Топ 10 Live Vegas VIP Blackjack Казино Во Живо

Трендовите на Evolution Gaming како еден од најдобрите светски провајдери на софтвер за казино во живо. Компанијата отсекогаш била мајстор за развивање на врвни блек џек игри кои зафаќаат најголем број маси во кое било онлајн казино со дилер во живо. На платформите на Вилијам Хил, обожавателите ќе најдат над 35 варијанти на блек џек со разновидни ограничувања за обложување. Една од најинтересните верзии е Live Vegas VIP Blackjack. Дилерите на казиното во живо се професионалци кои ги разбираат очекувањата на секој играч и се решени да го испорачаат најдоброто. Прочитајте за да дознаете повеќе за Live Vegas VIP Блек Џек подолу.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Што е Live Vegas VIP Блек Џек Вилијам Хил?

Што е Live Vegas VIP Блек Џек Вилијам Хил?

Вегас ВИП Блек Џек е дизајниран за високи и привилегирани обожаватели на игри на маса во живо во казино. Таквите обложувачи не се срамат да вложуваат облози повисоки од просечните и се подготвени за сериозен адреналин. Се работи со 8 стандардни палуби и се емитува во реално време од маси со висока класа управувани од умешни дилери на казино во живо.

Кога станува збор за игра на Live Vegas VIP Блек Џек, нема потреба да бидете на местото каде што се случува акцијата. Дејството доаѓа до играчот, веднаш пред неговиот екран. Но, 25.000 метри квадратни. казино студио во живо ќе бара дарежлив субсидирам.

Што е Live Vegas VIP Блек Џек Вилијам Хил?
Како да се игра во живо Вегас ВИП Блек Џек Вилијам Хил

Како да се игра во живо Вегас ВИП Блек Џек Вилијам Хил

Структурата и правилата на Вегас ВИП Блек Џек се синоним за стандард блек џек во живо казино игри. Постојат два бонус облози (странични облози), двојно надолу, поделба и опции за осигурување. Крупието ги меша картичките по случаен избор помеѓу сесиите за да ја подобри правичноста. Играчите можат да ја менуваат табелата кога сакаат, користејќи го копчето Лоби. Ако треба да седнат на четири маси истовремено, може да ја притиснат функцијата за играње повеќе игри. Двата бонус облози може да се следат преку напредни поставки. Тие се опционални и играчите може да ги кријат своите јазичиња од главниот интерфејс.

Многу казина во живо имаат опции за бесплатни проби, т.е. бонус без депозит и бесплатни игри. Ветераните играчи кои се подготвени да играат за вистински пари веднаш ставаат облози со вистински пари штом ќе се логираат на нивните сметки. Бесплатните игри може да имаат реални исплати, но тие се ограничени поради тешките услови за обложување.

Откако дилерот ќе ги подели картите, играчите имаат две опции: да застанат или да погодат. Тие стојат против дилерот со нивната тековна рака или удираат за да побараат дополнителна картичка. Плус, им е дозволено да ја поделат почетната рака на два дела. Разделувањето бара ист влог како и главниот облог. Ако сакаат да се удвојат, тие додаваат уште една карта на нивниот оригинален облог.

Правила на живи Вегас ВИП Блек Џек

Кога казино во живо дилер ја извлекува втората карта, ги објавува исходите од облозите и ги елиминира сите карти од табелата. Правилото S17 важи за оваа верзија на блек џек, што значи дека крупието стои на мека 17 пред да извлече друга карта на 16. Во нерешениот круг, дилерот и играчот имаат еднакви раце.

Како што беше наведено погоре, збирната вредност на рацете на играчот одредува дали е победа или загуба. Еве ги главните фактори кои влегуваат во игра:

Загуба (дилерот победи)

  • Играчот се предава

  • И играчот и дилерот ја надминуваат вредноста на раката од 21 (град)

  • Играчот пукне, но дилерот не

    Ако и двајцата добијат 21 или направат блек џек рака, исходот ќе биде нерешено или туркање. Ниту една сума на облог не може да ги промени таквите раце, така што играта доаѓа до нерешено.

Победа (дилерот губи)

  • Играчот добива кец и 10. Победникот се плаќа во сооднос 3:2
  • Играчот прави повисока вредност од крупието, но помала од 21. Тие се наградени во 1:1
  • Вкупната вредност на картичката на дилерот надминува 21, додека играчот има помалку од ова
Како да се игра во живо Вегас ВИП Блек Џек Вилијам Хил
Вегас ВИП Блек Џек исплати

Вегас ВИП Блек Џек исплати

На RTP или враќање на плеерот процентот е веројатноста играчот да ги врати сите пари што ги обложил на долг рок. Од друга страна, казиното има предност, што е износот што тие очекуваат да го добијат од играчите на долг рок. Кога се комбинираат, RTP и куќниот раб треба да дадат 100%. Секој блек џек играч се надева дека ќе постигне највисока исплата од нискиот раб на куќата.

Најдобрите казина во живо на Evolution обезбедуваат профитабилни исплати кои се назначени во лобито или до масата на ВИП Блек Џек во Вегас. Во зависност од казино во живо, некои табели дозволуваат минимален облог од 250 долари по рака. Не е изненадувачки да наидете на минимум табели од 500 долари и 1.000 долари. Во принцип, колку е поголем влогот, толку е поголем RTP. Дилер кој стои на S17 работи во корист на обложувачот, за разлика од кога дилерот удира. Просечниот раб на куќата за Live Vegas VIP Блек Џек Вилијам Хил е 0,22%, што е еквивалент на 99,78% RTP.

Вегас ВИП Блек Џек исплати