Топ 10 Live Speed Baccarat Казино Во Живо

Возбудата, неизвесноста и можноста за заработка се она што ги поттикнува повеќето онлајн коцкари. Благодарение на Live Speed Baccarat, играчите можат да уживаат во игри со малку застој и досада од долги кругови. Победите и загубите во оваа варијанта на Baccarat се речиси моментални. Оваа нова варијација на играње Baccarat доколку е развиена од Еволуција игри. Акцијата за обложување никогаш не била толку бесна! Но, што е Live Speed Baccarat и како се игра?

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Што е Live Speed Baccarat?

Што е Live Speed Baccarat?

Live Speed Baccarat е варијанта на Live Baccarat која го подигна концептот на брзо темпо игри на ново ниво. Слободно Бакара во живо круг трае помалку од 48 секунди. Меѓутоа, во Speed Baccarat, еден круг е завршен за 28 секунди. Врз основа на ова темпо, коцкарите можат да играат приближно 120 раце во рок од еден час. Колку повеќе се обложуваат, толку е поголема веројатноста да генерираат неверојатни победи.

Што е Live Speed Baccarat?
Како да се игра Baccarat во живо со брзина?

Како да се игра Baccarat во живо со брзина?

Правила на Baccarat со брзина во живо

Speed baccarat не отстапува многу од стандардната верзија. Истите основни правила се користат во играта.

Играта користи осум палуби од 52 карти. За вредностите на картичките, асовите вредат 1, картите со лице 0, 10-ките вредат 0, додека картите меѓу 2 и 9 се земаат по нивната нумеричка вредност. Секој чевел се дели до појавата на исечената карта. Во оваа фаза, чевелот може да се замени или да се сменат картичките.
Слично на другите игри на Baccarat, варијантата за брзина нуди три редовни облози, банкар, играч и вратоврска.

Банкарска рака

Облогот на раката на банкарот исплаќа дури и пари. Сепак, се прават прилагодувања за да се приспособат на работ на куќата. Ова се преведува на намалување на провизијата од 5% од секоја победа.

Рака на играчот

Исплатите се изедначени.

Вратоврска

Нерешено се случува ако играчот и банкарот имаат иста вредност на раката. Овој облог плаќа 8:1.

Иако рундите се често брзи, страничните облози сепак може да се стават. Некои од популарните странични облози во Live Speed Baccarat го вклучуваат следново.

Или пар

Овој облог е предвидување за тоа дали играчот или банкарот ќе слетаат пар. Победите се платени 5:1.

Совршен пар (еден)

Овој облог се заснова на тоа дали двете карти што му се поделени на играчот или на банкарот се со идентична вредност или одговараат. Платата е поставена на 25:1.

Совршен пар (два)

Овој облог се добива ако двете карти (две) поделени на банкарот и играчот се идентични по ранг и вредност. Исплатата е примамлива 200:1.

Како да се игра Baccarat во живо со брзина?
Како функционира Baccarat во живо со брзина?

Како функционира Baccarat во живо со брзина?

Целта на играта е да пристигне една рака блиску до 9. Коцкарите можат да ја играат само на казина во живо кои поддржуваат Live Speed Baccarat. Пред да започне играта, играчите се обложуваат или на банкарот или на играчот за да ја постигнат целта на играта. Облогот за нерешено може да се вложи и за да се предвиди натпреварот кој ќе заврши нерешено. Овие облози треба да се стават за помалку од 13 секунди поради темпото на играта.

Откако ќе се стават облози, дилерот дели две карти и на банкарот и на играчот. Се прикажуваат вредностите на овие картички и се одредува победникот. Природна победа се случува кога коцкар ќе погоди рака од 9 или 8. Трета карта може да се извлече кога вредноста на картичката на играчот е помеѓу 0 и 5. Таквото дејство го принудува банкарот да заземе став.

Како да победите на Baccarat во живо: Стратегија на Baccarat со брзина во живо

Играчите кои сакаат да играат онлајн дилер на Speed Baccarat Live мора да применат некоја стратегија за да победат. Најважниот совет е управувањето со банкроти. Бидејќи играта е брза, играчот може да изгуби многу во брзи кругови. Другата стратегија е секогаш да се оди по банкарот. Статистиката покажува дека раката на банкарот има 45,85% шанси за победа наспроти 9,53% во вратоврската и 44,62% во раката на играчот.

Како функционира Baccarat во живо со брзина?

Најнови вести

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри
2023-09-28

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри

Stakelogic, развивач на премиум казино игри во живо со седиште во Малта, ја претстави новата возбудлива игра, Live Speed ​​Baccarat. Играчите кои сакаат возбудливо искуство со Baccarat во живо можат да ја бараат оваа нова верзија на класичната игра каде што сите карти се делат свртени нагоре. Ова додава брзина на играта, дозволувајќи им на гејмерите да играат повеќе кругови за помалку време.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Кога е измислен Live Speed Baccarat?

Во почетокот на 2017 г.

Кои се шансите?

Играчот и раката на банкарот плаќаат дури и пари. Нерешениот резултат исплаќа 8:1.

Колку трае секој круг?

Приближно 28 секунди.

Дали има странични облози?

Да. Играчите можат да се обложуваат или на пар или на совршена па