Топ 10 Live Sic Bo Shanghai Казино Во Живо

Од егзотичните пристаништа во Шангај до казина од тули и малтер во различни делови на светот, коцкарите никогаш не му велат дека е доволно на Сик Бо. Лесен за играње и пријатен, овој класичен казино се игра нашироко во азиските казина и пошироко. Полека, но сигурно, почна да навлегува во светот на онлајн казиното, давајќи им можност на милиони играчи на казино ширум светот да се забавуваат. Денес, постојат многу варијанти на Sic Bo во десетици најдобри казина во живо за да ги забавуваат играчите. Live Sic Bo Shanghai е само една од овие варијанти. Па, што е со тоа?

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Што е Live Sic Bo Shanghai?

Што е Live Sic Bo Shanghai?

Live Sic Bo Shanghai е Sic Bo варијанта развиен од SA Gaming, една од врвните азиски софтверски компании за казино. SA Gaming е филипински добавувач на казино игри, познат по производството на висококвалитетно портфолио на казино игри, вклучувајќи рулет во живо, Dragon Tiger и секако, Live Sic Bo Shanghai. Вториот, кој е предмет на овој напис, користи три коцки и има човечки дилер. Во оваа игра, дилерот не ги фрла коцките. Наместо тоа, коцките се во стаклен сад во кој автоматски се тресат по наредба.

Играта може да се игра на неколку јазици, вклучително и англиски, шпански, индонезиски и малајски.

Што е Live Sic Bo Shanghai?
Како да се игра во живо Sic Bo Shanghai

Како да се игра во живо Sic Bo Shanghai

Иако никој не може да ја оспори популарноста на стандардниот Sic Bo во живо, имаше одредени грижи за играта, а главна меѓу нив е малку збунувачката одлука да се минимизира дилерот во живо. И додека причината зошто во живо казино даватели на софтвер дали ова е разбирливо, многу играчи на казино сакаат да се направи поинаку. За среќа, SA Gaming се чини дека ги послуша грижите на играчите бидејќи, во својот Live Sic Bo Shanghai, компанијата се справи со проблемот речиси совршено. Сепак, нема никакви значајни промени во играта во варијантата на SA Gaming и покрај името.

Правилата на во живо Сик Бо Шангај

Секоја рунда Live Sic Bo Шангај започнува со ставање облози. Времетраењето на обложувањето трае 40 секунди, така што играчите мора добро да го користат своето време веднаш штом ќе започне одбројувањето. Во овој период, играчите можат да се обложуваат, па дури и да прават промени во нивниот првичен избор. Откако ќе истече времетраењето на обложувањето, дилерот ги тресе коцките во стаклениот сад со притискање на зелено копче. Контејнерот ќе се зумира за играчите да имаат добар преглед на дејството. Исходот од сите коцки е исто така претставен дигитално.

Додека има домашни азиски дилери во играта, нема функција за разговор играч-дилер. Сепак, гејмерите можат да го слушнат крупието како коментира за исходот од секоја рунда, прогласувајќи го крајот на кругот итн.

Достапни облози

Значи, во какви типови облози можат да стават играчите на Сик Бо Шангај казина во живо? Па, како и другите игри на маса во живо во казино, оваа верзија на Sic Bo доаѓа со десетици облози. Тие го вклучуваат следново:

 • Броеви (обложување на кој било конкретен број, во опсег од 1 до 6)

 • Чудно

 • Дури и

 • Големо (над 10)

 • Мали (под 11 години)

 • Секое тројно

 • Специфична тројка

 • Пар

 • Специфично двојно

 • 3 Слободен

 • 2 непарни 1 парни

 • Сите Дури

 • Сите чудни

 • Специфично двојно

 • Специфични двојни и единечни

 • 4 Број

 • *Важно**: Live Sic Bo Shanghai од SA Gaming доаѓа со многу практични алатки за да се обезбеди дека играчите на онлајн казино дилерите во живо ќе уживаат во најдоброто искуство. Тој е преполн со статистика и се потпира на директна игра без одвраќање. Тоа е и наслов кој лесно се учи. Бидејќи времетраењето на обложувањето трае многу подолго, играчите имаат доволно време да се обложуваат. Оттука, просторот за правење грешки е значително минимизиран.

Како да се игра во живо Sic Bo Shanghai
Исплати во живо на Sic Bo Шангај

Исплати во живо на Sic Bo Шангај

Играње казино игри во живо се работи за облози и исплати, а Live Sic Bo Shanghai не е исклучок. Меѓутоа, на исплати на која било игра во казино варираат врз основа на различни фактори, при што типот на облогот е еден од најзначајните. Како што беше споменато претходно, играчите на дилерите во казино во живо можат да се обложуваат на одредени комбинации, големи или мали броеви. Тие исто така можат да се обложуваат на троцифрени, двоцифрени или троцифрени комбинации. Секој од овие типови на облози има различна исплата.

Вообичаено, збирките од три коцки даваат најдобри исплати. На пример, ако играчот се обложи на вкупно 9 или 12, тој добива уплата од 191 до 25. Највисоката можна исплата е 180:1, што е Специфична тројка.

Во однос на RTP, бројката на Live Sic Bo Shanghai изнесува 96,6%. Очигледно, ова не е најдобриот RTP на пазарот, но не е ни толку лош.

Исплати во живо на Sic Bo Шангај