Топ 10 Live Sports Blackjack LeoVegas Казино Во Живо

Блек Џек е меѓу најстарите игри со карти и втора најпопуларна казино игра, по покерот. Еден од водечките светски провајдери на софтвер за казино во живо, Evolution, нуди различни стилови на блек џек за да ги задоволи различните вкусови на играчите. Бројот на играчи во една сесија ќе одреди колку палуби ќе подели крупието. Спортски блек џек во живо ЛеоВегас е игра за споредба на карти каде дилер и еден или повеќе играчи играат еден против друг. Додека многу играчи ќе бидат присутни на масата, секој мора независно да се соочи со дилерот. Исходот на еден обложувач не влијае на останатите.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Што е Live Sports Blackjack LeoVegas?

Што е Live Sports Blackjack LeoVegas?

Тоа е една од ексклузивните казино маса во живо игри издадени од Evolution Gaming, стриминг директно од Chambre Separee на казиното Лео Вегас, што на англиски значи Одделна соба. Посветената област се наоѓа во Evolution's во живо казино студија лоциран во Латвија, ОК и Малта. Структурата на Live Sports Blackjack LeoVegas наликува на онаа на класичен блек џек во живо. Сепак, тој е дизајниран за љубители на спортот, вклучувајќи ги и фудбалските фанатици. Не е невообичаено да се најдат обложувачи кои разговараат за најновите фудбалски вести и настани со дилерот во казино во живо. Спортската маса во живо е добро прифатена, а инвеститорот размислува да додаде повеќе спортски настани на кои играчите ќе можат да се обложуваат.

Што е Live Sports Blackjack LeoVegas?
Како да се игра во живо спортски блек џек LeoVegas

Како да се игра во живо спортски блек џек LeoVegas

LeoVegas Live Sports Blackjack е игра со карти со 8 палуби со седум главни седишта, иако дополнителни играчи можат да се приклучат зад себе. Стандардните ограничувања за обложување се движат од 5 до 1.000 фунти, но некои казина во живо прифаќаат повисоки влогови до 5.000 фунти. Секое празно место е означено како достапно, додека страничните облози (Совршени парови и 21+3) се на левата и десната страна на интерфејсот за обложување. Како што продолжува обложувањето, дилерот на казино во живо иницира спортски теми со учесниците, како што се неодамнешните фудбалски натпревари.

Секоја картичка во LeoVegas Live Sports Blackjack има уникатна вредност. Картичките со броеви од 2 до 10 имаат номинална вредност. Кралот, кралицата и Џек се познати како карти со лице и секоја се вреднува со десет. Вкупната вредност на раката е збир на присутните карти. Играчите можат да бараат дополнителни картички за да го подобрат статусот на нивните раце.

Од друга страна, Ацето може да вреди 1 или 11, во зависност од тоа дали дава биста или не (над 21 поен). Аце со вредност 11 создава мека рака затоа што тешко се распаѓа доколку дилерот извлече друга карта. Но, кецот вреден 1 е тежок бидејќи има голема веројатност да предизвика пукање на раката.

Правилата на LeoVegas Live Sports Blackjack

Остануваат само неколку опции за играч кој не постигнал блек џек. Најдоброто дејство е да ги оцените двете при рака картички и да ги споредите со отворената картичка на дилерот. Во зависност од вредноста на раката, обложувачот може да преземе еден од чекорите подолу.

  • Предадете се: Понекогаш, очигледно е дека обложувачот е на работ на губење. Тие можат да го предадат својот облог на половина и да ја завршат својата игра. Дилерот победува.
  • Разделување: ако едната рака има две картички еднакви по вредност, играчот може да ги подели на две раце. Облогот за секоја поделена рака ќе биде ист како и почетниот облог, па оттука и удвојувањето на облогот.
  • Удар: Ова е процес на барање дополнителна картичка од крупието. Дилерот може да повлече онолку карти и да им ги подели на играчите додека не изберат да застанат. Учесниците мора да внимаваат да не одат повеќе од 21 (биста).
  • Стоење: Ова значи да не земате повеќе карти од дилерот. Како таков, дилерот ќе си игра со рацете.
  • Удвојување: се случува кога играчот го удвојува својот влог со барање дополнителна картичка пред да застане.
  • Осигурување: Играчите земаат осигурување (ги штитат нивните облози) кога на картата на дилерот свртена нагоре покажува кец. Осигурувањето е еднакво на 50% од оригиналниот влог. Играчот ќе се обложи на веројатноста на дилерот да добие Блек Џек.
Како да се игра во живо спортски блек џек LeoVegas
LeoVegas Live Sports Blackjack Payouts and RTP

LeoVegas Live Sports Blackjack Payouts and RTP

Зад секој онлајн казино со дилер во живо стои збир на сложени шанси. Се сведува на низа проценти и соодноси за одредување на исплатите. Општо земено, казино игри во живо се дизајнирани да и дадат на куќата статистичка придобивка позната како раб на куќата. Ова зависи од односот на сите платени облози и победничките облози. Дури и на најдобрите казина во живо секогаш плаќаат помалку од она што го добиле како облози на долг рок.

Теоретскиот потенцијал за исплата на играчот е познат како RTP. Тоа го претставува делот од облозите што треба да се наградат со вистински пари од вкупниот промет. Обложувачите на Блек Џек разбираат дека RTP на казиното е малку помалку од 100%. На пример, просечната стандардна блек џек игра плаќа околу 99,5%. Сепак, RTP на LeoVegas Live Sports Blackjack е 96,8%. Но, вредноста може да се зголеми во зависност од тоа колку оптимално се игра.

LeoVegas Live Sports Blackjack Payouts and RTP
About the author
Nathan Williams
Nathan Williams

Натан „КивиКинг“ Вилијамс внесува допир на шмек на киви во глобалната казино арена во живо. Помешајќи го неговиот аналитички ум со заразната страст за играта, тој создава содржина што води, информира и забавува.

Send email
More posts by Nathan Williams