодарение на Квантниот мултипликатор. Ова значи дека секоја исплата за рака која се состои од две или повеќе „помножени“ карти се множи со секој множител во раката. На пример, ако победничката рака има 3x и 5x помножени карти, играчот има право на (5x3) 15 пати повеќе од оригиналната исплата.

Колку е просечниот RTP?

Секое онлајн казино со дилер во живо напојувано од Evolution Gaming нуди RTP кој се движи од 99,33% до 99,83% за играње Мејфер Блек Џек на масата на Вилијам Хил. Вештите коцкари кои ја совладале Совршената стратегија можат да ги донесат своите вештини на масата за блек џек на Вилијам Хил за најдобри шанси за успех.

Факултативните странични облози даваат можност за попримамливи парични награди како што следува:

  • 21+3: 100:1 за прилагодени парови
  • Совршени парови: 25:1
Исплати и RTP за Мејфер Блек Џек во живи казина