Топ 10 Live Mega Ball Казино Во Живо

Уникатната игра со мегабол во живо за прв пат беше претставена во 2020 година заедно со уште единаесет нови игри од Evolution Gaming. Тоа е брза и возбудлива игра инспирирана од мешавина на искуства од бинго, лотарија и игри. Мега Бол е меѓу најдобрите игри во живо и може да се пофали со потенцијал да победи 1.000.000 пати вашиот облог.

Друг бонус за играње игри во казино во живо е видео стриминг во реално време и можност за интеракција со вистински дилер во живо со луѓе и други играчи. Live Mega Ball е одличен избор за љубителите на бинго, но со дополнителни функции!

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Генерални информации

Генерални информации

Име на играта

Мега бал во живо

Добавувач на игри

Еволуција

Тип на игра

Игра покажува

Стриминг од

Латвија

RTP

95,40%

Генерални информации
Што е Мега Бол во живо?

Што е Мега Бол во живо?

Ова е нова игра која ги комбинира најдобрите аспекти на бинго и лотарија за да создаде уникатна казино игра. Мега Бол, исто така, зема во перспектива неколку аспекти на популарните слот игри. Аспектот во живо едноставно значи дека играчите кои учествуваат во извлекувањето на Live Mega Ball го гледаат и комуницираат со дилерот во реално време како да се во вистинско казино.

Целта на играта е да се добие максималниот можен број линии, за да продолжи да се зголемуваат добивките на играчот. Таа е поставена така што во најкраткиот период од кругот на играта, играчите поминуваат низ возбудата и возбудата од менувањето на можните исходи.

Играта е создадена од Evolution Gaming и се појави на пазарот дури во април 2020 година. Ова не само што ја прави единствена игра, туку и свежа. Со играње на оваа игра, се забележува дека Evolution Gaming вложи многу труд за да му направи удобно на играчот. Има многу малку што еден поединечен играч треба да направи во рунда од игра.

Што е Мега Бол во живо?
Како да се игра мега топка?

Како да се игра мега топка?

Мега Бол во живо е лесен игра во живо на случајност. Правилата се едноставни, па дури и играчите кои прв патуваат имаат добри шанси за убава победа.

Правила на Мега Бол во живо

Мега топката во живо се одвива според едно главно правило: направете го вашиот облог. Играчите одлучуваат колку ќе добијат да вложат и на кои бројки, потоа седат назад и гледаат како се одвиваат работите. Дилерот во куќата го врши остатокот од работата.

Од играчите се бара да купат најмалку една карта и максимум 200 карти во вредност на играта. Секој играч, исто така, ја поставува вредноста на своите карти со ставање облог, на пр., ако играчот додели вредност на картичката од 1$ и купи 20 картички, тој има удел од 20$.

На крајот на секој круг се генерира множител на мега топка од 5x до 100x за да се одредат добивките.

Правилата им дозволуваат на играчите да комуницираат со дилерот преку текст или испраќање совети за време на процесот на цртање Mega Ball Live. Сепак, дилерот обично е вклучен во играта и можеби нема многу време да одговори на поединечни играчи.

Како да се игра мега топка?
Како функционира Live Mega Ball?

Како функционира Live Mega Ball?

Играчот ја поставува играта да се тркала со кликнување на опцијата Mega Ball во казино во живо секција на страницата. Ова може да се направи преку прелистувачот, или на компјутер или на мобилен уред. Играчот потоа доделува вредност на картичката и го избира бројот на картички што сакаат да ги купат. Интерфејсот на играта ги прикажува овие картички и табели со можни добивки.

Штом ќе заврши купувањето, дилерот ќе ја преврти играта. Во машината се пуштаат 51 топка. Потоа брзо се извлекуваат 20 топки од овие 51 по ред. Ако некоја од овие карти се совпаѓа со картите на играчот, редовите покрај таа картичка се пополнуваат. Потоа се генерира множител, а потоа се извлекува мега топка. Ако мега топката заврши некоја од линиите на играчот, тогаш добивките се множат според множителот. Постои шанса за победа до 1.000.000 x. Во ретки прилики се извлекува втора Мега топка.

Како функционира Live Mega Ball?
Како да победите на Мега Бол во живо

Како да победите на Мега Бол во живо

Мега Бол е игра на среќа и победата нужно ќе зависи од среќата. Купувањето повеќе картички не ги зголемува значително шансите за победа.

Стратегија на Mega Ball во живо

Малку може да се направи во однос на стратегијата бидејќи играчите не се вклучени во цртање Мега топка во живо. Најдоброто нешто што треба да направите е да ги следите општите стратегии за коцкање, како што се управувањето со чантата и да знаете кога да заминете.

