Топ 10 Macau VIP Blackjack Казино Во Живо

Evolution Gaming е меѓу најдобрите даватели на софтвер за казино во живо на блек џек игри во бројни варијанти. Од нивната дебитантска игра, Cow Evolution, водечкиот развивач растеше над и подалеку. Нивните изданија од 2019 година, Lightning Dice, Monopoly Live и Deal or No Deal, можеа да бидат хит, но сегашниот ВИП Блек Џек во Макао во живо Вилијам Хил сè уште ги победува.

Секој може брзо да каже дека е продукција на Evolution со едноставно гледање на квалитетот на видеото, звукот, дизајнот и интерактивните функции. Еве еден сеопфатен водич за оние кои се прашуваат што го прави ВИП Блек Џек Макао посебен и возбудлив во казина во живо.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
Што е во живо Макао ВИП Блек Џек Вилијам Хил?

Што е во живо Макао ВИП Блек Џек Вилијам Хил?

Во живо Макао ВИП Блек Џек од страна на провајдер на софтвер Evolution Gaming е ексклузивен третман дизајниран да ги задоволи барањата и желбите на висок блек џек ролки. Играта се пренесува во живо од студија инспирирани од Макао и поддржува гледање и играње од речиси сите уреди. На казино во живо дилери направете ја играта доволно интерактивна, носејќи ја илузијата на физичко казино во главите на ентузијастите на играта.

ВИП Блек Џек во живо на Макао е исклучиво достапен во едно од најдобрите казина во живо, на Веб-страница за игри на Вилијам Хил. Исто така, поддржува пренос на неколку јазици, вклучувајќи кинески, англиски, албански, чешки, бугарски и хрватски.

Што е во живо Макао ВИП Блек Џек Вилијам Хил?
Како да се игра во живо ВИП Блек Џек Макао Вилијам Хил

Како да се игра во живо ВИП Блек Џек Макао Вилијам Хил

Live Macau VIP Blackjack е добар избор за гејмерите кои бараат динамичен и интерактивен начин да играат и да победат казино игри во живо. Како и во секоја стандардна блек џек игра, играчот треба да се фокусира на победување на дилерот во казино во живо. Еве ги чекорите.

Регистрирајте се на платформата за игри на маса во Казино во живо

Процесот започнува со регистрирање во казиното Вилијам Хил и влегување во нивната платформа на тема Макао.

Земете седишта за повеќе играчи на маса

Побарајте го знакот „Седи овде“ на масата со седум седишта и кликнете на неа. Ако играчот се предомисли, може брзо да ја напушти масата со кликнување на знакот „X“ веднаш до нивното зафатено место.

Ставете облози

Неуспехот да се обложи може да резултира со губење на седиштето, при што играчот е принуден да чека до следната сесија или додека некој од патниците не го остави своето празно место.

По поставувањето на примарен облог, играчите на ВИП Блек Џек на Макао во живо можат да стават дополнителни два облози, Совршени парови и 21+3. Тие можат да изберат да ги изложат другите влогови заедно со нивните примарни или да ги сокријат.

Поделба на картички

Дилерот потоа дели карта на секој играч на масата, почнувајќи од лицето од левата рака, и дели една карта на себе. Потоа, процесот се повторува се додека секој играч нема при рака по две карти.

Одлучете го следниот чекор

Откако ќе добие две карти, играчот одлучува дали да погоди (барање за дополнителни карти), да застане (да чека дилерот да ги открие картите) или да се удвои (одговара првичниот облог).

Дали е тоа победа или пораз?

Добивањето или губењето на ВИП Блек Џек игра во живо на Макао зависи од збирот на картички во раката на играчот наспроти картичките на раката на дилерот.

Играчот победува ако збирот на нивните картички е блиску, но не повеќе од 21. Ако тие поминат 21, тогаш тоа е биста и загуби на играчот. Ако е блиску до 21, но повеќе од раката на дилерот, играчот победува. Ако е блиску до 21, но пониско од раката на дилерот, тоа е загуба за играчот.

Неколку правила што треба да ги имате на ум

Картичките означени со 2 до 9 ја носат нивната номинална вредност, што значи дека картичката означена со четири се брои како четири, а пет се брои како пет. Но, картите означени со J, K и Q имаат збир од 10. Ацето може да биде или 1 или 11, во зависност од тоа кој број најмногу има корист од раката. На пример, Аце ќе се брои како 11 ако се спари со картичка означена со 4, додека ќе биде една ако се спари со Q и 6.

Дали играчот ќе погоди или ќе застане зависи од збирот на картичките при рака. Целта е што повеќе да се приближиме до 21, но не над бројката. Така, полесно е да се погоди со рака која содржи најмногу 15 отколку со 17 или 18.

Како да се игра во живо ВИП Блек Џек Макао Вилијам Хил
Во живо Макао ВИП Блек Џек Вилијам Хил исплати

Во живо Макао ВИП Блек Џек Вилијам Хил исплати

Играчите на ВИП Блек Џек на Макао во живо имаат повеќе од лесната игра и интерактивна сесија на игра за да се пофалат. Претставата нуди и еден од најдобри исплати меѓу казино игрите во живо. Обезбедува одлично искуство за играчите кои бараат места за високо учество и кои не се подготвени да ја компромитираат нивната игра.

Како стандарден блек џек, збирот на картички во рацете на другите играчи не влијае на победата на друг гејмер. Така, приоритет на секој играч е да го победи дилерот, а не колегата.

Играчот ќе треба да вложи помеѓу $1 и $5.000 во нивното онлајн казино со дилер во живо за шанса да победи. Стапката на враќање на играчот (RTP) изнесува 96,4%, без конкретно ограничување на максималните добивки што играчот може да ги добие. Во живо ВИП Блек Џек Макао Вилијам Хил дозволува странични облози, што го прави една од најдобрите игри на маса во живо во казино. Тоа значи поголеми шанси за ризици и подобра заработка.

Во живо Макао ВИП Блек Џек Вилијам Хил исплати