Топ 10 Live Platinum VIP Blackjack Казино Во Живо

ВИП блек џек од платина во живо е една од најдобрите блек џек игри во портфолиото на Evolution Gaming, емитувана во живо од студијата на Evolution во Латвија. Играчите можат да пристапат до оваа онлајн казино игра со дилер во живо од стотици казина во живо во партнерство со развивачите на играта. Нема посебни барања за играње на играта освен обложувачите мора да бидат постари од 18 години и да ги исполнуваат сите одредби на соодветните даватели на игри во казино во живо. На секој кој играл различна варијанта на блек џек ќе му биде релативно лесно и возбудливо да се префрли на новата верзија.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Што е во живо платина ВИП Блек Џек

Што е во живо платина ВИП Блек Џек

Некои експерти и искусни обложувачници го опишаа ВИП блек џек од платина во живо како еден од најавтентичните и најбрзите живи блек џек наслови, играни само на ВИП маси. Со други зборови, играта во живо е дизајнирана да нуди ништо помалку од тоа најдобро казино во живо гејмерско искуство, погодно за елитните играчи. Темата на играта во живо вклучува препознатливо боење и брендирање. Се игра на елегантна маса со сива боја, чиј домаќин е атрактивни професионални дилери во живо.

Минималните облози се 250 евра, релативно високи во споредба со другите блек џек маси. Овие граници гарантираат дека само сериозните и елитни обложувачи играат на маса и го зголемуваат адреналинот што го искусуваат обложувачите додека играат. Ограничувањето на табелата на ВИП обложувачници, исто така, помага да се обезбеди пријатна атмосфера за играње во секое време.

Што е во живо платина ВИП Блек Џек
Како да се игра во живо платинест ВИП Блек Џек

Како да се игра во живо платинест ВИП Блек Џек

Играње во живо платина ВИП блек џек од Еволуција игри е многу различен од другите варијации кога се зема предвид брзината на играта. Сепак, правилата се релативно слични на стандардните блек џек, со само неколку разлики за да се направи игра во живо погоден за целниот пазар.

Играчите мора да започнат со обезбедување на место на ВИП масата, која дозволува седум играчи истовремено. Обложувачите исто така мора да имаат доволно средства на нивните сметки за игри, повеќе од она што се бара како минимален облог. Максималниот облог може да варира меѓу операторите за игри во живо кои ја нудат играта.

Играње

Играта вклучува обложување против дилерот во живо. Секој обложувач може да обложи која било претпочитана сума, под услов да е во рамките на максималните и минималните граници. Дилерот им дозволува на обложувачите кратко време да ги стават своите облози, по што повеќе не се дозволени облози. Дилерите потоа делат две карти на сите играчи со прифатени облози и две карти за себе.

Секој играч игра против дилерот, а не против другите играчи на масата. Целта е да се добие резултат од 21 или најблизок резултат до 21. Резултатот од 21 со првите две карти е познат како блек џек, што значи дека играчот веднаш ја добива рундата. Ако почетниот резултат не е 21, играчите можат да се одлучат да добијат дополнителни картички за да ги подобрат своите резултати. Сепак, тоа доаѓа со ризик да постигне повеќе од 21, што е моментален пораз во круг.

Други опции меѓу казино игрите во живо играчи вклучуваат удвојување, разделување или стоење. Откако играчите ќе завршат со повиците, дилерот во живо ги открива нивните картички. Ако резултатот на дилерот е помал од 17, дилерот ќе извлече дополнителна карта. Играчите со резултати поблиску до 21 од дилерот во живо ја добиваат рундата.

Правила на живи платина ВИП Блек Џек

Во живо платинест ВИП блек џек ги користи истите правила како и стандардната игра со дилер во живо со блек џек казино. Главната разлика со другите наслови на блек џек казино во живо е тоа што играчите имаат временски ограничувања да ги обложуваат или да упатуваат повици, што и помага на играта да се движи побрзо. Тоа им овозможува на обложувачите повеќе можности за обложување во дадено време.

Играта се игра со користење на осум стандардни палуби со карти. Дилерите мора да влечат ако постигнат помалку од 17 и стојат на сите 17-ки или повисоки резултати. На играчите им е дозволено да се делат само еднаш во круг и можат да додадат само една карта ако се одлучат да делат асови.

Како да се игра во живо платинест ВИП Блек Џек
Платинум ВИП Блек Џек во живо

Платинум ВИП Блек Џек во живо

ВИП блек џек од платина во живо е дизајниран да нуди ништо помалку од најдоброто, вклучувајќи ги и неговите исплати и стапките на RTP. Најдобрите игри со блек џек во живо нудат основни исплати од 1:1, што е исто така она што го нуди живиот платинум ВИП блек џек. Тоа значи дека обложувачите можат да ги изгубат или удвојат парите што ги обложуваат, во зависност од исходот на секоја рунда. Дополнително, понудена е исплата 3:2 за обложувачите кои победуваат со совршен резултат.

Играчите на казино во живо имаат неколку други опции за обложување, благодарение на дозволените странични облози. Различните странични облози имаат различни исплати. Плаќањата на страничните облози понудени од најдобрите казина во живо се поатрактивни и може да резултираат со значителни добивки, со оглед на тоа што ВИП-ите обично обложуваат високи суми. Тие се движат од 25:1 за странични облози за совршени парови до 100:1 за странични облози од 21+3. ВИП блек џек од платина во живо не содржи облози зад страничните облози, кои се достапни во други варијации од во живо казино даватели на софтвер.

Платинум ВИП Блек Џек во живо