Како да победите на Мега Бол во живо
Даватели на софтвер за казино дилер во живо

Даватели на софтвер за казино дилер во живо

Live Mega Ball е направен исклучиво од Evolution Gaming, a врвен провајдер на софтвер за казино во живо, и се пренесува со HD видео во живо од нивното студио во Латвија. Live Mega Ball е достапен во најдобрите казина во живо и може да се пристапи преку десктоп, лаптоп или мобилен (и iOS и Android). Тоа е софтвер со врвен квалитет кој е направен совршен за оперативниот систем и уредот што се користи. Исто така, има беспрекорно искуство при префрлување помеѓу уреди. Тоа е одлично искуство за прикажување игри во кое може да се ужива дома или во движење.

Evolution Gaming уште еднаш овозможи да обезбеди корисничко искуство за играчите, што ја прави играта многу лесна за играње. На играчите не им се нуди демо бесплатно за играње, туку наместо тоа, можат да ја гледаат играта во акција за да видат како се игра. Освен детален сет на правила на играта, практичен потсетник за нив се прикажува на корисничкиот интерфејс. Играта е лесна за следење со сите извлечени топки во играта прикажани јасно. Картичките на играчот се прикажуваат на интерфејсот и автоматски се прередуваат за да се прикаже најблиску до победа поставена на врвот.

Даватели на софтвер за казино дилер во живо
Топ бонуси за мега топка во живо

Топ бонуси за мега топка во живо

Бонусите, особено познатиот бонус за мултипликатор на Mega Ball, се клучна атракција во оваа игра. Со минимален облог од 0,010 EUR до максимум 100 EUR по игра, оригиналните облози може да се множат експоненцијално со бонусот за мултипликатор. Нема никакви стратегии за победа бидејќи тоа е чисто игра на среќа.

Променете го вашиот број бонус

Бонусот за промена на вашиот број е можност да ги промените броевите дадени на „бинго картичката“ на играчот. Броевите може да се менуваат многу пати до и до затворање на времето за обложување. Оваа функција им овозможува на играчите да ги менуваат броевите на нивните картички доколку не им се допаѓа нивниот изглед. Сè што треба да направи играчот е да зумира на картичката и да го избере копчето „Освежи броеви“ за да ги смени броевите. Ова може да се направи неколку пати, но само додека времето за обложување е отворено.

Бонус за мултипликатор на мега топки

Секоја рунда на Мега Бол вклучува 20 нумерирани топки избрани по случаен избор, проследени со последна мега топка. Играчите можат да победат ако завршат некој од редовите хоризонтално, вертикално или дијагонално со првите 20 топки. Мултипликатор (помеѓу 5x и 100x) за мега топката се генерира на џиновско тркало што се врти пред да се избере Мега топката. Ако последната мега топка заврши која било линија, тогаш добивките на играчот се множат со генерираниот множител. Ова може да додаде до тоа дека играчот добива 1.000.000 пати повеќе од нивниот првичен облог.

Топ бонуси за мега топка во живо
Исплати на мега топки во живо

Исплати на мега топки во живо

Исплатата на мегаболката зависи од износот на облогот, бројот на завршени линии и ако Мега топката заврши која било линија што резултира со множење на добивките. Максималната добивка е 1.000.000 пати повеќе од оригиналниот облог до максимална исплата од 500.000 УСД, GBP или ЕУР. Враќањето на играчот (RTP) е околу 95%. Ако една карта е во игра, тогаш RTP ќе биде околу 95,4%, но тоа се намалува на помеѓу 94,61% и 95,4% со повеќе карти.

Слично на обичното бинго, тоа е количината на завршени линии што ги диктираат добивките. Една завршена линија ќе го добие играчот 1x нивниот облог. Две линии ќе добијат 5x од оригиналниот облог, три линии 50x, четири линии 250x, пет линии 1.000x и шест или повеќе линии добиваат 10.000x од облогот на играчот. Крајната исплата би била шест или повеќе линии кои биле комплетирани со бонус Мега Бол кој имал множител од 100 пати, давајќи му на победникот 1.000.000 пати повеќе од ставениот облог.

Прочитајте повеќе за најдобри исплати во живи казина овде.

Исплати на мега топки во живо

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Кога е измислен Live Mega Ball?

Live Mega Ball првпат беше лансиран во пролетта 2020 година.

Дали Live Mega Ball користи RNG?

Да, случајните множители базирани на RNG се применуваат помеѓу 5x–100x.